FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
25-10-06 09:47  Re: [relacja] DKD-III - WAK 1:33
Buka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
 

Qrchak napisał:

> nikt nie robi szczeliny między lotką i płatem na
> 10cm.

U mnie szczelina to 1mm czyli niecałe 3,5cm. Dlaczego na rysunku w wycinance jest w takim razie taka duża?

> Wystarczyło podciąć głębiej wycięcie w płacie i/lub lotke
> na linii ich łączenia i wszystko było by ok.

Części wyciąłem poprawnie i je spasowałem według rysunku i tak żeby nie było przesunięć linii, czyli zrobiłem źle ;-) Dużo trzeba się domyślać jak na tak mały samolocik. Silnik na rysunkach inny, bo Ci się nie chciało ich zmieniać,a szczeliny przy lotkach też są szerokie na rysunku, ale to nieważne bo nikt przecież takich nie robi ;-) Wychodzi na to, że powinienem kupić drugą wycinankę i zrobić płat od nowa :-]

Wolę zadać w takim razie następne pytanie wcześniej. Dlaczego golenie podwozia, ich zastrzały oraz oś nie są oprofilowane? Czy tak ma być, czy to nastepna pułapka? ;-) W wycinance są tylko szablony z drutu 0,5mm (ośka 1mm), a na nielicznych zdjęciach, pomimo ich złej jakości, wyraźnie widać to oprofilowanie - jego grubość jest zbliżona do grubości zastrzałów płata. Pokażę o co mi chodzi - na moim obrazku obok zdjęcia surówki (w której w sprawie podwozia jest zgodność z wycinanką), wstawiłem dla porównania zdjęcie oryginału (słabe, ale chyba wyraźnie widać na nim grubość oprofilowania) oraz jako ciekawostkę dodałem zdjęcie modelu RC wykonanego wg planów.



Jak mam robić? ;-)

--

Buka :-]


Post zmieniony (25-10-06 11:26)

 
25-10-06 12:00  Re: [relacja] DKD-III - WAK 1:33
geolot   

Z jakich planów Buka korzystałeś?
Ten model na ostatnim zdjeciu wyglada imponująco. Jaka to skala?

 
25-10-06 12:43  Re: [relacja] DKD-III - WAK 1:33
Buka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
 

geolot napisał:

> Z jakich planów Buka korzystałeś?
> Ten model na ostatnim zdjeciu wyglada imponująco. Jaka to
> skala?

Czy ja napisałem, że ja go zrobiłem? ;-) Model jest wykonany w podziałce 1:4 przez modelarzy z Mielca według materiałów i planów uzyskanych między innymi od syna Stanisława Działowskiego. Informacja o budowie tego modelu RC została podana przez nich w wątku Qrchaka parę miesięcy przed przed wydaniem modelu w wycinance, więc była świetna okazja i możliwość weryfikacji projektu. Wszystko jest opisane w tych dwóch wątkach:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=68520&t=68520
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=75941&t=75941

--
Buka :-]

 
25-10-06 12:53  Re: [relacja] DKD-III - WAK 1:33
geolot   

:-]

 
25-10-06 16:17  Re: [relacja] DKD-III - WAK 1:33
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Buka napisał:
"...według materiałów i planów uzyskanych między innymi od syna Stanisława Działowskiego. Informacja o budowie tego modelu RC została podana przez nich w wątku Qrchaka parę miesięcy przed przed wydaniem modelu w wycinance, więc była świetna okazja i możliwość weryfikacji projektu."

Informacja o budowie modelu RC, nic poza tym. Że ktoś uzyskał jakieś plany od źródła dowiedziałem się dopiero teraz. Skąd miałem wiedzieć że tamten model powstaje na podstawie dokumentacji fabrycznej?
Buka czepiasz się szczegółów, pokazałem Ci płat sklejony przeze mnie, nie ma przesunięć linii, nic nie podcinałem, u mnie pasuje, u Ciebie nie...
Zastrzały podwozia w oryginale nie są prawie tej samej szerokości co zastrzały płata, a zastrzały płata musiałem i tak powiększyć, żeby zmieścił się w nich drut. Masz model, instrukcję, komputer między uszami w który wyposażyła Cię natura, powinieneś sobie poradzić ;o)
Wg. mnie modelik nie ma aż tylu rażących błędów.

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
25-10-06 17:24  Re: [relacja] DKD-III - WAK 1:33
Buka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
 

Dziękuję za odpowiedź :-) Myślę, że sobie jakoś poradzę. Jednak kupię drugą wycinankę żeby sprawdzić te lotki i jeśli to ja zrobiłem błąd, chętnie przyznam sie do tego, bo mnie teraz będzie to strasznie gnębić, że w ogóle ten temat poruszyłem i wyszło z tego czepianie się. Szczegóły są nieważne w modelach. Modelik nie ma wcale błędów, jest dopracowany, a części są zgodne w 100% z rysunkami i odwrotnie, widać że projekt jest opracowany na "6" i nie powstał na chybcika lub z przypadku.

--

Buka :-]


Post zmieniony (25-10-06 18:29)

 
25-10-06 17:32  Re: [relacja] DKD-III - WAK 1:33
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Tyle problemów z tak małym modelem, co będzie jak ktoś się do Kittena weźmie (Leszku to taki przytyk do ciebie :) ) ?

--
-----------------------------------------------
http://www.wak.pl
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
25-10-06 17:55  Re: [relacja] DKD-III - WAK 1:33
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Tak OT: to sam widzisz co można zrobić z modelem, jeszcze by mi "wyszły" skrzydła do góry nogami ;-D
A swoją drogą czekam na wypłatę żeby kupić tusz i dorobić to co "zepsułem" ;-))))

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
27-10-06 17:01  Re: [relacja] DKD-III - WAK 1:33
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Potwierdzam to co napisał Buka w związku z płatem i lotkami. W przypadku wycięcia części po linii, oznaczenia na skrzydłach nie zgadzają się z oznaczeniami na lotkach. Żeby "zgrać" je ze sobą, trzeba albo wysunąć lotki na zewnątrz (tak jak to zrobił Buka), albo je nieco podciąć. Ja wybrałem to drugie rozwiązanie - w sumie skróciłem lotkę o nieco ponad 0,5mm. Choć wydaje się że nie jest to wiele, w przypadku takiego wzajemnego ustawienia części i oznaczeń, daje znaczną poprawę. Nie chciałem przycinać za dużo, żeby lotka nie okazała się w rezultacie za krótka względem krawędzi spływu, więc nadal widać tego babolka;-) Mimo, że teraz jest to kwestia ułamków milimetra, nie da się zaprzeczyć, że błąd jednak istnieje.


--
pozdrawiam
Piotr


 
29-10-06 13:02  Re: [relacja] DKD-III - WAK 1:33
Buka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
 

Piotr D. napisał:

> Potwierdzam to co napisał Buka w związku z płatem i lotkami.

Dzięki Piotrek.

> nie da się zaprzeczyć, że błąd jednak istnieje.

Mówi się trudno. Mogłem nie ufać w 100% w to co jest na rysunku montażowym i w zgrywanie się oznaczeń i chociaż coś mnie niepokoiło, to właśnie tak to skleiłem... Moja wina ;-) Po przemyśleniu sprawy jednak chyba już nie będę poprawiał lotek - mógłbym więcej zepsuć niż naprawić, a nowego płata nie chce mi się robić. Jedyną pociechą niech będzie to, że ktoś kto będzie chciał skleić DKD i przeczyta moją relację, nie zrobi niechcący tego błędu. Oprofilowanie podwozia prawdopodobnie zrobię wbrew temu co jest zaproponowane w wycinance.

--

Buka :-]


Post zmieniony (29-10-06 13:12)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024