FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
06-11-06 00:10  [technika] Farby acryle Valejo
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Jak juz niektorym wiadomo siedze w Szkocji. Zapobiegawczo wzialem sobie z Polski komplet Pactr, zapominajac o czarnej. Jednak wszystko co dobre szybko sie konczy. Wypultalem szara farbke, skonczyla mi sie samorobka "zeliwo" (silver + odrobinka czarnej na czuja) wiec kupilem najpierw czarna matowa (1,10 funta). Farbka Tamiyi okazala sie fatalna. Nawet po trzech malowaniach zostawaly smugi, farba miejscami blyszczala, dodatkowo po dotknaciach modelu farba tracila matowa powierzchnie .W zeszla niedziele poszedlem po szara i srebrna. Moj sklep byl zamkniety wiec poszedlem do WARGAMESHOP. Tam byly tylko farbki Valejo, bardzo drogie zreszta (2 funty). kupilem 3 szt. czarna, srebrna i szara. Potrzebne mi sa do mojej La Zebre. Silnik, skrzynia i tylny most na srebrny, rama na szaro, a czarna miala sluzyc do ewentualnego przyciemnienia kolorow.
Jak sie nimi maluje? Dla mnie bomba. Pactra jest bardzo dobra, Tamiya tak sobie (to jest tylko moja opinia), natomiast Valejo to odjazd. Farbka sprawia wrazenie klejenia sie do powierzchni, rozprowadza sie wysmienicie, nawet malujac bardzo cienka warstwe swietnie kryje. Mam nadzieje, ze maja tez kolorki blyszczace, bo chce pomalowac nimi nadwozie Zeberki (nie wiem jeszcze na jaki kolor, moze macie propozycje).

Pozdrowienia z cieplej (13 stopni) i pogodnej (no rain) Szkocji.
MBig

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
06-11-06 00:31  Re: Acryle
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Farbami Tamiya się maluje bardzo dobrze aerografem....... ; ) pędzelkiem tragicznie : ]

Valejo to też niby specjalne farby do aerografów..... ale nic nie mogę powiedzieć, bo nie testowałem. Pomijając wysoką ich cenę to je przetestuję ; ) zobaczymy czy jest co chwalić ; )

Pozdrowienia gorące z "gorącej" Polski! : )

--
Pozdrawiam!
Michał

 
06-11-06 18:51  Re: [farby] Acryle
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Od dłuższego czasu używam akryli Valejo, więc dorzucę kilka słów.
Na rynku dostępne są dwa typy farb - do aerografów, o których wspomniał Michał, i takie "spod pędzla". Z braku sprzętu maluję tylko tymi drugimi. Ceny farbek kształtują się w granicach 10-13 zł za 17ml buteleczkę. Szczelnie zakręcona farbka nie wysycha, jednakże po dłuższym okresie nieużywania należy ją porządnie "wytrzepać". Producent radzi rozcieńczać wodą destylowaną ewentualnie spirytusem, ale ja pracuję zawsze z wodą "kranini" i też się elegancko rozcieńcza. Farbki kryją naprawdę dobrze i mieszają się ze sobą też świetnie. Należy jednak pamiętać, że "wydzielona" do malowania farbka, np. do korytka po tabletkach, dość szybko przysycha, być może to wina wody... Odcień farbki delikatnie ciemnieje na papierze podczas schnięcia, a że to farbka wodna więc trzeba dawkować delikatnie bo rozmiękczy papier.
Z folderu i sieci wiem, że w sprzedaży są komplety pod druciaki poszczególnych firm (np. Albatros, Fokker itp) ale taki komplet to wydatek ok. 100 zł za 10 pojemniczków. Wzornik jest opisany zarówno numerami seryjnymi farbek, nazwami kolorów jak również numerami FS - przydatna sprawa. Oferta kolorystyczna ma być zwiększana - co jest optymistyczne. Gdyby jeszcze tak cena spadała...

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
09-11-06 10:29  Re: [farby] Acryle
Radzio65 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wszystko malowane pędzelkami , część gąbką , farby akrylowe Tamiya.
Kwestia wprawy :-)





Aerografu nie mam, po skończeniu tego modelu kupiłem pistolet natryskowy Humbrola,
nadaje się tylko do dużych powierzchni. Używam go do malowania owiewek motocykli.
Pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024