FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 27Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  ->  => 
20-03-10 09:11  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
CardShipModelist   

Cześć JHradca.

Mam do Ciebie pytania natury technicznej. W jaki sposób obrabialeś, maskowałeś krawędzie zaginane że nie widać tych nacięć potrzebnych do równego zagięcia.

Dzieki za odpowiedź.
Pozdr.

 
20-03-10 23:55  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
Pacykarz 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Domyślam się ze nacięcia są wykonane od strony wewnętrznej czynność ta zwie się Bigowaniem wpisz w gogle i zobaczysz rysunki jak i co się robi

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/1a605445c278de93.html

--
http://tnij.org/pl_pcf

 
23-04-10 00:05  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Przepraszam Bartikac, dawno tu nie zaglądałem (a nie dostaję powiadomień) stąd nie odpowiedziałem. Co prawda Pacykarz w zasadzie odpowiedział na pytanie o zaginanie ale taka technika ma największy sens w standardzie. Ja i tak wszystko impregnuję kropelką szlifuję i maluję, stąd mogę kleić jak chcę bo i tak mogę wszystko doprowadzić do gładkości także na krawędziach.

Na dzień dzisiejszy podjąłem decyzję i odpuszczam nity robione wikolem, bo to jest gehenna jeśli chcę zachować właściwą wielkość nitów (0,2 mm) i ich ustawienie względem siebie w tym samym rzędzie i idącym równolegle. Wydaje mi się, że bez płytek, o których pisze Sleepwalker nie dam fizycznie rady (lupa nagłowna z latarką dwa centymetry od lupy co drugi nit ścierany bo za duży bo za nieregularny, bo za blisko poprzedniego, a to wikol zgęstniał a to klej trzeba zetrzeć z zaostrzonej wykałaczki).

Tym samym zrobię jak już pisałem wcześniej, działa zrobię w sposób umożliwiający późniejsze rozebranie i onitowanie masek. Ulżyło mi i od soboty do roboty.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
20-09-10 22:09  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
plewus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Witam serdecznie:)
jak idą prace nad Wicherkiem?

Pozdrawiam,

--
Let the sick ones down, the bells will ring
Put pennies on the eyes, let the dead men sing
Blackbirds following me
I'm digging out my grave
They close in, swallowing me
The pain, it comes in waves
I'm getting back what I gave

 
20-09-10 23:11  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Dzięki chęciom i zdolnościom naszego forumowego kolegi KOK-a, którego 2k12 KUB robi furorę, mam żywiczne nity na maskę dział (a już je odpuściłem). Nie bardzo wiedzialem jak takie małe g przylepić bo nie ma jak wziąć nita w pęsetę a nasuwanie nita na klej powodowało jego rozmazanie. Ale na kartonworku podpowiedziano mi metodę na przenoszenie nita, w skrócie : wykałaczka + ślina modelarska. W weekend ją wypróbuję bo ten tydzień mam zgłowy (typowy natłok pracy po wakacjach).

--

Post zmieniony (20-09-10 23:16)

 
07-10-10 17:29  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Niestety, wszelkie próby lepienia nitów nie dały dobrych rezultatów. Po pierwsze nity są zbyt małe (choć w skali większe niż powinny), mając lupę nagłowną z oświetleniem muszę używać powiększenia, które wymusza zbyt duże przybliżenie głowy do maski działa. Lepienie nita wlepionego na czubek wykałaczki odpada bo wykałaczka nawet skrócona jest zadługa a trochę musi jej być aby ją trzymać. Poza tym w tej pozycji lepienie nitów na czterech maskach przekraczałoby siły wielu lepszych ode mnie cierpliwców. Próba lepienia poprzez nakładanie nita przylepionego śliną modelarską do boku wykałaczki jest możliwa ale problemem jest dokładne umiejscowienie nita, ze względu na klej. Jaki by nie był nie udaje mi się zrobić mniejszej plamki niż nit ! nawet jeśli jest prawie taka sama to nakładając nita a szczególnie gdy trzeba go troszkę przesunąć, klej się rozmazuje i psuje efekt. Co gorsza nity są kruche, szczególnie na brzegach i duża część nie przeżywa wydłubywania z formy albo próby przesunięcia. No w skrócie gehenna i totalna klapa. Gdyby nie to, że trudno jest mi zrobić za każdym razem identycznej wielkości nity, to szybciej robię je z kleju i coraz mniejsze. Nie wiem już co robić, może spróbuję z igłą lekarską i strzykawką, może kupie lupę w lampie i wtedy łatwiej będzie się bawić :-(
Jeszcze pozostał zakup naklejek ...

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
08-10-10 08:26  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
Huberto   

ja robię nity tak:
nitowany element robię z polisterynu - najlepiej o grubości 0,5 mm. miejsca pod nity przewiercam, a w otwory wklejam klejem do plastiku kawałki pręcika (wałek w przekroju) z polisterynu - mozna dostać wróżne grubości od 0,25 poprzez 0,3 0,5 itd. jak klej dobże wyschnie to przycinam żyletką na długość i dopieszczam papierem sciernym.

--
karton to dopiero początek - dalej obrany kurs na C2 - 100% realności modelu :-)
W stoczni HMS Hood 1:200 od podstaw

 
08-10-10 12:27  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Mógłbyś jeszcze okleić maski cienką kalką techniczną (folia lub papier dobrej jakości też mógłby być) z wytłoczeniami (de facto nakłuciami igłą) imitującymi nity.

Albo jeszcze lepiej, zostaw tak jak jest, bo jest bardzo dobrze!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
08-10-10 14:29  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Huberto, teraz nic z tego, będą widoczne druty od środka, tak powinienem zrobić przed sklejeniem masek.
Waldek , ten pomysł ma pewną wadę, nie udałoby się zrobić idealnych łączeń, a próba wyrównania skończyłaby się wyrównaniem nitów. Podobny pomył podrzucił mi Rutek63 robiący jedenastkę na tym forum.

W ramach odstresowania kleję ponad 1000 innych nitów i nie tylko.



Post zmieniony (08-10-10 14:35)

 
08-10-10 22:25  Odp: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Waldek dobrze prawi:

"Albo jeszcze lepiej, zostaw tak jak jest, bo jest bardzo dobrze!"

Też już chciałbym zobaczyć tego Wicherka w całości :) Poszczególne elementy zwalają z nóg, aż się prosi żeby je zmontować razem :)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 27Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024