FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
16-12-06 21:16  Re: [zapowiedź] MM 10-11-12/2005 HMS Victory
Czarny 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ja także miałem go dziś w swych rękach (przeszedłem się do pobliskiego
Kolportera) i musze stwierdzić że przeżyłem rozczarowanie. Okręt niby ładnie wydrukowany, na pierwszy rzut oka starannie zaprojektowany, ale to chyba nie tego spodziewać się można po trójnumerowym wydaniu. Co prawda nie lubie tego typu modeli (okręty starszych typów) ale obiektywnie rzecz biorąc to moim zdaniem nie jest to praca aż na 3 miesiące/numery dla modelarzy tych dużych i tych małych. Żal mi trochę, bo moim zdaniem MM poszedl teraz na skróty (nie wiem po co i komu to potrzebne) wydając model na 3 wydania (10-11-12). Mam nadzieje że nastepny nr. (japoński czołg) będzie dużo lepszy. A swoją drogą, to może wkońcu doczekamy się jakiegoś ruska typu Ił, Jak czy inne cuś. ? ?
<marzyciel>

--

W stoczni: Yamato AH 1/2004 (aktualnie chwilowo prace wstrzymane)

Post zmieniony (16-12-06 21:16)

 
16-12-06 21:27  Re: [zapowiedź] MM 10-11-12/2005 HMS Victory
Yamato23 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jeszcze niedawno był wysyp iłów-2 a tobie jeszcze mało??

--
Na warsztacie:
AAV7

Pozdrawiam

 
16-12-06 21:28  Re: [zapowiedź] MM 10-11-12/2005 HMS Victory
Tomek 

 - 2

Widzę, że jak choć jedna osoba zacznie biadolić, to w dobrym tonie jest jeszcze dokopać. Wiem, że mają opóźnienie, wiem, że to nie Haliński, wiem, że z niektórymi rysunkami i opisami nie jest dobrze, ale... Czy zdarzyło się choć raz, żeby wydawnictwo odpisało na to biadolenie? NIE! Tak więc takie smarowanie niczemu nie służy, a buduje jedynie standard Polaka- ten, co nie biadoli jest do kitu. Niechże go ktoś sklei i wówczas się wypowie, a przypuszczam, że i wtedy znajdzie swoich zwolenników i przeciwników. Oferta jest bogata na naszym rynku, więc po co przerabiać to samo po raz setny. Jak ma upaść, to upadnie, chociaż szkoda byłoby takiego wydawnictwa. Tak więc błagam!!! Biadolenie ślijcie pod dobry adres, zaś krwi nie psujcie!!! Pozdrawiam wszystkich!



Post zmieniony (16-12-06 21:29)

 
16-12-06 21:54  Re: [zapowiedź] MM 10-11-12/2005 HMS Victory
kari   

The End napisał:
<( okładki p.Wasiaka były dla mnie bardziej urokliwe )>

W przypadku wcześniejszych wydań HMS Victory w MM to chyba chodzi o okładki Pana Adama Werki; Mistrza wszelkich tematów marynistycznych, czy jak kto woli morskich :-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
16-12-06 22:29  Re: [zapowiedź] MM 10-11-12/2005 HMS Victory
Wacek   

Ja kupiłem ten model.
Tak na prawie gorąco: ładny druk, dużo drobnicy, rysunków rozpaczliwie mało, plan olinowania jak zwykle nic nie mówi o tym, gdzie na pokładzie zaczepić olinowanie ruchome i w ogóle jest strasznie ubogi, dla cześci drobnych elementów jest wydrukowany ich zapas.
Jeżeli chodzi o rysunki montażowe, to część z nich może stanie się czytelna dopiero po osiągnieciu danego etapu budowy (taką mam nadzieję).
Dla części 129 (elementy lawet) nie zaznaczono, że powinny być zgięte ( i to nawet w dwóch miejscach), a linie gięć furt działowych to już chyba czysta fantazja.
Generalnie nie mam pojęcja jak wyjdą te furty z zaprojektowanymi „zaślepkami”. No i część tych zaślepek ( 122 i 123) na jednym z boków mają najwyraźniej pomylony układ kolorów (moim zdaniem czerwony pasek powinien być na zewnątrz)
Model na razie wędruje na półkę, ale raczej powstanie właśnie po to by stanąć w przyszłości koło innych okrętów w tej skali.

 
16-12-06 22:29  Re: [zapowiedź] MM 10-11-12/2005 HMS Victory
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Kari , zgadzam się z Tobą w 100% . Ale tutaj miałem na myśli ostatnie okładki , niestety nie malowane już tradycyjnie . P. Adam Werka był mistrzem w swoim fachu i genialnym realistą . P.Wasiak już tak mu nie dorównywał , ale jego prace miały jeszcze jakąś formę . Teraz mamy prace robione na multimediach , czyli poskładanie do kupy np. Karasia i fińskiego Buffalo ( nie chcę tego komentować ) .
Sorry za offtopic , piszę to bo zajmuję się ilustracjami i grafiką , więc to tylko mój punkt widzenia . I nie chcę rozpoczynać kolejnej ślepej dyskusji

--

Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

Post zmieniony (16-12-06 22:45)

 
17-12-06 18:55  Re: [zapowiedź] MM 10-11-12/2005 HMS Victory
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Zerknąłem z ciekawości i ja na Victory. Myślę, że jeśli nie będzie problemów w "sklejalności" to powinien "wyjść" całkiem niezły model. Kolory OK, ładny druk dwustronny. Jedynie co mi się nie podoba to pancerny 2mm szkielet i około 10 wręg. Wolałbym aby środek kadłuba był nieco bardziej zagęszczony, w zamian za 1mm szkielet (dla tej wielkości jednostki to naprawdę przesada).
Czekam na pierwszą relację z budowy.
Kiedyś popełniłem model Victorego w opracowaniu Pana Karpińskiego. Ciekaw jestem jak będzie wyglądał odmłodzony Victory.

--
pzdr
Kemot

 
24-12-06 23:23  Re: [zapowiedź] MM 10-11-12/2005 HMS Victory
TheSnake 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Witam

Model kupilem Pierwsze wrazenie pozytywne jednak po przeanalizowaniu elementow z opisem budowy troszke sie rozczarowalem Po pierwsze i najwazniejsze chyba, prosze zwrocic uwage na to jak zostaly zaprojektowane same poklady. o ile poklad glowny posiada wzmocnienie (el. 3b) w srodkowej jego czesci, to dziob i rufa pozostaje "miekka" mam tu namysli,ze autor nie przewidzial wzmocnienia pokladu kartonem. o ile poklad dolny i srodkowy nie stanowi problemu, to poklad rufowy (el 5) nie moze pozostac nie podklejony. Oczywiscie mozna to zrobic ale nie wiem jak to wplynie przy oklejaniu burtami (moga okazac sie za krotkie wlasnie o grubosc uzytej tektury na podklejenie tego pokladu). Oczywiscie mozna sobie z tym poradzic, ale jesli ktos za wczasu nie sie zorientuje moze obudzic sie "z reka w nocniku" Moze sie myle w tej kwestii, ale takie to sprawia wrazenie. Po drugie. Rysunki sa bardzo nieczytelne, male i malo szczegolowe rysunek generalny w zaden sposob nie wyjasnia jak zbudowac galerie rufowa czy dziobnice, opis w tym wypadku tez jest malo zrozumialy (proponuje to przeanalizowac posiadaczom) no i rysunki olinowania. uwazam, ze bez dodatkowych planow bedzie to czysta improwizacja. Jednakze mimo tych niedociagniec, posilkujac sie dokumentacja mozna wycisnac z tego calkiem niezly modelik. ja osobiscie troszke sie na niego napalilem i na pewno bede probowal, bo co do jakosci samego druku mysle, ze nie ma zastrzezen.

 
30-12-06 09:52  Re: [zapowiedź] MM 10-11-12/2005 HMS Victory
Amhafergon 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pokłady można podkleić offsetem.Wystarczająco je usztywni.Natomiast opis i rysunki są
naprawdę ... jak by to delikatnie... niewystarczające :( Szkielet pasuje idealnie ,nie wiem jeszcze jak z poszyciem ... Ale wytniemy ,przykleimy, zobaczymy ;)

W budowie HMS VICTORY

Post zmieniony (30-12-06 10:01)

 
30-12-06 11:24  Re: [zapowiedź] MM 10-11-12/2005 HMS Victory
Bartas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4


 - 2

Amhafergon dawaj relacje :D

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024