FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
18-12-06 01:12  [relacja/galeria] P-40N Warhawk (Orlik 008)
syk 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam wszystkich Forumowiczów!:)
Już od dłuższego czasu zaglądam na forum, aż w końcu coś mnie natchnęło i postanowiłem sie zarejstrować. Jako że od czasu do czasu coś tam skleje - ciekawego lub mniej ciekawego - ale zawsze - to czemu tego nie pokazać.
Na początek mojego istnienia na forum, zaprezentuje model, który sklejałem jakiś rok temu... dlatego bedzie to taki szybki skrót z jego budowy. Zdjęcia wstawie w 3 etapach - co by nie zanudzać:)
Modelem który chce zaprezentować jest P-40N "Warhawk" z wydawnictwa Orlik [nr 008]



Model opracowany przez p. Tadeusza Grzelczaka - więcej nie trzeba chyba pisać:)
Budowę modelu rozpocząłem oczywiście od kadłuba. Pierwszy segment, drugi, itd.... z kadłubem nie miałem prawie żadnych problemów, poza jednym małym , który można zauważyć na czaszcze z prawej strony. Błąd polegał na tym, że ząbek który należało wyciąć w poszyciu był za duży i po sklejeniu była by mała szpara, ale wystarczyło popatrzeć na lewą stronę tego elementu, skorygować to i praktycznie po problemie. W końcu model rysowany ręcznie:) Poza tym, nie napotkałem na inne niedogodności w budowie kadłuba.
Poniżej kilka zdjęć tego co udało mi się zrobić:







na dziś to tyle... jutro zamieszcze kolejne zdjęcia...
Pozdrawiam!!!
syk

--



Post zmieniony (18-12-06 01:24)

 
18-12-06 01:48  Re: [relacja] P-40N Warhawk (Orlik 008)
Iskra 

 

Przede wszystkim - witam na Forum

Modelik zapowiada się fajnie. Czy nie było żadnych błędów drukarskich, bo zdaje mi się, że ktoś wspominał o nie najlepszej jakości druku w tym modelu? Oczywiście chodzi mi o coś jak np. różne odcienie tego samego koloru, przesunięcia itp...

Pozdrawiam i życzę powodzenia
Paweł vel Iskra

 
18-12-06 23:31  Re: [relacja] P-40N Warhawk (Orlik 008)
syk 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam!
Dziś, na początek wstawiam zdjęcie, ukazujące P-40 i Sunderlanda - ciekawie to wygląda:-) Gdy kadłub był już skończony, wziąłem się za zrobienie stateczników i skrzydeł. Problemów nie było żadnych, wszystko pasowało tak jak powinno, i działało tak jak powinno - tzn. stery wysokości i ster kierunku ładnie sie wychylały:-) Szkielety skrzydeł osadzone są w tym modelu na jednym dźwigarze, przez co montaż skrzydeł był bardzo prosty i wygodny, ale zanim przykleiłem cały szkielet, trzeba było go wykonać. A o dziwo, jak na taki mały samolot - szkielet tworzy bardzo wytrzymałą konstrukcje i składa sie ze sporej ilości elementów. Ogólnie problemów nie było...


P-40 & Short Sunderland Mk.II



statecznik pionowy..


....i już gotowy ogon.


sam szkielet skrzydeł....


...i szkielet narazie "na sucho " przymocowany do kadłuba.

W moim egzemplarzu nie zauważyłem przebarwień, czy różnic kolorów, model prezentuje się całkiem przyzwoicie.
Pozdrawiam!
syk

--

 
19-12-06 10:02  Re: [relacja] P-40N Warhawk (Orlik 008)
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

A ja mam jedną krytyczną uwagę. Syk mógłbyś te fotki zrobić na jakimś przyzwoitym tle a nie w takim bałaganie. To się naprawdę mało przyjemnie ogląda.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
19-12-06 10:35  Re: [relacja] P-40N Warhawk (Orlik 008)
Qba 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A mnie się podoba to w tle warsztatu. Pewnie po skończeniu będzie sesja w locie z dobranym tłem, a jak na teraz to jest to dla mnie dodatkowy smaczek że nie tylko ja się rozkładam w ogólnym pokoju i nie mam własnego kącika ...

Tak trzymać, dobrze Ci idzie.

--

__________________________________________________________________

Nie mów że nie masz czasu, tylko że masz inne priorytety.

GG 227079

 
19-12-06 10:56  Re: [relacja] P-40N Warhawk (Orlik 008)
syk 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
Niestety nie ma takiej opcji, żeby zdjęcia były robione na jakimś "przyzwoitym " tle, ponieważ model sklejałem ponad rok temu, i wtedy robione były zdjęcia. Nie przypuszczałem, że kiedykolwiek je pokaże na forum:-) Tak więc musicie mi wybaczyć, ale moge zapewnić, że następna relacja będzie zaopatrzona w lepszą dokumentację zdjęciową.
Pozdrawiam!
Syk

--

 
20-12-06 23:18  Re: [relacja] P-40N Warhawk (Orlik 008)
syk 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam!
A więc od razu do rzeczy... zanim przykleiłem poszycie, odpowiednio oszlifowałem szkielety lewego i prawego skrzydła, tak aby nie mieć żadnych problemów z ich montażem. Następnie przyszła kolej na wnęki podwizia, oszklenie kabiny, lotki, klapy, podwozie itd. Wszystkie krawędzie na bieżąco retuszowałem plakatówkami. W tym modelu po raz pierwszy bawiłem sie w "brudzenie". Oczywiście użyłem do tego suchych pasteli - jak wyszło - każdy widzi:-) Ogólnie model kleiło sie bardzo przyjemnie, jak zresztą większość modeli p. Grzelczaka. To co mi wyszło prezentuje poniżej......


Oklejone poszyciem i przyklejone do kadłuba skrzydła...


....dalsze postępy:-)

Po sklejeniu model wygląda tak..





Ogólnie jestem z tego modelu bardzo zadowolony - mnie sie podoba:-)
To by było tyle na temat P-40... w najbliższych dniach postaram sie rozpocząć relacje ciekawego pojazdu, ale to sie okaże.:-) Dzięki za poświęcony czas mojej relacji i życze miłego oglądania fotek!
Pozdrawiam!
Syk

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024