FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
24-10-06 20:24  Re: [Zapowiedź] WAK 11/2006 - Samolot myśliwski Albatros W.4 - 1:33
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Leeon - surówka drukowana była na domowej plujce, a tak się składa, że mam nieoryginalne tusze, które przekłamują trochę w zieleń. Sam model jednakże będzie w odcieniach szaro-zielonych (trochę delikatniejszych niż na zdjęciach) - chociaż nie wiem jak to wyjdzie z drukarni, gdyż kolory miałem wg Methuena a nie ma nigdzie przelicznika na CMYK. To jest odwieczny problem projektantów i szczególnie dotyczy druciaków. Do tego należy dodać aparat, monitor, przetwarzanie pliku itp, itd - a całość tworzy dla każdego inne wrażenie kolorystyczne. Ale o tym nie raz była już mowa...
Poniżej trzy fotki surówki - posiada ona wszelkie mozliwe błędy :-) gdyż kleiłem szybko w celu jej weryfikacji a następnie je poprawiałem. Model który będzie wydany jest poprawny i ich nie zawiera (np. za mały kołpak śmigła)



--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
21-11-06 12:44  Re: [Zapowiedź] WAK 11/2006 - Samolot myśliwski Albatros W.4 - 1:33
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Model będzie dostępny od 23.11.2006 - czyli od czwartku - w wybranych salonach RUCH, EMPIKach oraz w dobrych sklepach modelarskich ... no i na http://www.wak.pl .

--
-----------------------------------------------
http://www.wak.pl
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
27-11-06 14:15  Re: [Zapowiedź] WAK 11/2006 - Samolot myśliwski Albatros W.4 - 1:33
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Stałem się już posiadaczem Albatrosa. Model fajny, linie już przyzwoicie cienkie ( choć mogłyby być jeszcze cieńsze jak na paru elementach szkieletu ), kolory wyglądają realistycznie, trochę nie mogę się przekonać ( podobnie jak w poprzednim Albatrosie ) do tekstur imitujących sklejkę ( trochę za duże słoje ) przez co model wygląda jakby był modelem modelu w skali np: 1:2.

I jeszcze jedna uwaga na kołpaku brak zaznaczenia miejsc gdzie przykleić łopaty śmigła. Tyle by było uwag z mojego punktu widzenia.

Mimo powyższych uwag cieszę się, że go nabyłem.

Pozdrawiam Wojtek.

 
30-11-06 15:04  Re: [Zapowiedź] WAK 11/2006 - Samolot myśliwski Albatros W.4 - 1:33
kprzemek   

Już mam ten modelik i bardzo mi się podoba. Ciekawy model, ciekawe malowanie, kolejna ładna okładka. Czy można się spodziewać w przyszłości, prawem serii, albatrosa DI?

 
30-11-06 15:14  Re: [Zapowiedź] WAK 11/2006 - Samolot myśliwski Albatros W.4 - 1:33
piotr.karton 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
 

Ja też już mam ten modelik , jeszcze tylko DIII w polskim malowaniu z poprzedniego wydania WAK i będzie komplecik

 
30-11-06 17:05  Re: [Zapowiedź] WAK 11/2006 - Samolot myśliwski Albatros W.4 - 1:33
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Hmmmm D.I ..... ja bym wolał C.III lub J.I myśliwce są nuuuudne :D

--
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
01-12-06 09:18  Re: [Zapowiedź] WAK 11/2006 - Samolot myśliwski Albatros W.4 - 1:33
kprzemek   

Dla mnie zaden druciak nie jest nudny. Zgadzam się, że CIII i JI są ciekawymi tematami, ale chodziło mi o to, że wystarczy zmienić malowanie i plywaki na koła i mamy kolejnego albatrosa, który jeszcze nie był wydany na dodatek. Wiem, że można samemu, ale przyznaje się bez bicia jestem leniwy.

 
01-12-06 09:48  Re: [Zapowiedź] WAK 11/2006 - Samolot myśliwski Albatros W.4 - 1:33
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Oj kprzemku mylisz się bardzo, z Oeffaga D.III zostało tak naprawdę bardzo niewiele - z 2 segmenty kadłuba i część wyposażenia kabiny, reszta to całkiem inny model.

porównej zdjęcia z W.4 choćby z tym Oeffaga D.III



--
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
01-12-06 10:28  Re: [Zapowiedź] WAK 11/2006 - Samolot myśliwski Albatros W.4 - 1:33
kprzemek   

Chyba wyraziłem się niezbyt ściśle. Zaproponowałem, aby na podstawie W4 opracować DI. Różnice między DIII i W4 zauważyłem.

 
01-12-06 10:35  Re: [Zapowiedź] WAK 11/2006 - Samolot myśliwski Albatros W.4 - 1:33
kprzemek   

Nie mam nic przeciwko wydawaniu kilku modeli różnych wesji różniących się jedynie większymi lub mniejszymi detalami. Firmy wydające plastiki robią to od dawna. Uważam, że nie jest to zły pomysł. Ale nie sugerowałem, iż W.4 został opracowany przez przeróbkę DIII.
Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024