FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
18-11-06 23:20  Ilość listków
Czarny koń 

 

Tematem jest ilość listków odzwierciedlajacych półsferę, typowym przykładem sa tutaj osłony na smigła. Pytanie to nasunęło mi się ponieważ opracowywałem właśnie taką czaszę lecz dla wieżyczki grzbietowej. Przy dzisiejszej komputeryzacji ilości tych listków może być znaczaca. Sklejenie jest prostrze przy mniejszej ilości lecz przy małej odzwierciedlenie kształtu może być niezadowalajace. Ktoś może powiedzieć iż może zastapić okręgami lecz przy nieregularnym kształcie jest to kłopotliwe.

 
18-11-06 23:39  Re: Ilość listków
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Myśle, że ta liczba to n :)

--

__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli


Post zmieniony (18-11-06 23:39)

 
19-11-06 00:26  Re: Ilość listków
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Ja myślę że nawet n+ 1

HEY HEY !

 
19-11-06 00:31  Re: Ilość listków
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

A ja myślę że listek o długości tak ok 10 - 15 mm musi mieć szerokość co najmniej 3 - 4 mm. Dużo zależy tez od rodzaju papiery, zwykły karton da się wytłoczyć lepiej niż kredę i listków może być wtedy mniej.

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
19-11-06 01:05  Re: Ilość listków
Czarny koń 

 

W moim przypadku mam 22 listki długość od 14 do 17 mm a szerokość 3,15 a średnica 26,36 mm. Pieknie ładnie ale jak co do sklejenia niestety jest trochę pracy tak listek po listku.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024