FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
30-10-06 20:32  [sondaz]jaka skala okretowa "wieksza" niz 1/50?
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Jak wiemy w okretownictwie kartonowcow "obowiazuje" kilka skal.Mamy 1/400,1/300,1/250,1/200(jedynie sluszna),1/100,1/50.No ale jest pytanie co dalej.Jesli model ma w 1/50 10cm to warto by go pokazac nieco wiekszego.Jakie sa wasze propozycje co do skali "wiekszej" niz 1/50.Jaki standard bylby tutaj najlepszy.Ja obstawiam 1/25(mozna porownac z pojazdami) lub 1/20.Jakie sa wasze opinie?

--
Royal Navy first !!!

 
30-10-06 20:43  Re: [sondaz]jaka skala okretowa "wieksza" niz 1/50?
Tera Misieuda 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dobrym pomysłem jest chyba skala 1:25 - dobry początek dała tu firma GPM wydając barkę desantową idealnie pasującą do Shermanka. Skala taka pozwoli na tworzenie dioram z pogranicza wody i lądu.

Pozdrawiam

--
Tera Misieuda - okręty 1:200 IIWW
GG: 6103312
Skype: teramisieuda

 
30-10-06 20:49  Re: [sondaz]jaka skala okretowa "wieksza" niz 1/50?
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

1/25 wydaje się poza tym jakoś logiczna:
400 - 200 - 100 - 50 - 25. To oczywiście bez znaczenia, ale zawsze jakiś taki porządek....

--
------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
30-10-06 20:52  Re: [sondaz]jaka skala okretowa "wieksza" niz 1/50?
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

1/25 lub 1/10

--
----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)

 
30-10-06 20:52  Re: [sondaz]jaka skala okretowa "wieksza" niz 1/50?
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

jezeli chodzi o takie barki jak np desantowe no to w pojazdowej skali ale jesli np jakiś kuterek ktory raczej wychodzi w morze a mniej ślizga sie przy brzegach albo jesli jakis okret podwodny to raczej w samolotowej skali. Np U 2336 z JSC jest w 1:72 bo w "setce" by był za mały. I mozna sobie do niego skleić Sunderlanda z tego samego wydawnictwa. [ale dlaczego nie jest to 1:50 tego juz zupelnie nie wiem ;]] Wiem 1:72 to mniejsza skala niz 1:50 ale chcialem dac to jako przyklad.
A odpowiadajac na twoje pytanie- no to wlasnie najrozsadniej by bylo dopasowywac do samolotow albo pojazdow. A dlaczego te dwa rodzaje maszyn nie sa w jednej skali to juz nie mam pojecia ;]

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
30-10-06 21:11  Re: [sondaz]jaka skala okretowa "wieksza" niz 1/50?
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Korsarz, gdy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę ;-) ... tylko nie upatrujcie w tych słowach nowego spisku "wielkich wydawnictw przeciw małym sklejaczom" ;-)

--
----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)

 
30-10-06 21:22  Re: [sondaz]jaka skala okretowa "wieksza" niz 1/50?
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

niewiem o co chodzi ale raczej nie o kase bo... to chyba najmniej rozchwytywana i okretowa i kartonowa skala ale model mam bo to jedyny model tego okretu na rynku ;] zawsze mozna przeskalowac ;]

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
30-10-06 22:03  Re: [sondaz]jaka skala okretowa "wieksza" niz 1/50?
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Ewentualnie jeszcze 1:35, zadowoliłaby plastykowców (plastykowa pancerka to 1:35 ;-))

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024