FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
12-11-06 15:58  [galeria] PZL 23b Karaś MM
kilek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam.
Chciałem Wam przedstawić model Karasia z Małego Modelarza. Model pomimo kilku błędów sklejało mi sie całkiem dobrze. Model sklejałem Wikolem a owiewkę Hermolem. Modelu nie retuszowałem bo nie umiem. Jedyne co malowałem to rury wydechowe bo nie wyszły mi dobrze.




model wygląda jak wygląda ale na swoje usprawiedliwienie moge dodać, że mam 14 lat. ;)



Post zmieniony (12-11-06 16:14)

 
12-11-06 16:09  Re: [zjedjęcia] PZL 23b Karaś MM
hide   

nie jest źle... to pewnie twój pierwszy model.

nastepnym razem stosuj retusz.

 
12-11-06 16:19  Re: [zjedjęcia] PZL 23b Karaś MM
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

brak retuszu troche jednak razi ...no ale... jak ja mialem 14 lat... ;]
Model mi sie podoba i az dziwne ze nic sie nie pofalowalo od wikolu. Ciekawe ze jak mialem 14 lat to tez wszystko jechalem wikolem i jakos mi sie nie wyginalo... nawet kadłub dreadnoughta z JSC caly sklejony wikolem sie nie wygiął ani nie pofalowal... ;]

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
12-11-06 17:16  Re: [zdjęcia] PZL 23b Karaś MM
hide   

urok 14 lat :lol:

--
sto rąk mam...
sto sztyletów...
gdy zechce...
sto ran zadam...

wiec śpij aniele mój, może sen uchroni cię przed moim złem...

 
12-11-06 17:41  Re: [zdjęcia] PZL 23b Karaś MM
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

a jednak sie da! dobrze ze sklejony, gorzej, że nie ma retuszu. to nic trudnego, maczasz palucha w farbie i przeciagasz opuszkiem po krawędzi tak zeby nie przeciąć sobie owego plucha i nie popaprać poszycia. wszytsko przed przyklejeniem oczywiscie segmentu.

 
12-11-06 18:16  Re: [zdjęcia] PZL 23b Karaś MM
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Całkiem nieźle, bez załamań, dobrze wyprofilowane elementy. Widzę, że trochę próbowałeś z retuszem na osłonie silnika - tylko kolor nie ten i myślę, że to cię zraziło. Jeżeli nie radzisz sobie z doborem koloru (ja też mam z tym problemy) to proponuję retusz chociażby czarnym flamastrem albo najlepiej plakatówką (flamastry z czasem wyblakną). Na pewno będzie lepszy efekt niż prześwitujący wszędzie biały. Gdzieś na forum były fotki wyretuszowanego w ten sposób Ju-87. Wyglądał całkiem nieźle.

pozdrawiam

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 
12-11-06 19:05  Re: [zdjęcia] PZL 23b Karaś MM
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

A jednak da się go skleić :) Naprawdę szczere gratulacje z okazji ukończenai modelu.
Na 3 zdjęciu nawet muszę przyznać podoba mi się obicie krawędzi kadłuba. Jak je zrobiłeś?

--

W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

Post zmieniony (12-11-06 19:09)

 
12-11-06 19:21  Re: [zdjęcia] PZL 23b Karaś MM
Bartas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4


 - 2

mi to wygląda na jakieś koszulki termokurczliwe, albo izolacje

czy mam racje?

 
12-11-06 20:42  Re: [zdjęcia] PZL 23b Karaś MM
kilek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

To obicie to rozcięta izolacja z drutu pomalowana brązową pactrą. Z retuszem popróbuje na Arado 196 też z Małego Modelarza. Cieszę się, że wam się podoba. A gdyby robić retusz kredkami?

P.S. Czy macie może zdjęcia kabiny Arado 196, bo szukałem w internecie i nic nie znalazłem. Chodzi mi o tablicę przyrządów i fotel (pasy - w opracowaniu ich nie ma).

----------------------
Edited by Rafael
----------------------
Kilek, pytanie o Arado radze umiescic w dziale "Samoloty", na pewno koledzy pomoga...
A swoja droga gratulacje z okazji ukonczenia modelu. Mysle, ze to dobra nauczka dla wszystkich malkontentow, ktorzy oceniaja szanse sklejenia w calosc modelu, bez wziecia nozyczek badz nozyka w reke... - oczywiscie jest to tylkomoje skormne, prywatne zdanie...

 
12-11-06 22:47  Re: [zdjęcia] PZL 23b Karaś MM
NoFx   

Witam! Jak wiadomo czesc '5e' jest źle opracowana. W jaki sposób Ty sobie z tym problemem poradziłes? Całość prezentuje się bardzo dobrze. Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024