FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 14Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
28-11-06 13:32  [Zapowiedź] oto kolos, czyli R-XX (CardPlane)
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nie mogę się powstrzymać przed umieszczeniem tego rysunku na forum. Oczywiście - jak wiele innych moich projektów - może nigdy nie zostać ukończony.

Lech

--
http://www.modele-kartonowe.com

Post zmieniony (28-11-06 18:41)

 
28-11-06 13:49  Re: oto kolos
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Witam.
Lechu, a możesz coś bliżej o tym obiekcie? Czyżby był to projekt modelu wodnosamolotu torpedowego Lublin R-XX? Jeżeli tak to, Lechu, lejesz miód na serca wielu polskich modelarzy.
Pozdrawiam.

 
28-11-06 13:54  Re: oto kolos
Hook6   

 

Nie powstrzymuj się przed dokończeniem... Gdyby nie Ty, te samoloty jeszcze długo nie ujrzały by światła dziennego. Przywracasz je pamięci, odkurzasz historię naszej myśli konstruktorskiej. Robisz wcale nie mniej niż niejeden historyk, a nawet więcej - ożywiasz je.
Pracuj powoli, ale kończ. Bo znowu przez długie lata nikt tego nie zrobi...

--

 
28-11-06 14:09  Re: oto kolos
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Hook6 - ostro pojechałeś :-)
R-XX powstaje powoli, ponieważ priorytet ma kolejny projekt do CardPlane (a będzie to wreszcie samolot cywilny). Ponadto R-XX to wielkie pudło (bez przenośni - kadłub będzie podobny do pudełka po butach z przegrodami :-)) i jego model musiałby kosztować conajmniej 40 zł - to mnie hamuje.
Lech
PS
Kilka słów o samym samolocie: była to udana konstrukcja (prototyp miał problemy ze sztywnością kadłuba, ale nie były to wady trudne do usunięcia). Może nie był nowatorski, ale był solidny i dawał możliwość budowania kolejnych, ulepszonych wersji. Niestety, w pewnym momencie decydenci zostali przekonani do skupienia się na Żubrze na pływakach kosztem R-XX, a Żubr przy swoich osiągach po zabraniu na pokład pływaków, mógł spełniać rolę conajwyżej latającej antyreklamy polskiej myśli technicznej.

--
http://www.modele-kartonowe.com

Post zmieniony (28-11-06 14:17)

 
28-11-06 14:15  Re: oto kolos
Wojciech Cięciwa   

Lechu, prosze - kontynuuj swoja prace ...
Tak, jak pisal Hook6 wielu z Nas ma mgliste pojecie o konstrukcjach II RP, w znacznej mierze zaciemniane przez "rzady ludowe" za ktorych o IIRP wolno bylo mowic zle, albo wcale.
Prosze, kontynuuj tradycje i przywracaj Nam - Polakom wiedze o osiagnieciach :)

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
28-11-06 14:19  Re: oto kolos
kprzemek   

Zgadzam sie z Hookiem. Nie szkoda 40zl na taka maszyne. Nie moge sie jednak powstrzymac od zlozenia malego zyczenia. Skoro w CardPlanie zapanowal okres wodnosamolotow, moze pomyslalbys Lechu o polskim Cant-cie. Wprawdzie to nie polska konstrukcja, ale jak najbardziej zwiazana z historia polskiego lotnictwa.

 
28-11-06 14:23  Re: oto kolos
Wojciech Cięciwa   

Lechu, skoro sa wodnosamoloty, to moze i jedyna polska lodz latajaca ? A-2 ??

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
28-11-06 14:28  Re: oto kolos
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Cant? Bardzo chętnie - jest dostępna dobra dokumentacja, ale czy ktoś wie jak był malowany ten samolot, który trafił do Polski?
Lech

 
28-11-06 14:57  Re: oto kolos
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Lechu, a nie mozna Canta przemalowac w "planowane" malowanie a'la RWD-22? ;-)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
28-11-06 14:58  Re: oto kolos
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


To był realnie istniejący samolot (Cant oczywiście), więc SF odpada
Lech

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 14Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024