FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
14-09-06 15:11  [KOSZ]
MarekC   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

..

Post zmieniony (02-04-15 12:59)

 
14-09-06 16:06  Re: IJN Oyodo ( nowość! GPM 259 )
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

wow nie mało :D

--

 
14-09-06 16:17  Re: IJN Oyodo ( nowość! GPM 259 )
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

50zl za krazownik wydaje sie byc cena akceptowalna. NIszczyciele kosztuja zazwyczaj 25-30zl, pancerniki i lontiskowce 70-120, wiec krazowniki sa gdzies pomiedzy. ;-)

Lykam go. :-D

--

m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
14-09-06 20:03  Re: IJN Oyodo ( nowość! GPM 259 )
Nocturne   

Będzie go można kupić w Porąbce ? :)

--
==================================================
Quod Me Nutri Me Destruit ....

 
14-09-06 20:03  Re: IJN Oyodo ( nowość! GPM 259 )
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

50PLN? Z zasady chyba lepiej na ceny ponarzekać, żeby potem nikt nie myślał, że sie je bezboleśnie akceptuje :-)
A więc- Aleeeee drogo, znowu chleb od ust i tak dalej... :-D

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
15-09-06 00:10  Re: IJN Oyodo ( nowość! GPM 259 )
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kolejny przedstawiciel cesarstwa... Już na zdjęciach cieszy moje oko, piękny...

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
21-11-06 18:52  Re: IJN Oyodo ( nowość! GPM 259 )
domek   

To ja mam kilka pytań

Katapulta współpracuje z dwoma podestami.
Są na nich zaznaczone szyny dla wózków.
Tylko jak taka współpraca ma się odbywać skoro.
Katapulta wystaje o chyba nawet ponad metr ponad te pomosty.

Bo to jest tak można wystrzelić z katapulty samolot tylko co
zrobić z wózkiem aby wystrzelić następny?

Więc co jest katapulta zbyt wysoko czy podesty zbyt nisko?

Model ma w opisie olinowanie do szalup plan główny a nawet gotowy
model wykonany tego niema .Czyżby brak materiałów?

Czy to jest wykonalne? Wykonać tak dźwigi jak to jest pokazane na
planie ogólnym. Chodzi mi o ich skierowanie w kierunku dziobu

Co robią kabestany kotwiczne na prawej burcie na zdjęciu
na okładce?

W wycinance są dwa takie same wózki pod samoloty a na planie ogólnym
ten pierwszy ma coś pomiędzy kołami a resztą wózka. Ale co ?

Model jest bardzo ładnie opracowany pod katem graficznym.

Jak zacznę kleić za jakiś czas to mam nadzieję że reszta to będą same ach i och oczywiście w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu

Pozdrawiam domek :))

 
21-11-06 20:00  Re: IJN Oyodo ( nowość! GPM 259 )
Marcin K.   

W modelu zamieszczone są dwa wózki - ale różne. Jeden wyższy, drugi niższy. Wyzszy składa się z cz.126a, b, c, d, e (cz. a i b - strona zewnętrzna i wewnętrzna), niższy składa się z cz. 126 c, d, e, f, g (cz. f i g - strona zewnętrzna i wewnętrzna). Niższy wózek należy umieścić na katapulcie, wyższy - na podescie. W modelu na okładce są nieco inne niż w wycinance wentylatory na bokach nadbudówki - dżwigi powinny dać się obrócić w stronę dziobu. Kabestany są w osi pokładu, a to co widać na okładce to prawdopodobnie złudzenie wywołane wypukłością poprzeczną (górna krawędź wręg) pokładu.. Olinowania żurawi łodzi- faktycznie nie ma.

--

 
23-11-06 18:29  Re: IJN Oyodo ( nowość! GPM 259 )
domek   

No tak są dwa wózki moja wina. Ale oznaczenie jedno no i za bardzo to się nie różnią

Co do dżwigów to się nie zgodzę wentylatory inne ale przewody raczej nie a to one chaczą . Po za tym odsyłam cię do porównania rysunków generalnych góra/bok


A tak na marginesie czy wymóg mocowania dźwigów tak jak na planie ogólnym
Obejmuje to w którą stronę są skierowane?

 
23-11-06 21:36  Re: IJN Oyodo ( nowość! GPM 259 )
Marcin K.   

Pisząc o różnicach w wentylatorach zamieszczonych w wycinance a tych z modelu na okładce , miałem na myśli cz.79a - a więc właśnie przewody. W modelu na okładce są grubsze - w wycinance cieńsze. Dżwigi po złożeniu powinny zmieścić się pod wewntylatorem, obok przewodów - tak jak na planie generalnym w widoku z boku. Pewnym wyjaśnieniem tej różnicy może być fakt, że w planach zamieszczonych w Profilach Morskich, wentylatory są takie jak w modelu na okładce, ale wtedy złożenie dżwigów faktycznie jest niemożliwe. W wycinance jest to porawione, a model na okladce to pewnie prototyp. Z tego co się orientuję, modele są poprawiane do ostatniej chwili przed wysłaniem do drukarni - choćby z powodu pojawienia się dodatkowej dokumentacji - czasami wystarczy jedno nowe zdjęcie, żeby okazało się że w planach które były podstawą opracowania były nieścisłości. Nadbudówka rufowa także jest nieco inna. Nie do końca zrozumiałem Twoje pytanie o dźwigi. Według mnie ważne jest tylko żeby nie pomylić że dłuższy dżwig jest na prawej burcie, a jak je ustawisz - złożone czy rozłożone - to już Twój wybór

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024