FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
21-11-06 07:10  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
Q22Q   

Witam. bastyan dzięki za link ułatwiłeś Mi w dużym stopniu poszukiwania. Jeszcze jedno zauważyłem że wręgi od tej "rury" są za małe, poszycie za bardzo się nachodzi.
Pozdrawiam

--

 
21-11-06 08:09  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Grzesiek, jeżeli wręga jest za mała, to może lepiej spróbować ją okleić paskiem papieru, a nie dociskac poszycie do za małej wręgi.
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
21-11-06 10:03  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
caped 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 2

Witam, Też go robiłem i oprócz wspomnianych już błędów z wręgami/poszyciem miałem niezłe przejści z wlotami powietrza do silników. Radze uważać.

 
21-11-06 20:15  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
Q22Q   

Witam. Dziś wykonałem kolejne dwa segmenty, co do wręg nie miałem z nimi kłopotów, pasowały. Odzyskałem cyfrówkę więc i zdjęcia będą lepszej jakości od wczorajszych.
O to i one:

Obiecana okładka

Poszczególne segmenty

Pozdrawiam Grzegorz

--

 
22-11-06 21:00  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
Q22Q   

Witam. Właśnie przed chwilą zakończyłem składać ostatnie segmenty, po czym je ze sobą połączyłem. Nie jestem zadowolony ze swojej pracy ponieważ podczas łączenia powstało wiele szpar. Na moje oko model jest symetryczny lecz można się doczepić do pierwszego i ostatniego segmentu. Kleić będę dalej lecz przez kilka dni z mniejszą częstotliwością, myślę że najbliższe zdjęcia jakie prześle pojawią się dopiero w poniedziałek. A na razie wygląda to tak:




Pozdrawiam

--

 
22-11-06 22:03  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Wygląda dobrze, i jakie fotki ładne:)

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
03-12-06 19:40  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
kartoniak 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Model idzie dobrze Trzymaj tak dalej KARTONIAK

 
03-12-06 20:03  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
Q22Q   

Witam po dłuższej przerwie. Dziś kontynuowałem budowę "rury". Wykonałem trzy szkielety które będą podtrzymywać poszycie u góry i po bokach samolotu. Od razu mogę powiedzieć że z czasem klejenia zauważam błędy jakie popełnił autor. Jedna z części szkieletu jest za krótka o dokładnie 0.5cm. Ten błąd widać na jednym ze zdjęć. Po za tym wręgi przy wlotach powietrza są przesunięte w lewą stronę ze względu na zbyt krótką i niedopracowaną część IIIP/IIIL również widać to na zdjęciu. Aktualnie model jest lekko upaćkany w kleju ale po nałożeniu poszycia nie będzie ani śladu. Northropa będę kleić dalej nie zwracając uwagi na błędy które można w miarę samemu pominąć z pozytywnym skutkiem.
O to i zdjęcia:





powyżej widzimy błąd dotyczący przesunięcia

Tu natomiast segment powinien stykać się z IIIP

Pozdrawiam

--

 
04-12-06 15:39  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Takei przesunięcia i inne niedokłądności to norma w starszych MMach :)

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
04-12-06 16:05  Re: [Relacja] NORTHROP F-5 E TIGER II
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Nie wspomnę o geometrii. 4 zdjęcie od dołu. Pierwsze 4 segmenty kadłuba na dole tworzą literę W. Nie sądzę, że to jest poprawne. Nie wiem, czy to wina wycinanki, czy wykonania, ale babol jest.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024