FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
12-11-06 20:53  [relacja] budowa wagonu osobowego typ 120A skala 1:25 (ANGRAF)
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Witam
Na rynku modeli kartonowych w skali 1:25 istnieją na razie dwa modele wagonów i do tego towarowych.
Tym razem rozpoczynam relacje z budowy wagonu osobowego do ruchu lokalnego typ 120A w skali 1:25 który po testach zostanie wydany przez wydawnictwo ANGRAF.
Model jest dość szczegółowy, posiada pełne wyposażenie wnętrza, ubikacji, jest możliwość zrobienia w wersji uproszczonej okien i drzwi jak równierz w wersji bardziej skomplikowanej (otwarte okna, drzwi ), podwozie wagonu jest bardzo szczegółowe, wózki również . Przed budową modelu wybrałem się do Taboru Szynowego S.A. w Opolu gdzie mogłem za zgodą szefostwa zakładu obfotografować wszystkie szczegóły wagonu ( zakład ten zajmuje się naprawami generalnymi tych wagonów) wiec z dokumentacją nie było problemu. Budowany wagon może się różnić niektórymi szczegółami jak rozmieszczeniem niektórych elementów podwozia, uchwytami, kolorystyką od innych jeżdżących w PKP ponieważ co naprawa to .... - sam widziałem ponad 10 wagonów które po remoncie różniły się od siebie np uchwytami przy drzwiach, kolorystyką wnętrza.
Model będzie posiadał malowanie jak na poniższym rysunku.



Długość wagonu wyniesie ponad 96 cm wiec będzie dłuuugi :). Przed rozpoczęciem budowy wybrałem się do Castoramy i zakupiłem deske o długości 120 cm oraz do papierniczego aby zakupić brystol i karton 1mm o odpowiednim formacie.

Na początek nakleiłem podłoge na karton



podwozie wydrukowałem bez kolorów gdyż strasznie dużo czarnego by poszło - będzie malowane



następnie posklejałem wzmocnienia ramy






Myślę że wagon nie będzie ąż tak trudny w budowie a raczej pracochłonny gdyż jest dużo powtarzalnych elementów (grzejniki, fotele, lampy, popielniczki, śmietniczki, okna ).

a oto co powstało
zderzaki, kibelki, umywalki

kibelki



oraz grzejniki


Czy ten temat zainteresuje was ? - jeśli tak to następna część realcji w najbliższym czasie.

--

Post zmieniony (07-04-16 00:06)

 
12-11-06 21:11  Re: [relacja] budowa wagonu osobowego typ 102A skala 1:25 (ANGRAF)
pawelewap 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Zapowiada się ciekawie. Będę śledził tą relację ze sporym zainteresowaniem:)

--
--------------------
W budowie: Lxd 2

 
12-11-06 21:24  Re: [relacja] budowa wagonu osobowego typ 102A skala 1:25 (ANGRAF)
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 



*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM



Post zmieniony (12-11-06 21:53)

 
12-11-06 21:41  Re: [relacja] budowa wagonu osobowego typ 102A skala 1:25 (ANGRAF)
Wojciech Cięciwa   

Piękny ...

Jak długi jest najdłuższy element ramy podwozia? (ten ceownik)

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
12-11-06 21:45  Re: [relacja] budowa wagonu osobowego typ 120A skala 1:25 (ANGRAF)
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

SAS - 33 cm - środkowe- zewnętrzne

--

Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%




Post zmieniony (13-11-06 19:51)

 
12-11-06 21:51  Re: [relacja] budowa wagonu osobowego typ 102A skala 1:25 (ANGRAF)
zremb 

 

Ależ oczywiście, że kleić.
Może kiedyś doczekam się do kolekcji ryflaczka?
Tymczasem powodzenia.

--
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

 
12-11-06 22:48  Re: [relacja] budowa wagonu osobowego typ 102A skala 1:25 (ANGRAF)
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

AAAAAALe żeś mnie zaskoczyl. Chciałbym bardzo w wersji dla klientów zobaczyc te wszystkie klamki,popielniczki itp.Malowanie jedynie sluszne .A w WC proponuje zwiniętą rolke papieru toaletowego.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
12-11-06 23:06  Re: [relacja] budowa wagonu osobowego typ 102A skala 1:25 (ANGRAF)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Nie interesuje sie szczegolnie kolejkami, ale.... piękne kibelki:D pomysł z rolkami papieru jak najbardziej słuszny:P pozdr

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
13-11-06 01:07  Re: [relacja] budowa wagonu osobowego typ 102A skala 1:25 (ANGRAF)
paakub 

 

Witam,
klopiki jak trzeba!!!!!!!!!!!!
OCZYWISCIE wspanialy temat!!!!
Tak trzymaj!!!!
Piotr

 
13-11-06 10:41  Re: [relacja] budowa wagonu osobowego typ 102A skala 1:25 (ANGRAF)
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Wagonik piękny i długi. Malowanie rewelacja, zwłaszcza stacja macierzysta Lębork (bo stamtąd pochodzę). Około 20-30 lat temu takie wagony przejeżdżały obok mojego bloku, były najczęściej ciągnięte przez lokomotywę spalinową SM42, a wcześniej przez Ty2 i OKl27. Ale nie jestem pewien, czy jeździły na linii Lębork-Choczewo-Wejherowo. Za Choczewem jest bardzo kręta linia i w bardzo kiepskim stanie. Pamiętam, że jeździły tam na pewno wagony klasy BCi i podobne krótkie. A taki wagon jak ten prezentowany tutaj na pewno jeździł w składzie na liniach Lębork-Łeba, Lębork-Słupsk i Lębork-Kościerzyna. Czekam na dalszy ciąg. Czy to jest ten model, o którym mi pisałeś na priv "będziesz na pewno zaskoczony i chętny na niego po wydaniu" ?

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024