FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
07-11-06 16:00  Re: TS-8 Bies GPM - wątpliwości osobiste... ;-)
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Fulcrum, pod samolotem (jeżeli o to chodzi z tym pionem ;o) ) nie ma prawa być nikogo bo przelatuje nad płytą lotniska, a w poziomie też jest trochę więcej niż 3m od gapiów.

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
07-11-06 16:21  Re: TS-8 Bies GPM - wątpliwości osobiste... ;-)
?????? 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

dobra to nie jest miejsce na tego rodzaju spory. Tu ma byc relacja wiec chwilowo bedzie ciszaq nim zgromadze materiały i zaczne coś dziubac. Mysle ze w sobote juz coś powinno być. Model bedzie robiony w pół standardzie/pół walorce.

--


 
07-11-06 17:21  Re: TS-8 Bies GPM - wątpliwości osobiste... ;-)
Voldemarus   

Moze ten article bidezie w dopomoge :-)

http://www.cardarmy.ru/stanok/ts-8.htm

--
Vladimir Vodolazkiy Kartonnaja Armia
Ph.D., Assoc.Prof. http://www.cardarmy.ru

 
07-11-06 17:40  Re: TS-8 Bies GPM - wątpliwości osobiste... ;-)
OzzY 

 

Heh... Rav, wlasnie mialem napisac o Bolku i o tym kosiaku :)
No ale Zoń to był gosc co sie ze skrzydlami urodzil.... szkoda ze juz go nie ma :(

 
09-11-06 21:07  Re: TS-8 Bies GPM - wątpliwości osobiste... ;-)
Leeon 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Wracając do modelu ...
W różnych miejscach, na różnych forach, wszyscy zwracają uwagę na odwrócony emblemat producenta śmigła i udzielają rad jak to zmienić. Ale jakoś nikt nie zauważył
że przód
tego modelu został przez autora wycinanki nieco zmieniony w stosunku do oryginału ...

Jak widać, różnice dość mocno rzucają się w oczy :(

P.S. Fotki przedstawiają ten sam samolot, którego lot tak bardzo zbulwersował Fulcrum'a3 ;-)))



Post zmieniony (09-11-06 21:10)

 
09-11-06 22:54  Re: TS-8 Bies GPM - wątpliwości osobiste... ;-)
?????? 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dlatego tez przy budowie przodu korzystać bedę z tych zdjęc




i dlatego też w jednym z wczesniejszych postów dopisałem że model bedzie
półwaloryzowany bo ten błąd trzeba naprawic. Zastanawiam się tez nad całkowitym zdjęciem osłon bo tak piekby silnik żal zakrywac tylko jeszcze nigdy nie robiłem sam silnika - ale od twgo jest opcja SZUKAJ

--


 
10-11-06 02:05  Re: TS-8 Bies GPM - wątpliwości osobiste... ;-)
Iskra 

 

Fulcrum, jeśli chodzi o dokumentację foto do Biesów, polecam galerię na http://www.lotnictwo.net - jeżeli jeszcze tam nie byłeś. Jest tam 116 zdjęć, wśród nich, o ile pamiętam, także fotki Biesów w czasie obsług, a także fotki kabin.
No i oczywiście można samemu pochodzić z aparatem po muzeach - np. w Warszawie stoi sobie Bies w Muzeum Wojska Polskiego przy moście Poniatowskiego (przeniesiony z Sadyby) i drugi na dziedzińcu PZL Okęcie.
A przede wszystkim - powodzenia w budowie!

Pozdrawiam
Paweł vel Iskra

PS. Czy TAKI samolot jak Bies doczekał się jakiejś porządnej monografii? Wiem tylko o TBiU, a to troszkę mało...

Polska młodzież skleja polskie modele!

Post zmieniony (10-11-06 02:29)

 
10-11-06 12:27  Re: TS-8 Bies GPM - wątpliwości osobiste... ;-)
?????? 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Iskra ja niestety w poblizu gdzie mieszkam nie mam żadnego Biesa jęzeli nie liczyc mojej drugiej połowy w czasie gdy siedze po północy nad modelem :-) Jezeli masz taka możliwośc byłbym wdzieczny jakbys pstryknął pare zdjęc kabinki

--


 
11-11-06 12:09  Re: TS-8 Bies GPM - wątpliwości osobiste... ;-)
AWOT   

Ukazały się Plany Modelarskie poświęcone tej pięknej maszynie.

--

AWOT

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024