FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
20-12-06 13:17  Re: [relacja] Oyodo GPM
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Wieczorkiem zrobię kilka fotek i pokaże Wam sposób ryflowania, bo widzę, że się chyba nie rozumiemy. Myślę, że sposób, który stosuje jest najszybszy i najlepiej trafić na zaznaczone ryfle na wydruku. Wstawię fotki, jeśli oczywiście mogę.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
20-12-06 21:59  Re: [relacja] Oyodo GPM
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Witek - zrozumiałem Cię jak najbardziej - ale nie pisałem o tej metodzie bezpośrednio - bo Ty ją podałeś. poza tym jest podobna do metody z pkt 1. Zaliczam ją do bardziej pracochłonnych, ponieważ trzeba i tak dwa razy znaczyć ryflowanie. Raz dla odbicia przez kalkę, dwa dla odciśnięcia ryfli.
No ale czekam na dalszą kontynuację wątku przez Agnieszkę. Chciałbym wiedzieć co Ona wybrała - a może ma jakiś lepszy pomysł, który tu przedstawi?
Agnieszko - jak postępy prac?

--
PozdrawiamKojak

 
20-12-06 22:49  Re: [relacja] Oyodo GPM
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

To fotek wstawiał już nie będę. Ten sposób jest najprostszy i na pewno trafi się na ryfle wydrukowane przez wydawcę modelu. A to, ze trzeba dwa razy przyciskać no trudno przy 1 sposobie też trzeba zaznaczać każdy ryfle na kalce technicznej potem wytłaczać. Też podwójna robota.
A pozatym ryfle na Oyodo sa tak wielkie, że spokojnie można się pobawić. Jeśli chcecie i macie model Kiji z Answera to porównajcie te ryfle do siebie jaka jest rużnica w wielkości.

--

Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

Post zmieniony (20-12-06 22:53)

 
26-12-06 15:10  Re: [relacja] Oyodo GPM
domek   

To się czarno widze .A to miał byc taki prosty modelik echh.....
A jak wysokie są te ryfle ?

 
28-12-06 09:29  Re: [relacja] Oyodo GPM
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Panowie, z całym sacunkiem, nie chciałbym byc niemily. Dyskusja wielce ciekawa i pouczająca, ale czy to nie jest przypadkiem wątek Agnieszki o budowie Oyodo?

--
------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
28-12-06 12:39  Re: [relacja] Oyodo GPM
Agnieszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki za wszelkie porady i przypomnienie że to mój wątek.
Przepraszam, że się tak długo nie odzywałam, ale przez te wszystkie rady zaczęłam tak eksperymentować, że "popsułam" model :)
Przejdźmy jednak do konkretów.
Po pierwsze wykonałam przedzielenia linoleum znajdującego się na pokładzie. Ponieważ wcześniej już o tym pisałam, więc dziś tylko zdjęcia, jak przy pomocy dwóch ostrzy to wykonałam.


Ryflowanie zrobiłam zgodnie z poradami Witka, spiłowanym małym śrubokrętem i kalką techniczną. Metoda czasochłonna, ale spośród wszystkich, których próbowałam chyba najbardziej efektowna.


Aby bardziej uplastycznić pokład, z drugiej wycinanki wyciełam brzegi pokładu. Nie wiem czy zgodne z rzeczywistościa, ale ładnie wygląda :)))



Teraz prosiłabym o ocenę ryflowanej cześci rufy Oyodo. Oceńcie czy to dobrze wyglada, póki nie przykleiłam części dziobowej.

--

 
28-12-06 13:18  Re: [relacja] Oyodo GPM
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Dla mnie bomba. Wygląda rewelacyjnie.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
28-12-06 13:32  Re: [relacja] Oyodo GPM
micdmo   

Wygląda to świetnie. Wyrazy uznania!

 
28-12-06 13:37  Re: [relacja] Oyodo GPM
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Wygląda bardzo dobrze :):)
I mała uwaga co do pokładu - to linoleum powinno wystawać ponad obramowanie pokładu (a nie odwrotnie) jako że było kładzione na gotowy pokład - więc brzegi powinny byc niżej.

--
PozdrawiamKojak

 
28-12-06 14:01  Re: [relacja] Oyodo GPM
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Bardzo estetycznie.
Fajnie wyglądają te paski przedzielające.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024