FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 27Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
29-10-06 16:04  Re: Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Fulcrum3! Niestety, ilość pracy zawodowej mocno mnie przytłoczyła i nie miałem szans na robienie czegokolwiek przy Wichrze. Niestety nadchodzący tydzień też nie zapowiada się na ulgowy :-( .

Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

Post zmieniony (18-04-07 17:31)

 
26-11-06 20:33  Re: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

No i jak tam? Dzieje się coś? Domagam się, żeby się działo!

--
------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
26-11-06 23:01  Re: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Panie Adasiu! Ja też sie domagam, żeby się coś działo ale niestety mam sporo pracy i nawet jak mam chwilę wolnego to z reuły nie mam sił aby coś robić. Tym niemniej dziś podjąłem próby odrutowania sponsonów co okazuje się dość trudnym zdaniem. Nie chodzi tylko o kształ ale o zbytnią miękkość drutu(o,3mm), który jest bardzo podatny na wgniecenia. Oto początek prac.


Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

Post zmieniony (18-04-07 17:31)

 
27-11-06 00:32  Re: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Jhradca , tak na marginesie spytam , uwikłałes się już z "technologicznymi" problemami z relingiem burtowym , bom ciekaw strasznie jest :-)

--

Teoretyk ostatnio...

 
27-11-06 11:02  Re: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Sebastian! Nie tyle sie uporałem z rozwiązaniem, co odpadła jedna z możliwości. Wykonanie słupka z żywicy jest możliwe ale niepraktyczne. Słupki są tak wiotkie, że nie wytrzymują nawet niewielkiego naciągu linki jaka będzie przez niego przechodziła.
Pozostaje zrobić słupki z drutu stalowego, w którym robię nacięcia miniszlifierką i albo dawać je do formy clem uzyskania żywicznych zgrubień albo uzyskać skądś odlew samych kuleczek i je nasuwać na słupki.

Reling sposnsonów jest wykonany w ten sposób, że słupki mają nacięcia i drucik poprzecznej części wchodzi częściowo w te nacięcia. To co widać na zdjęciu to w zasadzie próba i wymaga dopracowania poprzez usunięcie nadmiaru farby na łaczeniach.

Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

Post zmieniony (18-04-07 17:32)

 
02-12-06 17:52  Re: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
Voytas   

A ja mam jeszcze jedno bardzo ważne dla mnie pytanko, mianowicie jako starzy modelarze może powiecie nowicjuszowi gdzie ja moge dostac takie druty na maszty?Szukam tego wszędzie ale jak dotąd bez skutku.Poratujcie kolege.Aha,w modelarskim takich nie ma,przynajmniej u mnie czyli we Wrocławiu.

 
03-12-06 11:27  Re: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
yogi 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam Jhradca!Podziwiam twoją prace i cieszę sie że wybrałem też ten model .Twoja relacja jest dla mnie jak biblia:)Śledzę każdy twój ruch.
Powodzenia!!!

 
03-12-06 19:49  Re: [relacja] Wicher 1:jest dysk100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Voytas! Szukaj sklepu modelarskiego ale nie z plastikami czy kartonami lecz tych sprzedających materiały do modeli latających czy pływających. Ja osobiście nie będę robił masztów z drutów lecz z drewnianych patyczków jakie można kupić w każdym supermarkecie (do grilla i wykałaczki). Są oczywiście bardziej delikatne ale łatwo się obrabiają i tną, łatwo je ze sobą skleić itd.

Yogi! Mój model nie jest i nie będzie idealny, a szczególnie dlatego, że opieram się na wycinance, która z zasady ma swoje uproszczenia. Nadto nawet użycie planów , tez nie gwarantuje popełniania błędów i na koniec brak doświadczenia i braki warsztatowe.

Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

Post zmieniony (18-04-07 17:33)

 
04-12-06 01:37  Re: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
?????? 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Chciałbym miec brak doświadczenia takiego jak ty masz. Jaja sobie robisz czy co Pymaaprylis był juz dawno.

--


 
17-12-06 13:43  Re: [relacja] Wicher 1:100 cz.3
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Tak naprawdę nie mam się czym za bardzo pochwalić ale ten reling pomostu sygnałowego a szczególnie sponsonów to była najgorsza jak dotąd robota w Wichrze. Nic mi tak nie dało w kość i nic mnie tak niezniechęcało do roboty. Pękające słupki stalowe, wyginaące się i niechcące się lepić poprzeczki itp. Oto efekty:





Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

Post zmieniony (18-04-07 17:33)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 27Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024