FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-11-06 17:22  F-16 dla najmłodszych
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Jakiś czas temu wraz z juniorem dokonaliśmy zakupu - samolot F-16 - zakup więc jak najbardziej na czasie :-) Wydawnictwo jakieś nowe, ale jak najbardziej polecam. Modele składa się bez kleju a części po prostu wyrywa - tak przynajmniej jest w instrukcji. Rysunków dużo a czas składania przewidziany ok. 90 min - juniorowi zabrało to jednak prawie miesiąc... leniwiec jeden:-) W trakcie składania doszliśmy jednak do wniosku, że w kilku miejscach damy po kroplce cyjanogluta bo zbyt często samolot się rozpadał ;-) Samolot będzie na konkursie w Krasnymstawie - a co! wszak kartonowy :-)

Oprócz prezentowanego poniżej dla naszych pociech mozna jeszcze dostać: PWS-26 (bój się Lechu ;-) lokomotywę i Ah-64. Polecam wszystkim, którzy chcą wciągnąć swoje bąble w nasze hobby.



--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
03-11-06 20:49  Re: F-16 dla najmłodszych
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Mój 7 letni kuzyn kupił coś podobnego. Było tam 8 modeli samolotów. I to było od 6 lat, a ja sam miałem kłopoty ze złżzeniem tego, bo cześci się rozrywały przy wyrywaniu, a model po złożeniu sie nie trzymał i rozpadał. Na okładce pisze BEZ KLEJU I NOZYCZEK, a ja jednak musiałem użyć noża i kleju.

--


 
04-11-06 19:14  Re: F-16 dla najmłodszych
hide   

no ale co to ma wspólnego z modelarstwem ?....

 
04-11-06 19:21  Re: F-16 dla najmłodszych
Buka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
 

Dużo. Twoja wypowiedź za to nic.

Fajny model dla najmłodszych i ciekawy sposób na wprowadzenie w modelarstwo. Powoli można podsycać zainteresowanie i podtykać trudniejsze modeliki. Może dorobicie jakieś dodatkowe rakietki? Junior miałby lekcję zwijania rurek ;-)

--
Buka :-]

 
05-11-06 09:32  Re: F-16 dla najmłodszych
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Są to modele z wydawnictwa Aksjomat (bodajże Kraków).

"Wydzierankowe" czyli bez użycia nożyczek i kleju (choć bez tego drugiego to nie zawsze wychodzi). Są nawet dwie serie, trudniejsze jak ten F-16, PWS-26 (wraz z wozem strażackim), ... i łatwiejsze jak zestawy samolotów (ktoś wystawiał je w Porąbce, można na zdjęciach poszukać), samochody, zwierzątka. Wszystko ładnie wydrukowane i wyjaśnione (co i jak). Modele (wg okładek) są przeznaczone dla dzieci od 4 do 8 lat i to naprawdę ich grupa "docelowa". Minus zawsze musi być - niektóre modele sa przekoloryzowane i np. PWS-26 ma tyle oznaczeń i bajerów nadrukowanych że wygląda jak pisanka, dziwna jakaś taka pisanka :)

Ja obecnie jestem na etapie zwierzątek (domowe), ale jak się trochę podszoklę to mam zamiar zacząć borsuka :)

--
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
05-11-06 10:18  Re: F-16 dla najmłodszych
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

...o którym to braku już niejednokrotnie była mowa... więc prosiłbym nie ciągnąć tego podtematu...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
05-11-06 13:32  Re: F-16 dla najmłodszych
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

To prawda mój 8-letni kuzyn, przeglądał ze mną forum i model tak mu sie spodobały, że zaczął gnębić swoją mamę o modele ;-), kupiła mu ah-64 z tego wydawnictwa i wyszedł mu całkiem całkiem.

--
----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)

 
05-11-06 13:41  Re: F-16 dla najmłodszych
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

wisa: nie zamierzam nikogo/niczego zgasić; faktem jest, że temat poświęcony prostym wycinankom dla najbardziej początkujących już się pojawiał (np. swego czasu Lech poszukiwał sugestii bardzo prostych geometrycznie samolotów, żeby można było opracować ich bardzo proste modele bez nadmiernych uproszczeń), ale nigdy w oddzielnym wątku, i może warto by było taką dyskusję zagaić.
Jako, że jestem otwarty :-) - pozwolę sobie wskazać na proste i zarazem efektowne modele samochodów z wydawnictwa Orlik w skali 1:43: Żuk (pożarniczy i towarowy), Star (policja, cysterna, pożarniczy), Simba Titan i Polonez. Ale nadal mi się wydaje, że odchodzimy od tematu - tym niemniej nie będę się przy tym upierał.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
05-11-06 14:07  Re: F-16 dla najmłodszych
Student 

 

ostatnio widziałem w empiku, albo w jakimś kiosku figurki legionistów i wikingów właśnie tego typu. Też się fajnie prezentują.
Mój brat jak miał 8 lat to skleił f-16 w 1:48 z serii Tanie Hobby. Co prawda skrzydła były płaskie ale reszta nawet fajnie mu to wyszła jak na taki wiek i przy tym poziomie trudności modelu.

Kiedyś jak zamawiałem modele z Gryf Hobby (czy jakoś tak) to widziałem bardzo fajne modele autobusów, tez się nadają dla młodych lepiaczy. Też jeden bratu kupiłem. Były to bardzo proste modele, i miały około 50 części.

23 sposoby na dobrego posta => KLIK
Czerwony Byk doda Ci "skrzydeł"

Post zmieniony (05-11-06 14:11)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024