FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
17-11-06 19:17  [Postęp prac] PWS - A czyli Polska Avia
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Witam w międzyczasie budowy Łosia sklejam taki rekreacyjny model. PWS Avia. Jest to model z zeszytu MM 12/95. Autor Paweł Mistewicz. Model jest kreślony ręcznie, ale praktycznie nic nie trzeba przycinać. Można mieć pełne zaufanie :) Jedyny mankament to straszny papier, który bardzo łatwo się rozwarstwia się. Nawet po użyciu śliny modelarskiej. Stan prac na dziś.



Górny płat jest narazie "na sucho"
A tu czynniki pierwsze. Tylko 2 zastrzały główne. Pozostały jeszcze 2 mniejsze do zrobienia.



Mam zrobione również zdjęcia z wcześniejszych etapów budowy. Jeśli coś to mogę umieścić. Aha jeszcze coś. Autor pisze w instrukcji, aby we własnym zakresie namalować białą farbą napisy eksploatacyjne na stateczniku pionowym i sam napis PWS-A. Kontury są narysowane, ale niestety brak białej farby.

--

W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

Post zmieniony (17-11-06 19:18)

 
17-11-06 19:54  Re: [Postęp prac] PWS - A czyli Polska Avia
Q22Q   

Witam Serdecznie. Matrix OST Twoja Avia wygląda bosko. Nie widać żadnego białego pola a w dodatku Wszystko tak pięknie dopasowane. Szczere gratulacje i powodzenia przy dalszej budowie modeli.
Pozdrawiam

--

 
17-11-06 21:23  Re: [Postęp prac] PWS - A czyli Polska Avia
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Ach wspomnień czar:) To jeden z moich pierwszych modeli :)

 
18-11-06 20:04  Re: [Postęp prac] PWS - A czyli Polska Avia
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Cześć. Dziś postanowiłem zrobić silnik. Jeszcze przed przyklejeniem górnego płata, ponieważ uważam że jest tak łatwiej. Jest dużo lepszy dostęp bo z góry mam niczym nie ograniczoną przestrzeń. A w instrukcji było inaczej. Autor najpierw kazał skrzydłą skleić a potem silnik. Zrobiłem na wspak ;)



Silnik w całej okazałości.(jestem nie za bardzo zadowolony):


Oraz linka napędu steru kierunku:


Rury wydechowe zrobiłem z izolacji i nie wiem czy nie są aby za grube? Na zdjęciach z lampą błyskową bardzo rzuca się w oczy kolor farby użytej do retuszu. To prawda jest ona trochę jaśniejsza od koloru modelu, ale wiadomo w mocny świetle wydaje się jeszcze bardziej jasna. To moje usprawiedliwienie :)

--

W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

Post zmieniony (18-11-06 20:07)

 
19-11-06 20:57  Re: [Postęp prac] PWS - A czyli Polska Avia
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Dziś tylko przykleiłem górny płat już na stałe, jeszcze bez naciągów.


--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
20-11-06 18:54  Re: [Postęp prac] PWS - A czyli Polska Avia
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Witam. Dziś rozpiąłem naciągi między skrzydłami. Muszę przyznać, że to zajęcie nie należało do najprzyjemniejszych :-) Naciągi zrobiłem z pojedyńczych nitek z rajstop. Nitki są bardzo cienkie dlatego na zdjęciach trzeba się wpatrzeć aby je dostrzec;-)



--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
23-11-06 21:14  Re: [Postęp prac] PWS - A czyli Polska Avia
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Cześć. No i w końcu nadszedł ten dzień KONIEC!! Według instrukcji jest już wszystko sklejone. No i tak jest w rzeczywistości. Chociaż model ma parę niedoróbek z mojej strony. Następnym razme muszę nad retuszem popracować, a dokładniej nad doborem odpowiedniego koloru farby. A to zdjęcia całości.





Podsumowując. Model jest bardzo przyjemny, wręcz relaksacyjny. Części pasują do siebie tak jak należy. Wrażenia pozytywne. Naprawdę polecam nawet początkującym.

--

W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

Post zmieniony (24-11-06 08:09)

 
23-11-06 21:49  Re: [Postęp prac] PWS - A czyli Polska Avia
Iskra 

 

Matrix - gratuluję ślicznego modelu!! Tylko jedno pytanko, jeśli pozwolisz: czy sprawdzałeś kształt przedniej części kadłuba, tuż przy kołpaku? Chodzi mi o to, że w oryginale (o ile pamiętam) wręga ta była czarna (tzn. miała czarny pierścień, gwoli ścisłości), natomiast Ty podretuszowałeś ją na kolor khaki, jak całość płatowca. Czy tam była jakaś ścianka, czy (jak sugerowałby kolor czarny) jakaś szczelina do nie_wiem_czego (chłodzenie dolnych części cylindrów? karteru? może jakieś chłodzenie oleju?) Dotarłeś do jakichś zdjęć Avii / PWSa, czy to "modelarska fantazja?

Pozdrawiam i raz jeszcze gratuluję
Paweł vel Iskra

PS. Pytanie było jedno - ale opatrzone pięcioma znakami zapytania :-)

 
23-11-06 22:13  Re: [Postęp prac] PWS - A czyli Polska Avia
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Tak w opracowaniu był na tej przedniej wrędze kolor czarny. A to tak troszkę fantazja ale w dobrej wierze:). No teraz to już raczej zapóźno by przemalować na czarno, tak żeby kołpaka nie pobrudzić. Co do zdjęć oryginału to tylko widziałem z profilu. Także ciężko mi cośna ten temat powiedzieć.

--

W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

Post zmieniony (23-11-06 22:17)

 
23-11-06 22:20  Re: [Postęp prac] PWS - A czyli Polska Avia
Iskra 

 

Nie, no, spokojnie - nie mówię, że tą wręgę masz przemalować :-) Po prostu miałem wątpliwości co do tego elementu i myślałem, że może wiesz coś więcej...

A przy okazji - mam nadzieję, że budowy Łosia nie zarzuciłeś?

Pozdrawiam
Paweł vel Iskra

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024