FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
17-08-06 23:17  Re: USS San Francisco AH (moja 1 relacja)
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Gregor to nie są farby retuszuje pastelami olejnymi :)

--

 
19-08-06 22:20  Re: USS San Francisco AH (moja 1 relacja)
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

żeby nie było, że nic nie robie. Oto nad czym pracuje :





a tu ster z którego nie jestem dumny :/ :



a tu wszystko razem , oczywiście będą jeszcze 2 wały :



to narazie wszystko Pzdr.

--

 
20-08-06 09:08  Re: USS San Francisco AH (moja 1 relacja)
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Troszkę schrzaniłeś te wały. A dokładniej, sam wał i element podtrzymujący obok steru powinny być w jednej linii. U Ciebie wyraźnie widać brak prostoliniowości. Postaraj się przy następnych 2 wałach zwrócić baczną uwagę na to.

ps. zdjęcia, zdjęcia - pracuj cały czas nad ich jakością. Pierwsze jest po prostu fatalne. Nic nie widać.

--

pzdr
Kemot

Post zmieniony (20-08-06 11:43)

 
20-08-06 10:07  Re: USS San Francisco AH (moja 1 relacja)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jeszcze w temacie zdjęć... Jeśli już robisz fotki przy sztucznym świetle (w tym wypadku chyba przy lampce na biurku), to nie rób ich pod światło! W ten sposób połowa zdjęcia jest zupełnie ciemna i można "podziwiać" same kontury. Kieruj obiektyw aparatu zawsze na tę stronę, na którą pada światło lampki - najprościej można to zrobić, przestawiając ją:)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
25-08-06 16:16  Re: USS San Francisco AH (moja 1 relacja)
Gregor   

Spoko model.
Przy okazji mam prośbe o zeskanowanie części pierwszego i drugiego poziomu nadbudówki dziobowej z Bismarcka z MM. Zgóry dzięki!

 
03-11-06 22:42  Re: USS San Francisco AH (moja 1 relacja)
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Oj dawno, dawno nic się tu nic działo ale pora coś pokazać
oto elementy nad którymi pracowałem :

zostały one przyklejone do pokładu, kolejne zdjęcia niebawen.
Pozdrawiam

--

 
21-12-06 20:21  Re: USS San Francisco AH (moja 1 relacja)
kanibal   

Witam.
Może parę zdjontek z budowy... Niedługo zabieram się za budowę San Francisco- przydałby się mały wspomagacz:-)
Toff pisał, że w modelu występują niedokładności, czy rzeczywiście jest tek źle? Zastanawiam się czy malować cały okręt (wolałbym tylko dno- oszczędność farby:-), jeśli są błedy to pryśnięcie aerografem całości może być nieuniknione...
Małe pytanko- jakie farbki są potrzebne (z jakimi numerkami na wieczku:-)
Pozdrawiam



Post zmieniony (22-12-06 01:08)

 
21-12-06 21:13  Re: USS San Francisco AH (moja 1 relacja)
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Cześć, przepraszam że tak długo nie pisałem i nie pokazywałem fotek ale niestety, mam dużo nauki. Model ma kilka błędów takich jak dwu kolorowe poszycie i jak widać na zdjęciu (3) drugi poziom nadbudówki jest za mały w obwodzie. Narazie tylko tyle błędów udało mi się odkryć.
Co do retuszu używałem pasteli olejnych kupionych w sklepie papierniczym za ok. 5 zł. Jak będe miał coś do pokazania to umieszcze fotki, pozdrawiam. Paweł.

--

 
21-12-06 21:51  Re: USS San Francisco AH (moja 1 relacja)
muzzy   

Do niedokładności jeszcze chyba się zaliczają: zły kształt dziobu oraz rufy:-)

--
tylko praca i praca... a wszyscy chcą ode mnie Nokie...
Projekt: HMS MALAYA 1943r.....tylko czau za mało...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024