FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
20-12-06 12:29  [novyj proekt] GAZ-51
yuriy12 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wszystkim pozdrowienie!

Dla tych, kto nie czyta do końca, napiszę od samego początku:

WAŻNY!!! Poniżej wskazany model opracowuję NIE ja, a mój TEŚĆ :D :!: :!: :!:

No ot, a teraz w istocie :D



Ponieważ model można powiedzieć przeszedł środek drogi, zdecydował pokazać na powszechne omówienie kilka screenshot'ow:



Model buduje się w SolidWorks, szczegółowość jak po mnie dość poważny, faktycznie z projektowania zostało najbardziej złożone - kabina. Z nią tymczasem jest masa pytań, lecz myślę wspólnymi staraniami rozwiążemy :D Reszta widać na samych screenshot'ach...

Z przyjemnością oddam wszystkie życzenia i uwagi teściowi :-)

RS. Także oglądnę wszystkie oferty po wydawnictwie danego modelu ;-)

 
20-12-06 14:19  Re: [novyj proekt] GAZ-51
Piotr   

Nooo Yuriy.Pogratulować takiego TEŚCIA!!!
Model bardzo ciekawy i teraz tylko czekać na efekt końcowy.

--

 
20-12-06 18:03  Re: [novyj proekt] GAZ-51
gwozdecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Jak dla mnie bomba!!!
Czekam z niecierpliwością na dalsze efekty.

--
GG 960240
----------------------------------------------------------------
Nareszcie coś ruszyło.
Na warsztacie:
Peterbilt 377

 
20-12-06 18:05  Re: [novyj proekt] GAZ-51
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Yurij pospiesz teścia bo czekamy na ten model. A następnego nich zrobi Zila.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
20-12-06 19:13  Re: [novyj proekt] GAZ-51
Marian 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

O mój Dziadzia by się ucieszył :-) jeżdził czymś takim tyle że nazywqało to się Lublin i było chyba wersją licencyjną.

--
Cale zycie z wariatami...

Marcia bardzo cię kocham i dziękuje za cudownego synka :-)

 
20-12-06 19:22  Re: [novyj proekt] GAZ-51
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

To ja mam pytanie bardziej przyziemne;)
W solidWorksie jest moduł bryłowy i tzw. blacha. W którym Twój teść pracuje? Może mały tutorialek jak rozwijać w solidzie?

Drugie pytanie. Jak widać na obrazkach koła to kilka stożków i walców. Robione są jako:
a) bryła
b) blachy i łączone w złożenie ?

Reszta pewnie się nasunie po odpowiedziach.

P.S.
Która to wersja Solida?

--
Fanatyk Kartonu

 
20-12-06 21:38  Re: [novyj proekt] GAZ-51
Wacek   

Krzys: Uważaj na skrót „solid”- jest jeszcze jeden program do tego samego, ale nazywa sie ciut inaczej: Solid Edge . Nie miałem możliwości na tyle popracować ani na nowych wersjach Edge, ani na Worksie, ale wydaje mi się, że najodpowiedniejszym modułem będzie Sheet Metal (blacha). Grubość kartonu na modele waha się w granicach 0,2-0,25 mm, wiec nie ma potrzeby łamać sobie głowy nad wartością współczynnika K ( odległość warstwy obojętnej,czyt. nieodkształczającej się plastycznie, od wewnętrznej powierzchni zgięcia). Chociaż przy walcach o dużym promieniu kto wie...
Ale przedstawiciele dystrybutorów obu programów ( są wobec siebie konkurencyjne) są strasznie uczuleni na słowo „Solid” przy próbie określenia tak ich wyrobu

--

 
20-12-06 22:12  Re: [novyj proekt] GAZ-51
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Wacek wiem, że jest jeszcze Solid Edge. Przez 3 lata studiów wałkowałem projekty w SW to też zrobiliśmy skrótowca:) Teraz pracuje na Inventorze :) Przypuszczam, że na "blasze" można opracować prostsze elementy bo już zwinięcie jakiegoś ostrosłupa to gra niewarta świeczki i chyba lepiej zrobić go jako bryłe->skorupa i rozwinąć (tak się da w Inventorze). Poczekajmy jednak na odpowiedz Teścia :o)

--
Fanatyk Kartonu

 
20-12-06 23:29  Re: [novyj proekt] GAZ-51
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

No!!! Wreszcie Homik da mi spokój :-)
Tutaj jest moja przymiarka do Lublina 51http://konradus.com/forum/read.php?f=1&i=71718&t=71718#reply_71718. Niestety projekt upadł wraz z awarią komputera. Cieszę się, że ktoś wreszcie podjął się zaprojektowania tego auta.
Osobiście proponowałby przewidzieć dwie opcje kabiny: drewnianej i metalowej do wyboru dla modelarza. Różnice między nimi nie są, aż tak wielkie, a młodym modelarzom drewniana kabina na pewno sprawi mniej trudności w sklejaniu.

kabina metalowa



kabina drewniana


--

The DOORS Are Open

Wojtek GG 1239442



Post zmieniony (20-12-06 23:50)

 
21-12-06 10:39  Re: [novyj proekt] GAZ-51
yuriy12 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Daaa... Krzys, pytania złożone zadałeś, a u mnie z polskim nie tak już i dobrze :( Lecz, będę starać się :)

Teść, jak i ja, pracuje w module liściowego metalu (Sheet Metal, blacha). Po tutoriału trzeba pomyśli, dawno chciał zrobić tak wszystko to czasu nie ma, to nastroju :) Lecz postaram się siebie zmusić i coś jednak narysować :)

Koła, równa się jak i wszystek model, całkowicie zrobieni z liściowego metalu. To znaczy wszystkie części modelu w istocie zrobieni z papieru, że gwarantuje 100 % (no, może w pewnych wypadkach 99 % ;)) zbieżność modelu. O czym, właściwie, już powiedział Wacek.

Zginane elementy są w SW - "po przekrojach zginania" (Lofted Bend) można bez problemów zbudować wspomnianą piramidę. Na ogół wszystko, że widać na rysunkach wyżej - wszystko listoj metal, z wyjątkiem pewnych szczegółów z drutu.

Wersja SolidWorks - 2006, lecz po dużym rachunku moduł liściowego metalu nie silnie odróżnia się jak w 2005, tak i w 2007, a znawcy twierdzą że i 2004 nie o wiele gorzej, to jest każdy :)



woy-tek, widziałem twój projekt. Co więcej, teść model zaczął projektować więcej lata w tył, i było ciekawie popatrzyć twój wariant. Lecz w danym wypadku pierwotne była próba zrobić więcej szczegółowego modelu, w szczególności rama będzie szwiełlernogo, a nie korobocznogo typu (przepraszam, nie wiem jak ten napisać po polsku), silnik, szczegółowa transmisja, i wiele czego jeszcze :) O obecności dwu wersji kabin wiem, były myśli zrobić różnymi, zobaczymy. Niestety po drewnianej kabinie są tylko plany ogólnych rodzajów, zdjęć zaś nie spotykał. W SSSR ich osobno nie wypuszczali, tylko w Polsce. Tak że jeżeli jest u kogo zdjęcie drewnianej kabiny, osobliwe szczegółowe - będę bardzo wdzięczny.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024