FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
25-10-06 16:29  [Galeria] Fokker E.III od Lecha :)
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Witam!

Właśnie udało mi się ukończyć kolejny model z http://www.modele-kartonowe.com/
Jak w tytule jest to Fokker E.III w malowaniu Lt. Rauschke z jesieni 1916 roku.
Model wydrukowany na laserze Dell'a (jak zwykle ostatnio) sklejał się bardzo dobrze i przyjemnie. Większych problemów nie napotkałem. Jedynie naciągi płatów okrutnie mnie wymęczyły (i ja je też).
Jest to pierwszy mój model, w krórym zastosowałem lekką waloryzację. Pobawiłem się trochę przy silniku i wykonałem okucie tego "zegara" na prawym płacie (chyba to jest kompas). Zrobiłem też "obicie" kabiny pilota. Jak wyszło oceńcie sami :)





zbliżenie kabiny pilota:


zwyczajowo kilka zdjęć "w locie":


i model na swoim miejscu sam i w towarzystwie PWS'a:


Proszę kolegów forumowiczów o ocenę i konstruktywną krytykę.

pozdrawiam

--

Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???


Post zmieniony (20-08-07 20:14)

 
27-10-06 11:10  Re: [zdjęcia] Fokker E.III od Lecha :)
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Silnik wg mojego projektu jest nie do konca poprawny. Na stronie jest link do poprawnego projektu. A modele (mówię też o PWS-ie) cieszą moje oczy.
Lech

 
27-10-06 11:43  Re: [zdjęcia] Fokker E.III od Lecha :)
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Z tym silnikiem to się też dopatrzyłem na kilku zdjęciach archiwalnych. Ale co tam ;)

pozdrawiam

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 
01-11-06 17:42  Re: [zdjęcia] Fokker E.III od Lecha :)
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Skonczylem tego Fokkera z MM jakis miesiac temu, szkoda ze nie mam zdjec, chetnie bym tu dal i tez poprosil o rady. Ladnie ci wyszly skrzydla, czasem bywa ze przy szybkim zaginaniu lamia sie w papierze wlokna i zamiast ladnego oprofilowania sa zagiecia. Podoba mi sie zegar, nieskomplikowany dobry efekt. Silniki zrobilem jak znalazlem w sieci troche zdjec; cylindry zwinalem ok 2mm weziej i owinalem miedzanym drutem, przed kazdym od przodu po srodku kawalek struny 0.8 mm. Obudowe silnika okleilem folia alluminiowa, o wiele lepiej to wygada niz szary wydruk czy srebrna farba na wierzchu. Kola z guzikow, naciagi z rozwarstwionej szarej nici nylonowej, stelarz podwozia z paleczek do uszu. Jeszcze ladniej by to wygladalo, gdybym mogl go wczesniej zeskanowac i wydrukowac z kolorem imitujacym plotno, a nie beznadziejnym zoltym jak byl sprzedawany. Moze za 50 lat wyblaknie... Pozdrowienia!

 
01-11-06 17:50  Re: [zdjęcia] Fokker E.III od Lecha :)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

k_natlenie: to nie jest "ten Fokker z MM", to jest Fokker dostępny darmowo na stronie http://www.modele-kartonowe.com/fokker/index.html. Jeśli masz jakieś uwagi dotyczące modelu, jaki sam zbudowałeś, miło byłoby je widzieć w odrębnym wątku, a nie w - było nie było - cudzej relacji.
siennia: z czego robiłeś ramkę? Cienki drut miedziany, czy papier/karton /cokolwiek innego malowany stosownym metalikiem?

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
01-11-06 18:31  Re: [zdjęcia] Fokker E.III od Lecha :)
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Mialem na mysli porownanie budowy wersji E III. A propos skrzydel, czy trzymaja sie na naciagach czy na dzwigarze z tektury, czy drutu moze?

 
01-11-06 22:52  Re: [zdjęcia] Fokker E.III od Lecha :)
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

k_natlenie skrzydła trzymają się na dźwigarze z drutu stalowego (elektroda do spawania ko).
Sturmovik - o którą ramkę chodzi? Jeśli o podwozie to zwijałem z kartonu "na ślinę", a następnie malowanie szarą plakatówką. Główna goleń wzmocniona drutem ze szpilki.

pozdrawiam

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 
01-11-06 23:00  Re: [zdjęcia] Fokker E.III od Lecha :)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Miałem na myśli ramkę busoli na skrzydle.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
01-11-06 23:13  Re: [zdjęcia] Fokker E.III od Lecha :)
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Jeśli chodzi o ramkę busoli to zrobiłem ją z cienkiego drutu miedzianego. Może tego nie widać na zdjęciu ale ramka ta została naklejona na cienką folię. Powstała w ten sposób "szybka". Sposób wręcz prymitywny, ale daje dość przyzwoity efekt.

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 
02-11-06 08:15  Re: [zdjęcia] Fokker E.III od Lecha :)
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Siennia, na zdjęciu z zegarem widać chyba "brudzing"? Czy mógłbyś kilka słów na temat techniki?
--

Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

Post zmieniony (02-11-06 08:44)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024