FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
28-10-06 12:05  [relacja/galeria] MM 12/2000 Zero by Rafal N.
Rafal N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 3

Witam

Tak naprawdę, to po Me263, miałem wrócić to ORP Generał Haller z Modelika, ale gdy sprzątałem swoje stanowisko pracy i z nudów przeglądałem swoją kolekcję, doszło do mnie, że jeszcze nigdy nie skleiłem modelu, który byłby opracowany komputerowo. W swojej skromnej kolekcji modeli skończonych, nie mam żadnego "Japończyka", wybór padł więc na Zero z MM.

Model został opracowany przez Pawła Mistewicza. Jak na razie, nie występują zbyt duże problemy, można sobie z nimi poradzić. Retuszuję mieszanką temper i plakatówek, sporadycznie używając pactr bądź humbroli. Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:



Obecnie dokańczam kabinę pilota i dopasowuję segment poszycia za kabiną pilota (nr 17).

--



Post zmieniony (11-01-10 23:04)

 
30-10-06 16:33  Re: [relacja] MM 12/2000 Zero by Aniol1982
Rafal N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 3

Witam.

Dzisiaj dwa radyjka i wspomniany przeze mnie element 17. W sumie, jestem zadowolony, ale... Zwłaszcza radyjko na groszówce można było wykonać znacznie lepiej. Metoda "rozcinania" wciąż kuleje...





Obecnie moja uwaga skupiła się w sekcji ogonowej Zero i fotelu pilota...

--



Post zmieniony (30-10-06 16:34)

 
30-10-06 16:53  Re: [relacja] MM 12/2000 Zero by Aniol1982
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No ! Nic tak nie cieszy jak zobaczyc ze modelarsko twoje miasto nie umiera! :) Jednak ktos jeszcze u nas klei i to widac coraz lepiej. Czysta staranna robota! I o to chodzi. Powodzenia w dalszej budowie Anioł!

--
Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
05-11-06 21:46  Re: [relacja] MM 12/2000 Zero by Aniol1982
Rafal N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 3



Nie ukrywam, ale podchodziłem do tego fotela, jak pies do jeża. Męczyłem się z nim okrutnie, ostatecznie i tak posiłkowałem się skanem fotela z Zero od AH (najnowsze wydanie). Jest jak jest. Jestem na siebie zły, bo wykoleiłem się na tak banalnej rzeczy jaką jest fotel... i dlatego tak kocham te hobby :twisted:

--

 
05-11-06 21:55  Re: [relacja] MM 12/2000 Zero by Aniol1982
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Wszystko fajnie Ci wychodzi , ale czy drążek sterowniczy nie jest za gruby ? Moim zdaniem psuje w tym wykonaniu cały wygląd kokpitu. Powodzenia w dalszej budowie.

--
Pt-47

 
05-11-06 22:15  Re: [relacja] MM 12/2000 Zero by Aniol1982
Rafal N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 3

Paweł napisał:

> Wszystko fajnie Ci wychodzi , ale czy drążek sterowniczy nie
> jest za gruby ? Moim zdaniem psuje w tym wykonaniu cały wygląd
> kokpitu. Powodzenia w dalszej budowie.
>
> --
Tak to prawda jest gruby. Jeśli spojżeć na zakończenie drążka, element 5a idealnie pokrywa się z rękojmia drążka. (W rzeczywistości lepiej to wygląda niż na zdjęciach) Przyglądałem również zdjęcia kabiny Zero, gdyby tak spojżeć na zdjęcie poniżej, ten drążek taki "szczupły" nie jest...



--



Post zmieniony (05-11-06 22:16)

 
06-11-06 22:20  Re: [relacja] MM 12/2000 Zero by Aniol1982
Modelarz 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

Całkiem nieźle ci to wychodzi.Czekam na dalszą relację.Powodzenia

 
23-11-06 21:35  Re: [relacja] MM 12/2000 Zero by Aniol1982
Rafal N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 3



Miał być tył, wyszedł przód i to też nie cały... Popełniłem błąd przy łączeniu segmentu tuż przed kabiną, ale... Kto nie klei, ten błędów nie popełnia...



--

 
24-11-06 22:28  Re: [relacja] MM 12/2000 Zero by Aniol1982
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Bardzo dobrze. W tym modelu podoba mi się sposób mocowania goleni podwozia głównego :) Powodzenia w budowie.

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
25-11-06 01:27  Re: [relacja] MM 12/2000 Zero by Aniol1982
Rafal N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 3



Dzisiaj celownik. Niestety, nie jest to ten celownik, który posiadał Zero. Miałem do wyboru, albo postawić na "historyczność"= zbyt widoczne ślady cyjanogluta, lub estetykę, której jestem zagorzałym orędownikiem. Wybrałem to drugie. Cóż, nie potrafię jeszcze robić "krzyżackich" celowników...

Jednocześnie dzięki koledze Glutation, który wsparł mnie swoimi fotkami ukończonego Zero, wątpliwości z ogonem zostały rozwiane...

Matrix OST, co rozumiesz przez "mocowanie goleni podwozia głównego". Na co trzeba zwrócić uwagę?

--



Post zmieniony (25-11-06 12:49)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024