FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
05-12-06 14:38  [technika] Tablica zegarów
Baki 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam wszystkich modelarzy
Ponieważ wracam do budowy kartoniaków a od mojej ostatniej przygody z nimi sporo się zmieniło chciałbym się dowiedzieć jak zrobić taką bajerną tablicę z zegarami. chodzi mi o szkiełka, śrubki,...etc. Pogrzebałem trochę w forum ale nie trafiłem na ten temat.
Jako przykład załączam fotkę umieszczoną tu przez jednego z kolegów opisującego budowę F4U Corsair



Mam nadzieję że nie obrazi się za to ze posłużyłem się jego fotką
Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki

--

 
05-12-06 16:40  Re: [technika] Tablica zegarów
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Oj kolego to dość słabo szukałeś :))
O budowie tablicy przyrządów(z opisem) masz np tutaj:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=97584&t=93608#reply_97584

Miłej lektury

--
Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.

 
05-12-06 17:04  Re: [technika] Tablica zegarów
Grzegorz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


 - 1

Może potrzebujesz przełożenia , ? Ja bym wolał elektroniczne zegary....;P

--

 
05-12-06 19:41  Re: [technika] Tablica zegarów
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Oto przepis na piękną i w miarę realną tablicę przyrządów:

1. chęć wykonania takowej
2. precyzja
3. cierpliwość
4. troszkę wyobraźni
5. dwa dni prób
6. szczypta kleju (najlepiej cyjano-glut)
7. po tygodniu zacząć od pkt.2 (po miesiącu będzie gotowa pierwsza)

PS. Następne będziesz trzaskał w godzinę. Wierz mi to działa.

Ostatnio ulepiony - taki tam mały "cołg"

Post zmieniony (05-12-06 21:14)

 
05-12-06 23:14  Re: [technika] Tablica zegarów
Baki 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Wielkie dzięki
A co do słabego szukania to taka sugstia do Admina
Czy nie lepiej zrobić dział technika zamiast kopać po wszystkich relacjach z budowy modeli zanim się trafi na to czego sie szuka?
Pewnie na początku istnienia tego forum nie bylo to problemem ale teraz trochę się na tych tematów uzbierało :-)

 
05-12-06 23:58  Re: [technika] Tablica zegarów
Kacu   

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=73996&t=49993 - tu masz cuda na kiju - swoją drogą jest mi przykro, że Swinger - jakoś zanikł

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=59885&t=59885 - a tu ogólnie są przetypy, od których można się czegoś dowiedzieć

PS. mam pytanie jak sie robi link - wydaje mi się, że kiedyś wiedziałem ale widze, że jednak nie - dziękuje

Jestem tylko ludziem, moge się mylić :)

Post zmieniony (06-12-06 00:02)

 
06-12-06 00:43  Re: [technika] Tablica zegarów
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Link: piszesz znaczek <, wstawiasz cały adres z http na początku, piszesz > i gotowe. Tak zrobiłem powyżej ;-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
06-12-06 11:40  Re: [technika] Tablica zegarów
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

"Swinger - jakoś zanikł"

Spoko, jestem. :) Nie kleję teraz normalnych modeli, bo się przeprowadziłem i jeszcze nie mam porządnego miejsca na warsztat, więc ćwiczę sobie po cichu projektowanie. ;)

Co do tablicy według mojego przepisu z relacji Ju 88, to zamiast ponalu proponuję użyć czegoś bardziej przezroczystego, np. lakieru bezbarwnego (możliwie mało żółtego).

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024