FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
22-10-06 19:23  [Relacja] PZL-37B ŁOŚ MM 4-5/2004
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Witam. Z tego co orientuje to będzie pierwsza relacja na tym forum z klejenia Łosiaz MM. Jeśli się mylę to poprawcie;)
Sam model zacząłem sklejać na początku tego tygodnia. Do tej pory zrobiłem kilka segmentów kadłuba oraz pierwszy segment kabiny pilota. W dalszej kolejności czeka mnie przedział bombardiera. O samym modelu. Jak przystało na p.Mistewicza to jest rewelacja. A wiem o tym bo jest to mój drugi Łoś z tego numeru. Pierwszy niestety został zniszczony.
Przejdę do zdjęć.
Najpierw pojedyńcze sekcje kadłuba :


Kadłub w całości złożony nasucho jeszcze brez retuszu:


A tu kadłub też na "sucho" ale już z retuszem:


A na tym zdjęciu widać jak na dolnych powierzniach wyszedł mi trochę na poszycie retusz niestety:


A tu drobne zbliżenie:


Do retuszu używam A70 Polish Blue i Polish Khaki A67(jaśniejsza). I to wszystko w tym odcinku.
Oczywiście cały kadłub jest niesklejony jeszcze. Sklejem razem w całość kiedy będę mieć już wszystkie segmenty sklejone. Ułatwi to ewentualną korektę symetrii

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
22-10-06 20:11  Re: [Relacja] PZL-37B ŁOŚ MM 4-5/2004
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

właśnie ciekawi mnie jak wyjdzie Łoś z MM w wersji 2D wygląda całkiem dobrze. Trzymam kciuki !

--
--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
22-10-06 20:24  Re: [Relacja] PZL-37B ŁOŚ MM 4-5/2004
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Siema
Wychodzi Ci bardzo dobrze. Czy to ten Łoś w którym arkusze mają różny odcień?

--
----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)

 
22-10-06 20:29  Re: [Relacja] PZL-37B ŁOŚ MM 4-5/2004
Student 

 

Troche krzywo go skleiłeś. Następnym razem, jak masz model którego kadłub jest robiony segmentowo, to sąsiednie wręgi piłuj razem, aby miały ten sam kształt, wtedy unikniesz róznic geomertii i jednocześnie masz załatwioną sprawę z przesunięciem pokrycia.

Jak przyklejasz szybki to rób to jakimś bezbarwnym klejem typu HERMOL, albo jakiś uniwersalny klej.
Kiedyś był jeszcze taki na spirytusie klej do styropianu, co nie matowił przezroczystych folii, może go jeszcze znajdziesz w sklepie z boazerią itp.

Budapren się nie nadaje do tego, a kropelka to sklejać radze jak nabierzesz trochę wprawy.

Aha i jak retuszujesz model, to najlepiej grafitem, ołówkiem, czarną kredką pastelową. I to delikatnie, aby za grube linie ci nie powychodziły

pozdro

--
23 sposoby na dobrego posta => KLIK
Czerwony Byk doda Ci "skrzydeł"

 
22-10-06 20:41  Re: [Relacja] PZL-37B ŁOŚ MM 4-5/2004
muzzy   

Student Matrix napisał że segmenty nie są sklejone razem a co do retuszu najlepiej się go robi odpowiednio dobraną farbką a nie ołówkiem czy czarną kredką...

--
tylko praca i praca... a wszyscy chcą ode mnie Nokie...
Projekt: HMS MALAYA 1943r.....tylko czau za mało...

 
22-10-06 20:43  Re: [Relacja] PZL-37B ŁOŚ MM 4-5/2004
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Chriss: Tak to jest zeszyt z przebarwionymi arkuszami.
Student: Dzięki za wszelkie rady,ale kadłub nie jest jeszcze sklejony tylko złożony na sucho, dlatego nie trzyma symetrii. A co do piłowania wręg sąsiednich razem to zawsze tak robie;)

--

W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

Post zmieniony (22-10-06 20:45)

 
22-10-06 22:06  Re: [Relacja] PZL-37B ŁOŚ MM 4-5/2004
Monwolph 

 

Siadam i spozieram! Też zamierzam go sklejać.Powodzenia!

 
22-10-06 23:04  Re: [Relacja] PZL-37B ŁOŚ MM 4-5/2004
Student 

 

nie każdy ma odpowiednio dobrane farbki i nie każdy chce kupować farbke tylko po to aby zrobic kilka kresek. A z tego co widze to jest ten model retuszowany czarnym kolorem(przynajmniej tak wygląda), wiec udzielilem rady odnosnie tego typu retuszu.
Delikatny czarny(grafitowy) retusz może lepiej wyglądać niż źle dobrany kolorowy.

Zobaczymy jak ci wyjdzie, wtedy można bedzie powiedzieć coś wiecej

--
23 sposoby na dobrego posta => KLIK
Czerwony Byk doda Ci "skrzydeł"

 
23-10-06 00:08  Re: [Relacja] PZL-37B ŁOŚ MM 4-5/2004
Buka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
 

Student napisał:
Troche krzywo go skleiłeś.

Ten ostatni "krzywy" segment na piramidce, to medług mnie nie jest jeszcze przyklejony. Matrix pisał zresztą, że to "kadłub na sucho".

Matrix, kibicuję! P11c też oglądałem, ale zapomniałem sie dopisać. Powodzenia! :-)

--
Buka :-]

 
23-10-06 07:25  Re: [Relacja] PZL-37B ŁOŚ MM 4-5/2004
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Student może tak wyglądać że jest to kolor czarny użyty do retuszu. Ale to khaki i niebieski z Pactry

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024