FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
10-12-06 21:03  Jakie są najlepsze narzędzia? (na prezent...)
agata   

Chciałabym kupić pewnej osobie, która skleja kartonowe modele jakieś fajne narzędzia do tego. Czy ktoś mógłby mi doradzić jakie i gdzie moge je kupic? Albo różne inne rzeczy które mogą się przydać tej osobie?

 
10-12-06 21:05  Re: Jakie są najlepsze narzędzia?
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Polecam narzędzia firmy OLFA, można na
http://www.allegro.pl/8765_narzedzia_modelarskie.html?order=t&view=gtextlub w
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=17&i=31758&t=31706#reply_31758lub u
http://www.dudus.com.pl/

--

Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)


Post zmieniony (10-12-06 21:16)

 
10-12-06 22:11  Re: Jakie są najlepsze narzędzia?
Adam - Octusek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

No właśnie Bebe - poleciłeś Olfę - ale oni mają zbyt bogatą ofertę by ktoś nie obeznany mógł wybrać coś odpowiedniego.

Z mojej strony mogę polecić podstawowe narzędzie - nożyk AK-3 oraz matę do cięcia.
Jeśli masz troszkę więcej pieniędzy to AK-4 będzie super wyborem

--
--------
Loading sygnature.............................99%

 
10-12-06 23:13  Re: Jakie są najlepsze narzędzia? (na prezent...)
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Po pierwsze ktoś klei modele i może mieć już narzędzia olfy ;-)
po drugie podałem wszystko możliwe, może można podejrzeć w ten sposób co ma i się nie dublować ;-))
po trzecie agata się może odezwie i bardziej sprecyzuje lub określi dla kogo ma to być prezent (początkujący czy zawodowiec) ;-)))

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
11-12-06 06:58  Re: Jakie są najlepsze narzędzia? (na prezent...)
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Wg. ludowych wierzeń noży, ostrzy, nożyczek itp. w prezencie się nie daje.
Dlatego proponuje koleżance Agacie poszukanie czegoś takiego jak lampa ze szkłem powiększającym (do nabycia w sklepach dla elektroników), komplet pincet, mata do cięcia, kostkę introligatorską, imadełko jeśli dysponujesz większą gotówką mini wiertarkę albo jakąś przystawkę do niej.

--
Fanatyk Kartonu

 
11-12-06 10:40  Re: Jakie są najlepsze narzędzia? (na prezent...)
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Albo jeśli modelarz ma już mini wiertarkę, to dodatkowe akcesoria do niej.

--


 
11-12-06 15:17  Re: Jakie są najlepsze narzędzia? (na prezent...)
Grzegorz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


 - 1

Z Krzysem się zgadzam.Kiedyś takie coś słyszałem jak;
Jeśli dostałeś od jakiejś osoby nóż musisz jej zapłacić [nawet symbolicznie] bo inaczej ten nóż przetnie więzy między wami....
Co do prezentu to może być to aero,mata do cięcia, czy nawet komplet ścisków czy miniwiertarka....jest wiele takich pozycji i sam niewiedziałbym co wybrać...;P

--

 
11-12-06 16:58  Re: Jakie są najlepsze narzędzia? (na prezent...)
Syzyf 



Na Forum:
Relacje w toku - 4


 - 1

Nie wiem, czy pomysł z narzędziami jest dobry. Nie znając się, łatwo możesz kupić coś nieprzydatnego albo zdublować narzędzie, które Twój znajomy już ma.
Mniejsze jest ryzyko "wpadki", jeśli po prostu kupisz mu jakieś wydanie modelu kartonowego. Łatwiej odgadnąć temat, bo z reguły modelarze mają jakiś kierunek np. samoloty albo statki. Oglądając modele, które do tej pory skleił bez trudu połapiesz się jaka branża go interesuje. No chyba, że uda się go pociągnąc za język :-) i sam powie.
I z zakupem nie ma problemu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024