FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-10-06 22:22  [Galeria] De-drei jak balonik... (Albatros D.III Oef 9/96 MM)
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

dawno nic nie pokazałem...
no to może jakiś staroć?
tylko proszę się nie śmiać!:)!!


(..) Albatros D-III, popularnie zwany De-drei, jest zgrabnym jednomiejscowym dwupłatowcem myśliwskim uzbrojonym w dwa karabiny maszynowe strzelające przez śmigło. Idzie w górę jak balon, a jego prędkość na pełnym gazie dochodzi do stu siedemdziesięciu kilometrów na godzinę...Mechanik zapoznaje mnie z armaturą w kabinie: "gashebel", "nachzundung" i "fruzundung" (czyli regulacja gazu, późnego i wczesnego zapłonu), przełącznik iskrownika, manometr ciśnienia smaru, termometry, obrotomierz, prędkościomierz, wyskościomierz, busola, zegar czasowy. Potem pomaga naciągnąć i ciasno zapiąć pasy przytrzymujące mnie w kabinie. Jeszcze próba silnika, "zdjąć podstawki", kołuję na start, podnoszę rękę na znak że jestem gotów, otrzymuję przyzwalający sygnał chorągiewką i przesuwam dźwignię gazu na pełne obroty. Maszyna rusza jak koń wyścigowy, z miejsca nabiera pędu, sama drze sie w górę! Ziemia uciekła spod kół, lecę!... Próbuję manewrować lotkami, potem sterem wysokości, potem - kierunkowym; drążek i orczyk poruszają się lekko, niemal bez oporu, a samolot kładzie się na burty, wznosi i nurkuje, śmigły i zwrotny jak jaskółka... De-drei podoba mi się szalenie.(...)


czy można coś do tego tekstu dodać (Janusz Meissner, "Wspomnienia pilota - Jak dziś pamietam")...?
Oprócz zdjęć chyba tylko to, że model powstał przed kilku już laty (a nawet dłużej, ale wstyd sie przyznać ), opracowany został przez Pawła Mistewicza, skleja się za..ście i nosi malowanie z 1920
a teraz dwie fotki...


miłego oglądania!
pozdrawiam!!

ps. nie ponoszę odpowiedzialności za naruszenie wartości estetycznych :-P , jak już wspomniałem - model ma swoje lata.....

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
12-10-06 22:49  Re: [Galeria] De-drei jak balonik... (Albatros D.III Oef 9/96 MM)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No właśnie , dawno nic nie pokazywałeś...
Ale modelik fajny ; też go mam :) , ale bez olinkowania - Twój wygląda dużo lepiej ( ta pajęcza sieć naciągów...).

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
13-10-06 08:50  Re: [Galeria] De-drei jak balonik... (Albatros D.III Oef 9/96 MM)
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

MARIUSZ - bez przesady z tym wyglądem, aż tak dobry nie jest - ale pokazuje mój poziom sklejania sprzed paru lat, jak jeszcze nie wiedziałem że może powstać coś takiego jak forum modelarskie :D
a czy się w jakiś sposób ten poziom podniósł - hmmm.... pytanie pozostaje otwarte - jak dla mnie....
pozdr!

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
13-10-06 10:55  Re: [Galeria] De-drei jak balonik... (Albatros D.III Oef 9/96 MM)
RAV 

 

> też go mam :) , ale bez olinkowania - Twój wygląda dużo lepiej ( ta pajęcza sieć naciągów...).

Tej pajęczej sieci to ja akurat nie widzę. Albatros miał po 8 linek w komorze płatów po każdej stronie, a tu są chyba tylko dwie...



Post zmieniony (04-06-14 00:28)

 
13-10-06 12:39  Re: [Galeria] De-drei jak balonik... (Albatros D.III Oef 9/96 MM)
Grzesiek_-_ 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tak spojżałem na moje i Twoje wykonanie i odechciało mi się kleić :P Model wyszedł Ci świetnie. mi też nie sprawiał większych problemów.
Pozdrawiam!!!

--
GG: 9022736

 
13-10-06 12:53  Re: [Galeria] De-drei jak balonik... (Albatros D.III Oef 9/96 MM)
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Grześ, Ty to masz jednak zapał do tych druciaków...
ALBATROS D-III obok Se-5a to moja ulubiona maszyna z lat I wojny.

A tak przy okazji - popatrzcie na kadłub i statecznik pionowy tego smaolotu. Czy nie przypomina on kadłuba znanego samolotu z II wojny świaqtowej, tyle, że dwusilnikowego? Tak mi się jakoś nasunęło patrząc na fotkę RAVa.
Toż to Heinkel He-111 jak nic!
:-)

--
MacGregor

 
13-10-06 13:59  Re: [Galeria] De-drei jak balonik... (Albatros D.III Oef 9/96 MM)
butterfly222   

bardzo ladnie wyszeld ci ten model naprawde mi sie podoba

 
13-10-06 15:17  Re: [Galeria] De-drei jak balonik... (Albatros D.III Oef 9/96 MM)
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

mili jesteście, ja jednak wiem swoje...:)
ale dzieki!
a co do pajęczej sieci RAV, to Mariuszowi chodziło chyba raczej o ich grubość - w tym modelu po raz pierwszy (też chyba) użyłem do naciągów nitek z pończochy, cienkie i elastyczne, a na fotce praktycznie ich nie widać..
pozdr!

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024