FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
17-08-06 09:54  [Relacja] USS Mission Bay (CVE-59)
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam w mojej pierwszej relacji.
Mój wybór padł na USS Mission Bay (CVE-59) - lotniskowiec eskortowy klasy Casablanca. Model powstaje na bazie USS Gambier Bay wyd. AH.
Dlaczego USS Mission Bay?
Nie ukrywam ze głównie ze względu na kamuflaż - Ms. 32/4a. Model będzie ukazywał wygląd lotniskowca we wrześniu 1944 podczas patrolu na Atlantyku z grupą lotniczą VC-36 (9 FM-2 i 12 TBM-3).

Budowa będzie ze względu na charakter konstrukcji, przebiegała w dwóch głównych etapach. Pierwszy to kompletny kadłub z wyposażeniem i malowaniem. Drugi to teson pokładu lotniczego z nadbudówką i galeryjkami.
Stan na dziś to wycięty i sklejony szkielet kadłuba (tektura 2 mm i 1 mm). Krawędzie pomalowane rozrzedzonym wikolem - gotowe do szlifowania. Ponadto wklejona rufowa część hangaru.


Szkielet od dziobu.

Widok z boku.

Widok z góry.

Rufowy hangar.

Pokład dziobowy.

Widok ogólny.

Jak wspomniałem model będzie malowany. Poniżej komplet farb, które będą do tego użyte. Wszystkie to Colourcote firmy White Ensign Models.

Od góry od lewej:
Norfolk 65A antifoulng red - część podwodna,
20-B Deck Blue, stalowe pokłady,
5-N, kamuflaż na burtach,
Flight Deck Stain No. 21 - pokład lotniczy,
5-O Ocean Gray - wnęki podnośników pokładowych, metalowe elementy pokładu lotniczego,
5-H Haze Gray - kamuflaż na burtach,
5-L Light Gray - kamuflaż na burtach,
5-P Pale Gray - kamuflaż na burtach.
Dodatkowo:
Humbrol 34 Matt White - powierzchnie pod nawisami,
Humbrol 33 Matt Black - linia wodna i numer na pokładzie lotniczym.

Jakość zdjęc nie jest rewelacyjna, za co przepraszam, ale pozyczonemu aparatowi nie zagląda się w obiektyw. Tyle udało mi się z niego wydusić.
Do następnego razu.

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
17-08-06 11:45  Re: [Relacja] USS Mission Bay (CVE-59)
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

fajnie się zapowiada będę kibicował do końca, życzę powodzenia w dalszej budowie i pozdrawiam :)

--

 
17-08-06 11:51  Re: [Relacja] USS Mission Bay (CVE-59)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

:))
Ile kosztuja te farby, jeśli mogę zapytać?

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
17-08-06 12:00  Re: [Relacja] USS Mission Bay (CVE-59)
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Pewnie, że zapytać można :-)
A odpowiedź brzmi: ok. 1,5 GBP za sztukę, czyli po dzisiejszym kursie - 8,60 PLN.

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
17-08-06 12:41  Re: [Relacja] USS Mission Bay (CVE-59)
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Będę z ciekawością obserwował, bo przecież to prawie Gambier Bay :)

Ostrzegam, że będzie Ci bardzo ciężko prowadzić budową osobno dla kadłuba, a potem dla kesonu pokładu startowego, bowiem pamiętaj, że po nałożeniu go kompletnego na pokład (a trzeba go mocno docisnąć) należy wykonać i przykleić bardzo duzo dźwigarów (a najlepiej je przyklejać, gdy okręt leży na "plecach" czyli na pokładzie), co będzie szalenie trudne, wtedy gdy keson będzie zapełniony platformami, uzbrojeniem, nie mówiąć o wyspie, maszcie i antenach.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
17-08-06 22:47  Re: [Relacja] USS Mission Bay (CVE-59)
Gregor   

Powodzenia w pracy! Będę z Chęcią obserwował przebieg budowy modelu a zwłaszcza malowanie. Pozdrawiam.

 
22-08-06 08:42  Re: [Relacja] USS Mission Bay (CVE-59)
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam,
Ciąg dalszy budowy.
Szkielet kadłuba wyszlifowany, wręgi i podłużnice sfazowane Dremelem. Wklejone oba hangary lącznie z ich sufitem.
Ponieważ odstępy pomiędzy poszczególnymi wręgami są spore wkleiłem wzmocnienia jak widać poniżej i całość pociągnąłem rozrzedzonym wikolem.

W tle schną arkusze potraktowane werniksem.
Teraz czas na poszycie kadłuba...

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
06-09-06 09:35  Re: [Relacja] USS Mission Bay (CVE-59)
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Powoli, ale do przodu.
Kadlub jest w stanie "surowym zamkniętym". Niestety będzie wymagał nieco więcej pracy w doprowadzeniu do stanu końcowego. Powodem okazał się klej którego użyłem do podklejania elementów szkieletu. Był to UHU "bez rozpuszczalnika" ale za to z woda i szkielet urósł mi o kilka milimetrów, co spowodowało, że brakło o te pare milimetrów poszycia. To co widac na zdjeciach jest po glutowaniu, szlifowaniu i ponownym zglutowaniu szlifów. Dzis bedzie kolejne szlifowanie i tak do skutku. Elementy poszycia są naklejone na kalkę techniczną z naddatkami, które pełniły rolę sklejek.
Na kadłubie widoczny keson pokładu lotniczego.
Prawa burta.

Lewa burta.

Dno.

Zbliżenie wejścia na pokład hangarowy, u góry wycięte i podklejone miejsce na kratę wentylatora.

Do następnego razu.

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
06-09-06 14:00  Re: [Relacja] USS Mission Bay (CVE-59)
Bartek 

 

Bardzo fajny choziaz nie lubie statkuw ale podoba mi sie jak robisz bede obserwowal

--
||
||
||
_ | ||
wszystkim | |---|---------------- |
pozdro ----------| ---|---------------- |
| ||
||
||
||

 
06-09-06 23:14  Re: [Relacja] USS Mission Bay (CVE-59)
izz_miniatures 

Na Forum:
Galerie - 3
 

interesuje mnie jak uda ci się malowanie tego kamuflarzu... bo trzeba przyznać, że proste zadanie to nie będzie... czy może przemalujesz go na jednolity kolor??

--
Mój kanał na YouTube: IzzMiniatures
Mój blog: IzzMiniatures
Moja kolekcja zdjęć graffiti

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024