FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
16-11-06 16:46  [relacja/galeria] Space Shuttle Columbia
Wojtass 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam. Część osób już wie, że jestem początkującym modelarzem i sklejam dla przyjemności i zabicia nudy a nie na żadne zawody, itp.

Tym razem znalazłem a necie model wahadłowca Columbia w skali 1:100. Modelik jak widać na zdjęciach jest dosyć duży. Ma około 40cm długości i sporo detali.

W tym modelu pierwszy raz próbuję coś retuszować :D Zacząłem od lotek. Na zdjęciach widać troche niedociągnięć jeżeli chodzi o klejenie, ale model nie jest jeszcze gotowy i wszystko poprawię w miarę możliwości.

Model będzie waloryzowany (mam nadzieję). Zrezygnowałem z tradycyjnych zaczepów klapy (o ile to coś pełni taką funkcję) i zrobiłem własne z miedzianego drutu. Takich zaczepów jest 24 (po 12 w jednej klapie).


Uploaded with ImageShack.us

Model będzie otwarty z widokiem na sondę kosmiczną wewnątrz ładowni. Tylni ster kierunku z funkcją hamulca aerodynamicznego ustawiłem na lekko rozwarty, gdyż szkoda aby nie było widać, tego ważnego elementu wahadłowca jakim jest rozchylany ster kierunku.


Uploaded with ImageShack.us

Do modelu dorobię rakiety na paliwo przez co model osiągnie około 60cm długości.

Wiem, że estetyka nie jest "naj" ale i tak jestem z siebie dumny :) Sklejenie wahadłowca zawsze było moim marzeniem. Po 2 i pół dnia sytuacja wygląda tak:


Uploaded with ImageShack.us






sorry ale nie mogę zrobić lepszych zdjęć bo mam bardzo słaby aparat.


Czy ktoś interesuje się sklejaniem takich kosmicznych modeli? Jeżeli ktoś jest zainteresowany to mogę podać linka do tego modelu.

--



Post zmieniony (16-11-06 16:47)

Post zmieniony (08-07-11 20:53)

 
16-11-06 16:55  Re: Space Shuttle Columbia (chyba relacja)
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Link zawsze się przyda - może ktoś się skusi na sklejanie... możesz go podać :)

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
16-11-06 16:57  Re: Space Shuttle Columbia (chyba relacja)
gwozdecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

ja sklejalem kiedys apollo 13, wielki jest:)

--
GG 960240
----------------------------------------------------------------
Nareszcie coś ruszyło.
Na warsztacie:
Peterbilt 377

 
16-11-06 17:09  Re: Space Shuttle Columbia (chyba relacja)
Wojtass 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

http://www.marscenter.it/eng/veicol.asp?pa=605

tutaj jest wszystko.

--
Pozdrawiam
----
HMS VICTORY 1:200 MM

 
16-11-06 17:12  Re: Space Shuttle Columbia (chyba relacja)
hide   

gwozdecki chyba rakiete nośną Saturn V z statkiem apollo 13 bo sam modół orbitalny jest dość mały.

jeżeli chodzi o wahadłowiec.. .zwłaszcza o część napędową widać że chyba nie widziałeś zbyt wielu fotek itp.... popracuj jeszcze nad tym. tylny ster (wlasciwie to hamulec aerodynamiczny) wyglada jakbyś go w pięści zaginał...


pzdr
-------------od moderatora
Mozemy prosić o używanie dużych liter w odpowiednich miejscach?
Hook6
--
sto rąk mam...
sto sztyletów...
gdy zechce...
sto ran zadam...

wiec śpij aniele mój, może sen uchroni cię przed moim złem...

 
16-11-06 17:30  Re: Space Shuttle Columbia (chyba relacja)
Wojtass 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Tutaj widać jak wygladają silniki:
http://edp.org/Travel/Florida/Kennedy/OrbiterEngines.jpg

Widzialem je na zywo jak bylem w Kenedy Space Center na Florydzie :P

Co do tylniego hamulca aerodynamicznego to nie masz racji. nie gniotlem go w pięści ale tam wlasnie jest to niedociągnięcie o ktorym wspominalem wczesniej- odkleiło się coś i widac szpare. mam zamiar to skleic na dobre i juz nie bedzie znac. silnikow jeszcze nie robię wiec nie ma tam nic do oglądania ^^

edit: juz wiem ocb z tą nieznajomością :) przeoczyłem wazny element i dlatego widać białe kółka pod tymi małymi silniczkami. naprawię to bez problemu :)
--



Post zmieniony (16-11-06 17:33)

Pozdrawiam
----
HMS VICTORY 1:200 MM


Post zmieniony (16-11-06 21:51)

 
17-11-06 08:21  Re: Space Shuttle Columbia (chyba relacja)
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Się czepię trochę malowania. Nie przypominam sobie, żeby Columbia miała kiedykolwiek flagi USA na obu skrzydłach.
Musisz przejrzeć fotografie (np. stąd http://spaceflight.nasa.gov/gallery/images/shuttle/index.html) i wybrać właściwą konfigurację oznaczeń. Choć obawiam się, że teraz to już trochę "musztarda po obiedzie".
PZDR. Mała Mi

--
It'll End In Tears

 
17-11-06 11:14  Re: Space Shuttle Columbia (chyba relacja)
Wojtass 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Powiedziałem:

"edit: juz wiem ocb z tą nieznajomością :) przeoczyłem wazny element i dlatego widać białe kółka pod tymi małymi silniczkami. naprawię to bez problemu :)"

Mała Mi- owszem, Columbia nie miała takiego oznakowania na skrzydłach ale mój model ma. Być może to i moja wina, że też nie zauwazylem tego ze przeciez powinno tam widnieć logo NASA, ale było kilka skrzydełdo wyboru i wybrałem akurat to jedno...

znalazlem cos takiego: http://emeagwali.com/gifs/space_shuttle_liftoff.jpg

dorobilem taki mały bajer :) przewody miedziane:




--

Post zmieniony (08-07-11 20:55)

 
18-11-06 10:01  Re: Space Shuttle Columbia (chyba relacja)
Wojtass 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Zrobilem jeden zbiornik paliwa, ktory wygląda tak:



Wbrew pozorom bardzo się starałem aby zbiornik wyszedl jak najlepiej. Z dalsza jest dobrze ale z bliska widac male szparki na łączeniach :(

--
Pozdrawiam
----
HMS VICTORY 1:200 MM

 
18-11-06 10:17  Re: Space Shuttle Columbia (chyba relacja)
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Polecam strony NASA, sekcja dotycząca wahadłowców:

http://www.nasa.gov/mission_pages/shuttle/main/index.html

Jest tam w zasadzie wszystko z ogromną ilością zdjęć włącznie.

pozdrawiam

piotr

--
Pozdrawiam,
Piotr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024