FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
20-12-06 20:52  [Relacja]I-180 E1 Coś radzieckiego...
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Cześć. Model zacząłem robić już jakieś 2 tygodnie temu, dlatego narazie to wszystko jest w jednej całości bo zdjęcia robiłem na bieżąco. A i relacje prowadzę na innym forum. Zabrałem się za prototyp radzieckiego myśliwca Polikarpow I-180. Był on rozwinięciem konstrukcji dobrze znanego nam I-16 ;-) Model pochodzi z Wydawnictwa Answer i wyszedł o ile dobrze pamietam w tamtym roku we wrześniu.
Okładeczka:



Co mi się podoba w tym modelu to na pewno bardzo dobry karton. Cienki a zarazem dosć sztywny i nie rozwarstwia się oraz nie załamuje się. Nie trzeba nawet używać "śliny modelarskiej" :-) Model klei się na jedną wręge za pomocą pasków wykonanych we własnym zakresie.

To co do tej pory skleiłem. Kilka elementów kadłuba.



Części 8 aP i aL był takie same a powinny być lustrzanym odbiciem. Ale poradziłem sobie w prosty sposób zeskanowałem i wydrukowałem tak jak powinno być. W tym czasie zrobiłem już wyposażenie kabiny. Części składowe orczyka


Tutaj już wklejone orczyki i drążek sterowy, troszkę mało ostre ale ukazuje sytuacje :-)


Potem przyszła kolej na siedzisko pilota. Znowu poszczególne części z jakich składa się fotel:


Tu już złożony w całość. Bez pasów


A tu z pasami:


Skeiłem też celownik:


I rzut ogólny kadłuba złożonego już na stałe. Zostały mi już tylko 2 tylnie segmenty do zainstalowania i kadłub gotowy.



I kabina z bliska:


Zrobiłem do końca kadłub, narazie bez silnika.



A tu widać, że model jest dosyć mały. Mam tylko 170 cm wzrostu, także ręki też za dużej nie mam :-P



--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
20-12-06 21:15  Re: [Relacja]I-180 E1 Coś radzieckiego...
gwozdecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Widze, że koledze PZL Łoś dał się we znaki, że narazie poszedł w odstawkie (skąd ja to znam hehe) :)

Modelik pierwsza klasa, szczególnie celowniczek- mistrzostwo!!!
To trzymam kciuki za dalszy postęp prac i już nie przeszkadzam.

--
GG 960240
----------------------------------------------------------------
Nareszcie coś ruszyło.
Na warsztacie:
Peterbilt 377

 
20-12-06 21:39  Re: [Relacja]I-180 E1 Coś radzieckiego...
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Kleiłem ten modelik i bardzo miło go wspominam , chociaż musiałem sobie go poprawiać. Do retuszu używałem srebrnego olejnego markera.

 
20-12-06 22:05  Re: [Relacja]I-180 E1 Coś radzieckiego...
Iskra 

 

Zapowiada się fajnie, kibicuję :-)
Ale, żeby nie było: "przeczytałem, podobało mi się, uwagi MAM", jakby powiedzieli pewni, moralnie zaniepokojeni kabareciarze

1) Czy w modelu jest jakaś tablica przyrządów? Na żadnym ze zdjęć nie widzę, ale może to wina małego wykroju? Jeżeli jeszce jej nie wklejałeś, to - czy teraz nie będzie to zbyt trudne?
2) Na fotce przedstawiającej "i kabinę z bliska" widać kawałki białego poszycia segmentu przed kabiną; czy będziesz to jakoś zaklejał, czy będzie zasłonięte przez jakiś element (choć, szczerze mówiąc, nie bardzo mam pomysł, co mogłoby to być... No, ale modelu nie widziałem)
3) Czy mi się wydaje, czy model na okładce jest biały, a nie srebrny? Ale może to tylko przekłamanie aparatu (albo moich oczu)..
3) Co z Łosiem?? coś Cię przystawiło, czy po prostu Polikarpow to "odskocznia"? Pytam, bo maszyny z szachownicą (lub SP-) są mi szczególnie bliskie...

Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Paweł vel Iskra

 
20-12-06 22:13  Re: [Relacja]I-180 E1 Coś radzieckiego...
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Fajny modelik sie zapowiada, racja:-)
Matrix-ie, a co z Łosiem?

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
20-12-06 22:20  Re: [Relacja]I-180 E1 Coś radzieckiego...
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Juz odpowiadam Iskra:
1) Jest tablica przyrządów. Onajest przyklejona głębiej. Może jutro wdzeiń uda mi się jakoś to pokazać na zdjęciu, bo naprawdę jest głęboko i dosyć daleko od drążka i fotela. Tak było w opracowaniu.
2) Tak zgadza się widać tam białę poszycie i mój błąd. Poprostu autor zrobił trochę przykrutkie poszycie wewnętrzne kabiny. Nie pomyślałem i masz Ci babo placek.
3) Masz całkowitą rację model na okładce jest biały a w wycinance jest inny :)
4) To jest odskocznia. "Czasami człowiek musi inaczej się udusi ufff ":)

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
16-11-07 15:57  Odp: [Relacja]I-180 E1 Coś radzieckiego...
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Witam. Może postęp prac niezbyt duży, ale jest to zwiastun "odkurzenia". I od razu miałbym prośbę. Jeśli ktoś dysponuje wycinanką. Jeśli nie było by problemem zmierzyć ile długości ma element S1. Jest to blok silnika. Bo mi się gdzieś zapodział, a rysunki w modelu nie są chyba w skali 1:1.
Z doklejonych rzeczy to będzie: dokończony garb za kabiną pilota. Nie wyszedł zbyt elegancko. Będzie widać na zbliżeniu szpary. Ale myślę że jakoś to ujdzie... Kolejnymi elementami jakimi się zająłem to wycięcie i sklejenie poszczególnych elementów osłony silnika. Narazie kilka zdjęć. Jutro weekend to zapewne siądę do silnika. Tylko proszę kolegów aby ktoś mógł zmierzyć długość elementu S1. Dzięki ;-)





--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
16-11-07 17:05  Odp: [Relacja]I-180 E1 Coś radzieckiego...
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Coś nie podoba mi się bryła kadłuba w obrębie kabiny. W widoku z góry kadłub jest połamany. Czy to Twoje błędy w klejeniu, czy tak jest opracowany model?

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
16-11-07 17:10  Odp: [Relacja]I-180 E1 Coś radzieckiego...
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4



O to chodzi?

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
16-11-07 19:40  Odp: [Relacja]I-180 E1 Coś radzieckiego...
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Kleiłem tego Iszaka i miałem to samo. kleiło się dobrze i pasowało ale tak jakoś nie tak ten kadłub. Najważniejsze że efekt końcowy był zadawalający.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024