FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
01-11-06 19:57  [Galeria] T34-85 z MM-a 2005 r.
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Przedstawiam wam model który wymęczyłem przez ok.6 miesięcy /nie licząc dni bez weny modelarskiej/. Maly Modelarz z 2005 r,autor P.Mistewicz. Model sklejal sie prawie bezproblemowo,trzeba tylko uważac przy montażu wieży. Byl to mój pierwszy model ktory zdetalizowalem, inspirowany twórczością Qnia i Michala R.na zebraniach QWKAK-u.
Wieza zrobiona metodą Qnia z jego relacji o T 34. Odtworzylem fakturę wieży za pomocą wikolu i sody,ale niestety zamalowalem zbyt gęstą farbą i caly trud diabli wzięli..Gąski i śrubki od Draf Modelu. ,,Kaczor" jest jeszcze bez oznaczeń,mam problem ze znalezieniem dla tej wersji polskiego malowania , przed washem i ostatecznym brudzeniem.










Wszelkie opinie mile widziane.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
01-11-06 21:03  Re: /Foto/ T 34-85 z MM-a 2005 r.
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Andzrzej tylko nie mów mi już więcej, że nie umiesz keić modeli. Ja tu widzę kawałek dobrej roboty :-)

--
The DOORS Are Open

Wojtek GG 1239442

 
01-11-06 22:19  Re: /Foto/ T 34-85 z MM-a 2005 r.
Marcintosh 

 

Lufka wydaje sie byc troche zbyt cienka. Jakie malowanie konkretnie potrzebujesz? Ostatnio malowalem oznaczenia na polskim, powojennym T-34, wiec temat przerobilem dosc gruntownie.

 
01-11-06 22:31  Re: /Foto/ T 34-85 z MM-a 2005 r.
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Zrobiłem ten model pod konkretny zaklad: 112 Krasnoje Sormowo czyli : belka lącząca z przodu,dwa zawiasy na tylnej klapie,wieża wielka ze spawami schodzącymi w kierunku jarzma armaty,póżny właz dowódcy/montowany od polowy 1944 r./,peryskopy na wieży jeszcze bez oslon górnych,żebrowane jednakowo koła.Mam wszystkie materiały jakie wydano w formie książkowej w kraju o T 34 i na żadnym nie mam zdjęcia pasującego mi do modelu.Jak pasuje korpus i kola to wieża ma inne spawy lub wczesny właz dwuczęściowy.Jak pasuje wieża i kadłub to są na zdjęciu pełne koła itd.Jest problem,chyba że masz jakieś zdjęcie tuż powojenne,to chętnie bym obejrzal.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
01-11-06 23:47  Re: /Foto/ T 34-85 z MM-a 2005 r.
Marcintosh 

 

"Nasz" T-34 wygladal tak.

przed:



i po remoncie:


Nie wyznaje sie az tak na T-34 zeby rozpoznac go po spawach czy zawiasach. Napis i wzor orzelka zostal odtworzony ze sladow na wiezy plus zdjec, ktore udalo sie nam zdobyc. Oryginalny kolor zostal odtworzony ze sladow na czolgu, miejsca pod pokrywami, skrzynkami itd.

 
02-11-06 00:11  Re: /Foto/ T 34-85 z MM-a 2005 r.
Student 

 

Marcintosh muszę przyznać, że bardzo realistyczna ta "wasza diorama", szczególnie po remoncie, zaskakująco realistycznie wyglądaj te Toi toie i ta figurka na czołgu ;)

Ps. W jakiej skali go robiliście ;)

--
23 sposoby na dobrego posta => KLIK
Czerwony Byk doda Ci "skrzydeł"

 
02-11-06 07:51  Re: /Foto/ T 34-85 z MM-a 2005 r.
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Moje zdanie już znasz :)) Niezły. Tylko kopułka dowódcy mogłaby być zaokrąglona.
A lufa nie jest za cienka - była mierzona i pasowana do rysunków :)))

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
02-11-06 12:17  Re: /Foto/ T 34-85 z MM-a 2005 r.
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Bardzo mi sie Twoj model podoba, przyłączam sie do pytania o farbkę, napisz jeszcze jak zrobiłes okopcenia?

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024