FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
12-12-06 17:05  [Relacja]Ki-43 ''Old''Oscar (KA 1/2001)
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Tę relację zamieściłem u sąsiadów i w zasadzie nie miałem zamiaru jej dublować tutaj, ale...ponieważ Marcin z Łukaszem (chłopaki- pozdrawiam!!!) wystartowali ze swoimi relacjami pomyślałem, że zestawienie i porównanie trzech Oscarów może być ciekawe..., a tak to się zaczeło...
Zabrałem się za Oscara, chociaż w planach było coś innego. Wszystko przez HALa ;-), ponieważ po wydaniu nowego opracowania, moja motywacja do tego, aby skleić to obecne zmalała by do zera. Nie jest to pełna relacja, ponieważ tego modelu u HALa już nie kupicie i pokazywanie poszczególnych etapów, element po elemencie mijało by się z sensem, ale dla tych z Was, którzy mają go jeszcze na swoich półkach, być może będzie to jakiś materiał poglądowy, a dla innych powtórka z rozrywki.
Zacząłem od silnika, potem kadłub i skrzydła. Założyłem, iż będę go robił prosto z „pudełka/okładek” ;-), ale coś mi odbiło i się zaczęło :-/.....linie podziału blach, otwory w komorach podwozia (tych czarnych kropek nie mogłem zostawić), lotki, stateczniki (szablony na zdjęciach- wykonane z kolorowego ksera, naklejone na karton – taki specjalny ;-))) z pudełka po pewnym programie antywirusowym). Dobrze, że na te pomysły wpadłem po sklejeniu kabiny ;-), bo pewnie z miesiąc bym się nad nią pastwił.
Części są dobrze spasowane i nie napotkałem na jakieś trudności, do póki nie zachciało mi się tego subtelnego wyoblenia na brzusiu. Spód skrzydeł mi się rozjechał i Oscar miał wylądować w koszu. Wtedy wyszedłem z siebie i stanąłem obok ;-). Następnie wpadłem na pomysł, aby czymś to zakryć. To „coś” to 200 litrowy zbiornik paliwa, którego zadaniem będzie ukrycie mojej fuszerki.
Nastawcie się na długi serial, ponieważ.... praca, dom....itd.


1.
2.3.4.
5.
6.7.8.
9.
10.

Chciałbym po zakończeniu naszych relacji umieścić fotki gotowych modeli w odrębnym wątku, np. pt.: Trzej przyjaciele z lotniska...;-)
Marcinie i Łukaszu! Co Wy na to? ...i co na to NATO?

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
12-12-06 17:21  Re: Ki-43 "Old"Oscar (KA 1/2001)
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

"Ja, jeśly Pan pozwoly, z przyjemnościom...." Fajnie będzie zestawić fotki wszystkich trzech japońców już po sklejeniu. Jak ostatnio miałem okazję oglądać Twojego Oskara to był to jedynie silnik. A teraz proszę! Napisz może coś Ty mu tam z lotkami dokładnie zrobił...Wyciąłeś dziury i na tak powstały szkielet nakleiłeś elementy wydrukowane na papierze?

Pozdrowienia ;)

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
12-12-06 17:34  Re: Ki-43 "Old"Oscar (KA 1/2001)
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Ne psze Pana;-) Poprostu końcówką chromowanego pióra wytłoczyłem "to wszystko" na szkielecie i jakoś wyszło ;-). Trzyma się samo ;-))))

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
12-12-06 18:03  Re: Ki-43 "Old"Oscar (KA 1/2001)
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

A juz myślałem, że bardziej się bawiłeś.

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
12-12-06 18:29  Re: Ki-43 "Old"Oscar (KA 1/2001)
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Hej, chopaky;-))))
ufff, już jestem;-))))) Noooo, zapinamy krawaty i jedziemy w tany;-)))

Bardzo się cieszę że będziemy pocić się w trójkę przed wiarą modelarską... A na finisz wszystkie trzy razem.... heh, tylko musimy się gdzieś spotkać aby zdjęcia zrobić;-))))
Może w stolicy? hehehehe...

Ale trochę to nie sprawiedliwe - Darek już prawie kończy;-)))

Oj, ale mi się to podoba, ale mi się podoba...
Pozdrawiam Was serdecznie;-))

--

 
12-12-06 18:47  Re: Ki-43 "Old"Oscar (KA 1/2001)
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

"Prawie"- robi wielką różnicę.... ;-)))
Dogonicie mnie spokojnie,bo mam w pracy jak na wojnie... ;-), a z tym spotkaniem to niezła myśl. Kto wie....

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
14-12-06 22:07  Re: Ki-43 "Old"Oscar (KA 1/2001)
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Możecie spotkać się w stolicy (bez he,he).Chętnie zobaczymy wasze skośnookie cuda na stole w naszej jaskini na Chocimskiej. QWKAK stawi się na sesję zdjęciową.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
18-12-06 09:20  Re: Ki-43 "Old"Oscar (KA 1/2001)
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Dzięki za zaproszenie. Pogadam z chłopakami. Trzy (może cztery) stojące obok siebie Oscary - to była by fajna fotka ;-)
Obecnie wykańczam (a one mnie) skrzydła. Jak się z nimi uporam wstawię zdjęcia.
Pytanie do wszystkich.
Czy ktoś może wstawić zdjęcie Oscara z pojedynczym zbiornikiem paliwa pod kadłubem?
Łukasz zasiał pewną wątpliwość odnośnie takiej opcji, a ponieważ nie jestem specjalistą od "Japsików" proszę o pomoc.
W "Aero in detail" znalazłem tylko rysunek, a to troszkę mało jak dla mnie ;-)

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
18-12-06 10:31  Re: Ki-43
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Trochę szukałem, Darku ( m. in. tutaj znajdziesz fajne zdjęcia Oscara - http://www.ijaafpics.com/jbwki431.htm, ale nie znalazłem nigdzie maszyny z pojedyńczym podkadłubowym zbiornikiem...

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
18-12-06 10:39  Re: Ki-43 "Old"Oscar (KA 1/2001)
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

W Monografii Lotniczej nr.48 (Aj-Press) na stronie 41 jest fotka Ki-43-II Ko z 59 Sentai kpt. Shige Nango, na którym jest samolot ze zbiornikiem pod kadłubem. Ale zdaje się, że nie jest on podwieszony centralnie w osi samolotu, tylko lekko z lewej strony.

--


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024