FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
12-10-05 00:16  [narzędzia] skalpele za grosze
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witam
Dziś odwiedziłem sklep Selgros w Katowicach.Przy okazji zerknąłem na stoisko z narzedziami i znalazłem takie cudo:



Cena : jedyne 6,09 brutto ! Zestaw zawiera 3 uchwyty + 13 skalpeli.Całość zapakowana w plastikowe pudełeczko. Produkcja Chińska ale sprawdziłem i karton tnie całkiem sympatycznie.Różnorodność kształtów skalpeli powoduje ze zestaw wydaje się atrakcyjny.

 
12-10-05 00:25  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Janusz_x   

Napisz jak Ci się sprawują te nożyki.
Kupiłem taki zestaw w Lidll-u za podobna cenę. Zaraz na początku przy próbie dokładniejszego umocowania nożyka, pourywały się uchwyty (z niebieskiego tworzywa w które wkłada się ostrza).
Jak to wygląda u Ciebie.
Może tylko ja trafiłem na jakieś felerne?

 
12-10-05 00:36  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Jak na razie zestaw sprawuje się OK.Jedyna moim zdaniem wada to zbyt sprężysta stal ostrzy.Skalpelektóre kupiłem kiedyś w sklepie modelraskim sa znacznie bardziej sztywne.Ale w sumie nie przeszkadza to specjalnie w cięciu.Co do uchwytów to jeszcze póki co sa sprawne:-) Ale ja na razie zdążyłem popracować zestawem raptem 4 godziny.Co będzie dalej zobaczymy.Same ostrza na szczęście pasują do uchwytu Excel który mam i na pewno w razie czego je wykorzystam.

 
12-10-05 00:45  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Michał 

 

Takie same widzialem na allegro za 9 zeta z haczykiem... I takze boje sie tych uchwytów, moga poodpadać..

--

 
12-10-05 06:19  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Zestawy tego typu były już dość szeroko omawiane.... ogólnie marność i lipa ;o)

Plastik trzymający ostrzę w obsadce łamie się (mój tak zrobił na początku znajomości).
Ostrza szybko się tępią i rdzewieją, oczywiście pękają również chętnie (jedyny ich plus to dość finezyjne kształty ).

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
12-10-05 07:14  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Spike 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zgadzam się z Qrchakiem. Ten zestawik to niestety lipa. Plastik trzymający ostrze poddał się już podczas fazy wstępnych testów :) Według mnie lepiej jednak zainwestować troszkę większej kasy i kupić porządny sprzęt (np Olfy)

--
Pozdrawiam
Spike

 
12-10-05 07:28  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

I ja muszę przyznać rację - ten zestawik to porażka (pomijając cenę). Za 8 PLN można kupić skalpel uniwersalny a ostrza kosztują około 40 groszy za sztukę. Są wykonane ze stali najlepszej jakości. Nie są kruche, nie tępią się po kilku minutach pracy, są cienkie i precyzyjne.
Zamiast takiego zestawu "pseudo-skalpeli" wolę zainwestować te 6 PLN w komplet: chiński nóż do tapet i 5 opakowań zapasowych ostrzy.

--
Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
12-10-05 07:35  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

W moim zestawie przy pierwszym uzyciu pękł plastikowy uchwyt ściskający metalowe ostrze. Nie polecam, chyba że do bardzo delikatnej pracy.

--
pzdr
Kemot

 
12-10-05 07:42  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

A ja pewnie miałem szczęście, uchwyty do dziś mam nieuszkodzone, "jedynie" zdążyłem złamać trzy ostrza. Tytułem usprawiedliwienia: wycinając wręgi z 2-mm tektury (HMS Hood od Hala).

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
12-10-05 08:17  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Ja tez sie wypowiem, bo kupilem toto chyba za 5 czy 6 zl. Oczywiscie tak, jak wiekszosc kolegow mam juz polamane uchwyty i nie zajelo mi to duzo czasu, wiec generalnie marnosc i szkoda glowy zawracac. Ostrza niektore sa do dzisiaj, ale juz tak tepe, ze chyba zaraz je wyrzuce. Nie ma to jak porzadny, profesjonalny skalpel, kiedys dostawalem do wycinania literki z gumy 0.5 cm i do tego skalpele ze szpitala. Mozna bylo ciac w nieskonczonosc :), tak wiec jesli juz to lepiej wlasnie zainwestowac w takie cos.

--
**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024