FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
09-11-06 21:01  Shipyard - coś całkiem nowe i godne polecenia...
bastyan 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Chyba jeszcze nie było...

link: http://www.model-shipyard.com/zestawy.html

Bardzo ciekawa sprawa... Cytuję:

HMS Alert 1777 - kartonowy zestaw do sklejania wycinany laserowo
Pudełko zawiera:
- wszystkie części do budowy kadłuba i wyposażenia - wycięte laserowo
- układ desek na pokładach grawerowany laserowo
- armaty i falkonety toczone z mosiądzu
- maszty i reje toczone z drewna
- jufersy i bloczki z drewna
- metalowe okucia
- ornamenty i zdobienia drukowane na papierze
- płótno na żagle
- nici różnej gradacji
- komplet farb akrylowych
- pędzle
- klej
- żyletka
- instrukcja ilustrowana wieloma zdjęciami i opisami, pokazująca
nie tylko krok po kroku etapy budowy, ale także zawierająca metody klejenia
i malowania na zasadach szczegółowego poradnika.

Jak dla mnie strzał w dziesiątkę! Oczywiście wszystko zależy od ceny - mam nadzieję, że nie przekroczy ceny zestawów drewnianych z takich firm jak Constructo, Mamoli czy Billing Boats...

Spodziewam się, że odezwą się malkontenci, ale dla kilku innych znajomych, ktorzy chcieliby zbudować żaglowiec i przeraża ich wizja wycinania czasami naprawdę małych części jest to naprawde fajna alternatywa - pozatym farbami, płótnem, nićmi i klejami się nie zawraca głowy - dostajesz pudełeczko i tego samego dnia możesz zacząć budowę...

Jak pisałem... dla mnie BOMBA!

--
Sebastian GG: 8445811

 
09-11-06 21:16  Re: Shipyard - coś całkiem nowe i godne polecenia...
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

ooo.... strach sobie pomyśleć ile to będzie kosztowało ;O, ale pomysł bardzo ciekawy. Pozdrawiam

--

 
09-11-06 21:19  Re: Shipyard - coś całkiem nowe i godne polecenia...
Adam - Octusek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

WIdziałem ten zestaw na targach modelarskich w Poznaniu - rzeczywiscie jest wszystko co potrzeba do sklejenia modelu (lacznie z 2 tubkami butaprenu) - cena przewidywana byla na 280 zl. Pan na stoisku twierdzil ze duza zaleta jest mozliwosc zlozenia takiego okretu w 2 tygodnie. Dla mnie to jednak wada.....

--
--------
Loading sygnature.............................99%

 
09-11-06 22:14  Re: Shipyard - coś całkiem nowe i godne polecenia...
Navarin 

 

A gdzie tu bedzie karton?

--
Lubię to, co pływało 100 lat temu 3306724

 
09-11-06 22:18  Re: Shipyard - coś całkiem nowe i godne polecenia...
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Cały kadłub i wyposażenie (kabestan, lawety dział itd.) są z kartonu.

--
Fanatyk Kartonu

 
09-11-06 22:44  Re: Shipyard - coś całkiem nowe i godne polecenia...
?????? 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

No to moja mama tez sie ucieszy z powodu małego własnego mieszkania modele stoja u niej tylko mówi że nie ma na co patrzec tylko lokomotywy i tory a moze byś skleił jakiś żaglowiec. ma teraz możliwośc kupna synowi na gwiazdke tego zestawiku. reszte juz zrobie.

--


 
10-11-06 09:41  Re: Shipyard - coś całkiem nowe i godne polecenia...
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Widziałem ten zestaw w Poznaniu, rozmawiałem długo o nim z Panem Kłyszyńskim i jak dla mnie to rewolucja w modelarstwie kartonowym. Właśnie poprzez takie zestawy można zachęcić nowych, czasami bardzo młodych ludzi do zajęcia sie naszym hobby. Zapominamy o tym, że na początek modelarskiej drogi przydałoby się coś łatwego, być może "półgotowego" aby zachęcić, a nie zniechęcić !!! Ten zestaw jest idealny do tego. A do poprawnego sklejenia karkołomnych wycinanek trzeba po prostu dorosnąć i nabyć odpowiednich umiejętności. Jak widzę często na forum, jak ludzie na swój pierwszy model obierają "Bismarcka" czy samoloty z AH to nie wiem czy śmiać się, czy płakać.

Postaram się w jednych z najbliższych numerów MO dokładnie zaanalizować i zrecenzjować ten rewolucyjny (jak dla mnie) produkt.

 
10-11-06 10:31  Re: Shipyard - coś całkiem nowe i godne polecenia...
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Syjek byłeś w Poznaniu!
Kurcze też tam się kręciłem. Moje zdanie jest podobne do Twojego, uważam że to taki pomost między szkutnictwem "drewnianym" a papierowym .

--
Fanatyk Kartonu

 
10-11-06 11:09  Re: Shipyard - coś całkiem nowe i godne polecenia...
Michał 

 

Świetna sprawa... Czekamy na 15 grudnia. Ubieranie choinki w tym roku pójdzie chyba w odstawkę...;)



Post zmieniony (10-11-06 11:09)

 
10-11-06 16:09  Re: Shipyard - coś całkiem nowe i godne polecenia...
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Odnośnie zachęcania młodych, niedoświadczonych do naszego hobby, to ja tylko przypominam planowaną cenę -280 zł... ;-) To ja już może sobie jednak powycinam :-D.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024