FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
11-12-06 18:32  [relacja] KI-43 I Kai [Answer 2-3/2006]
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Witajcie, po powrocie z pracy zabrałem się za sklejanie;-)
Aby nie wypaść z wprawy, postanowiłem odłożyć zbliżający się do końca projekt i skleić "coś" dla odprężenia!!!.
Jak już wcześniej zapowiadałem, chcę do kolekcji skleić Answerowego i AH na kredzie. Z tym pierwszym powinno iść z górki...;-))))
Ale do rzeczy...
Kolorek "turkusowy" uzyskałem stosując mieszaninę farb plakatowych (moje ulubione tylko z firmy "ASTRA"). Sądzę, że kolor zmieni się jeszcze trochę, teraz mam do dyspozycji sztuczne oświetlenie, więc nie do końca widać odcień względem wycinanki, ale mam nadzieję że będzie ok.
Zrobiłem sobie tego koloru na całą wycinankę;-)))) Tekturkę do modelu wyczarowałem od mamy znajomego, która pracuje na RTG. Tektura jest świetnej jakości. Do modelu przewidziałem zastosowanie nowego drutu. Dzięki Kojakowi (pozdrawiam) mam wiele dobrych grubości naprawdę świetnej jakości drutu.
Ostatnio zaopatrzyłem się w nożyk Olfy A2 jest po prostu rewelacyjny do wycinania "na dziobaka";-))). Dobrze wchodzi w tekturę...





--



Post zmieniony (12-12-06 19:08)

 
11-12-06 18:49  Re: relacja KI-43 I Kai - coś dla odprężenia
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Wolałbym ,żebyś jednak posiedział nad tym projektem. ;-)) Jeśli to coś w rodzaju Mosquito.
Ale również popatrzę jak składasz tego Ki-43, gdyż ktoś wspomniał o braku części i rysunków montażowych.
Te plakatówki ASTRA są w formie suchej czy pasty w tubce. Czy są dostępne w zwykłym sklepie papierniczym ?

--





Post zmieniony (11-12-06 18:55)

 
11-12-06 18:57  Re: relacja KI-43 I Kai - coś dla odprężenia
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Witaj, o rysunki wiele osób ma ochotę mnie ubić... ale nie mam pojęcia o jakie rys. w tym modelu chodzi...;-)
Z częściami to prawda;-(. Chochlik zjadł jedną cz. 66 (a właściwie jej kolor), ale w jej przypadku to nie problem - jest duży zapas koloru - można sobie dorobić mały prostokącik;-)).
Projekt nie zając - nie ucieknie. Teraz mam potrzebę coś skleić. Coś kolorowego. A że planowałem Oscary... więc sklejam.

pozdr. Łukasz

--

 
11-12-06 19:01  Re: relacja KI-43 I Kai - coś dla odprężenia
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Astry które używam to zwykłe szkolne farbki są gęste i dlatego są lepsze dla robienia większych ilości. Używam również Pactr, ale z mniejszą intensywnością. Ostatnimi dniami szukam Astry metalicznej - miałem ją niedawno w ręce. Jest rdzawy, srebrny, złoty i jakieś jeszcze metaliki... W zwykłym papierniczym dostaniesz je bez trudu...

pozdr. Łukasz

--

 
11-12-06 21:08  Re: [relacja] KI-43 I Kai - coś dla odprężenia
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

na dzisiaj wystarczy...





--

 
11-12-06 22:07  Re: [relacja] KI-43 I Kai - coś dla odprężenia
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

No, no...Rośnie. Łukasz, ścigamy się? Fajnie, że rozpocząłeś relację - należy Ci się trochę relaksu. W końcu ile można sklejać białe surówki :)

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
12-12-06 06:28  Re: [relacja] KI-43 I Kai - coś dla odprężenia
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Marcin, z miłą chęcią pościgam się z Tobą;-) Masz rację - od tych "białości" surówek muszę się choć na chwilkę oderwać;-]]].

Obecnie powstają drobiazgi w wyposażeniu kabiny. Jak tylko się z nimi uporam zaraz wstawię foto.

pozdr. Łukasz

--

 
12-12-06 11:33  Re: [relacja] KI-43 I Kai - coś dla odprężenia
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zawsze i wszędzie słyszałem i słyszę od modelarzy to, że projektanci nie powinni sklejać modeli tylko i wyłącznie projektować, projektować i projektować!!!

Jakże więc możecie porzucać projektowanie i sklejać tak dla przyjemności???

Hahahaha

A poważnie - porzućće sklejanie białych surówek i sklejajcie kolorowe!!!

Ok, miało być poważnie.
Życzę powodzenia i radochy ze sklejania! Sam też biorę się za KI-43, ale w życiu nie pokażę tego publicznie :-)))

Pozdraiwam Marcina i Lazarusa!

--
MacGregor

 
12-12-06 12:24  Re: [relacja] KI-43 I Kai - coś dla odprężenia
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Witaj Grzesiu, sam wiesz jak to jest...;-)
A może jednak skusisz się ze swoim Oscarem i "pojedziemy" w tę podróż w trójkę???

pozdr. Łukasz

--

 
12-12-06 13:16  Re: [relacja] KI-43 I Kai - coś dla odprężenia
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Łukasz - nie! Nie będę pokazywał nic latającego, bo:

1. Nie mam szans utrzymać Waszego tempa pracy
2. Żadnych szans na dotrzymanie kroku w jakości
3. Okrętowcy mnie ukamienują, bo wątek o HIEI leży odłogiem od miesiąca.

Ale ten Ki-43 mnie tak nęci, że nie umiem mu się oprzeć... Jednak ja rzucam się na kredę. Pewnie będę żałował, ale co tam! W końcu przyjemność się liczy, radocha ze sklejania a inne motywy nie mają znaczenia. A mnie się po prostu ten metalik na kredzie bardziej podoba.

:-)

--
MacGregor

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024