FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
06-11-06 21:50  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Yamato23 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A czy ktos zabrania aktualizowania starych wątków??

--
Na warsztacie:
AAV7

Pozdrawiam

 
06-11-06 21:52  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Już nie takie wątki były tu odkurzane ;-) a jak to odkurzają nowi, to ja osobiście nie widzę problemu...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
06-11-06 21:57  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

A czy ja coś takiego powiedziałem?? :)

ps. koniec tematu, przepraszam, że namieszałem :)

Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.



Post zmieniony (06-11-06 22:01)

 
06-11-06 22:00  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
hide   

i ja dorzuce swoich kilka groszy bowiem uzywałem tych skalpeli.

łamia sie rdzewieja, wydaja śmieszne dzwieki przy cięciu drobnych elementów... mi sie zjechał gwint w jednym z nich... teraz słurzą mi jako walce do naginania poszyc modeli. juz niedlugo bede mial okazje porównać je z AK-3.

btw. ostrza od tych skalpeli najlepej wywalic.. osobiscie kupowalem w sklepie medycznym ostrza chirurgiczne, rozmiar 23 chyba (tzw. brzuścowe)

 
06-11-06 22:02  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

hide: lepiej kupuj 24, kształt ten sam, tylko nieco większe i do niektórych przynajmniej zastosowań lepsze, gdy używane na obsadce...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
06-11-06 22:36  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

hide napisał:
>wydaja śmieszne dzwieki przy cięciu drobnych elementów

To jest chyba ich najgorsza wada, co nie? ;-)

Ja również nabyłem te skalpele. Do wycinania elementów szkieletu na grubym kartonie są wg mnie ok - po prostu trzeba wycinać metodą "laserową" a nie walić jak tasakiem;-), wtedy nic się nie połamie.

--
pozdrawiam
Piotr


 
07-11-06 13:36  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
hide   

tak ogólnie to nic do nich nie mam... dla osoby ktora zaczyna zabawe z modelami są świetne. bo tanie i jak po jednym modelu nie będą wiecej używane to nikomu tych 6 złotych żal nie będzie. osobiście mam druga obsadke z tym uchwytem na ostrze metalowym (skalepel odziedizczony po ojcu ktory dostał je jakieś 20 lat temu albo i wiecej) i są one nie do zjechania, załorzyć im dobre ostrze i jest gites.


co do ostrz chirurgicznych. aktualnie mam w domu faktycznie rozmiar ostrza nr 24 jednak sam preferuje rozmiar 23.

wadą ostrzy chirurgicznych jest ich straszna elastyczność i co za tym idzie dzięciolenie odpada bo ostrze łamie się jeszcze szybciej niż to z kompleciku hehe.

brzuścowe oznacza że ostrze jest w forie łuku :)

pozdrawiam

 
07-11-06 14:10  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
kurnikoff   

Tak jak inni napisali: lipa ... ja tez takie kupilem i przy mocniejszym nacisku skalpela podczas ciecia kartonu plastik peka ten niebieski do mocowania nozyka :) A i nozyki jakies takie marne (przy nacisku wyginaja sie na boki jak ten nawiac --> )
Tanie nie znaczy dobre :):):)

 
07-11-06 16:09  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Grzegorz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


 - 1

Ja se zakupiłem bo bła taka sobie cena....
już dwie rączki mi się popsuły a jedna (czerwona) został jeszcze a ostrza wogóle nie mam tylko dwa czy jedno. przy tamtych mi się gwinty odłamały od reszty.....ach.niestety ale na lepszy rarytas trza więcej many many. ''jak Się Nie Ma Co Się Lubi To Się Lubi Na Co Starcza Kasy''

--

 
07-11-06 16:15  Re: [narzędzia] skalpele za grosze
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

mam identyczny zestaw kupiłem go w Castoramie;)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024