FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-12-06 13:35  [Relacja] ORP Wicher AH
yogi 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich i mam nadziej, że ta relacja nie bedzie katastrofą. Po raz pierwszy łączę sklejanie z internetem, tzn. korzystam z wszelkich (waszych) pomocy, rad i doświadczeń. No i zdjęć.Nie sklejałem od jakiegoś czasu, więc nie szczędźcie krytyki :)
Pragnę zaznaczyć, że model tego okrętu zaczynam sklejać trochę od tyłu, gdyż kadłub wykonam na koniec.Ze względu na to iż pracuję i na dniach zostanę ojcem, prace na pewno nie będa za szybkie.
PROSZĘ O WSZELKIE RADY!!!
Pierwsze kroki: rufowa nadbudówka


--

 
02-12-06 15:36  Re: [RELACJA] ORP Wicher AH
Marian 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

No to trzymam kciuki i pilnie obserwuję:-)
Wiem jak to pracować i być ojcem sam to teraz przerabiam i moja relacja juz się opóźnia tydzień. Ale może w końcu ją kiedyś zacznę...

--
Cale zycie z wariatami...

Marcia bardzo cię kocham i dziękuje za cudownego synka :-)

 
02-12-06 18:17  Re: [Relacja] ORP Wicher AH
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

z tym że były dwa wydania- 1/200 i 1/100. który to?

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
03-12-06 05:09  Re: [Relacja] ORP Wicher AH
Thunder909 

 

Dzwi takie duze ,wygladaja na 1:100 :-))

 
03-12-06 11:17  Re: [Relacja] ORP Wicher AH
yogi 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tak Thunder909 to oczywiście skala 1:100, gdyż na skalę 1:200 brak mi chyba jeszcze doświadczenia. Jestem jednak pod ogromnym wrażeniem tego wszystkiego na tym forum.Wchłaniam wszystko i myślę że bedzie coraz lepiej.

p.s Jhradca przyćmiewa mojego Wichra:) A tak poważnie to super mieć taką ,,ściągawkę"(nie doszły mi jeszcze plany modelarskie) i mam nadzieje że choć trochę mój modelik będzie podobny do jego:)

Pozdrawiam

 
03-12-06 16:22  Re: [Relacja] ORP Wicher AH
yogi 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kilka nowych


Poszukuję wszelkich materiałów na temat uzbrojenia (foto itp.)
4 działa 130 mm/40 kal Wz. 19/24 Schneider-Creusot Model 1924,
2 działka plot 40 mm/40 kal Wz. 28 Vickers-Armstrong 2 pdr Mk II,
2 podwójne nkm 13,2 mm Hotchkiss wz. 30 (2 x II) od 1935 r.
2 potrójne wyrzutnie torpedowe 550 mm (torpedy parogazowe typu 23 DT) z reduktorami dla torped 533 mm i 450 mm

 
07-12-06 17:52  Re: [Relacja] ORP Wicher AH
yogi 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nareszcie dostałem Plany Modelarskie które są naprawde świetne!
Kilka elementów rufowej nadbudówki


--

 
07-12-06 23:24  Re: [Relacja] ORP Wicher AH
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Yogi! Pamiętaj, że plany pokazują okręt wg stanu przed przebudową w 1937 roku !!! A wycinanka od AH teoretycznie przedstawia okręt z 1939r. Teoretycznie, bo choćby napis Wicher na dziobie został w 1937r. zamalowany. W planach jesti inny maszt, brak nkm na sponsonach pomostu sygnałowego, nie ma zapasowego dalmierza na nadbudówce rufowej i wiele innych mniej widocznych rzeczy. Zwróć uwagę, że wycinanka nie ma wind do pocisków na rufowej nadbudówce, a powinny być. Poczytaj dokładnie moją relację bo w niej opisuję te różnice ewentualnie bardzo polecam monografię AJ-Pressu.

 
11-12-06 19:19  Re: [Relacja] ORP Wicher AH
yogi 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jhradca faktycznie PM przedstawiają Wichra z 1930 roku i będę musiał na to uważać dopóki nie nabędę monografii z AJ Pressu.Narazie jestem zdany na twoją relację:)
Dzięki za radę i ,,cynk" o monografii którą muszę nabyć jak najszybciej!
A tymczasem kolejne elementy rufowej nadbudówki.

Pozdrawiam



Post zmieniony (11-12-06 19:21)

 
17-12-06 20:17  Re: [Relacja] ORP Wicher AH
yogi 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Weekend i pracy nad nadbudówką rufową ciąg dalszy...(elementy jeszcze nie przyklejone)

Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024