FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
21-10-06 13:46  Re: [Relacja] PZL-23B ''Karaś''
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Aż się wtrącę i zapytam, bo mnie zaintrygowało (serio serio)..; do czego nie pasuje poszycie (lub jego części), a do czego idealnie pasują wręgi? Bo przecież nie jest to kadłub typu "okrętowego", zatem wręgi łączą się właśnie z poszyciem (no i "plecami" do siebie w technice "wręga do wręgi", ale to można sobie łatwo doszlifować).

pozdrawiam i życzę wytrwałości.

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
21-10-06 14:02  Re: [Relacja] PZL-23B ''Karaś''
Marcinek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Chodzi o to że np. wręga 10 idealnie pasuje do poszycia 14 ale część 15 jest z innej parafii i kompletnie nie pasuje ani do wręgi 10 ani do poszycia 14 bo jest za mała.

 
21-10-06 14:34  Re: [Relacja] PZL-23B ''Karaś''
Buka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
 

Marcinek3 napisał:

> i kompletnie nie pasuje ani do
> wręgi 10 ani do poszycia 14 bo jest za mała.

Poważne oskarżenie... Czy mógłbyś to pokazać na jakimś zdjęciu?

--
Buka :-]

 
21-10-06 15:04  Re: [Relacja] PZL-23B ''Karaś''
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Hmmm... Sprawdziłem teoretycznie i raczej powinno pasować - oczywiście należy w części 14 troszkę nagiąć (właściwie to skręcić) te wąskie fragmenty w kierunku dziobu, i raczej powinno to pasować do części 15 - wręga nr 9 piwinna być płaska, a nie zgięta górą w kierunku ogona. Po za tym nie wiem czemu piszesz, że część 14 pasuje idealnie do 10, skoro są one od siebie oddalone o dłogość segmentu 15.

__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli


Post zmieniony (21-10-06 15:12)

 
21-10-06 15:09  Re: [Relacja] PZL-23B ''Karaś''
Marcinek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Dodatkowo powiem że przy naciąganiu tej części troche mi się przedarła, co widać na zdjęciu. Od dołu część jest odpowiednio przyłożona aby było widać o ile część 15 jest za mała. Prosze bardzo:

ps.Chaton moja pomyłka chodziło mi o wręge 9 nie 10

Pozdrawiam

Post zmieniony (21-10-06 15:10)

 
21-10-06 15:20  Re: [Relacja] PZL-23B ''Karaś''
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Nie wiem jak to możliwe, że to nie pasuje - sprawdziełem po raz kolejny i aż tak dużej różnicy nie widze między tymi częściami.

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
21-10-06 16:29  Re: [Relacja] PZL-23B ''Karaś''
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Nie mam tego modelu, ale czy czasem od dołu nie będzie gondoli i można by ją dołem poszerzyć?

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
21-10-06 16:32  Re: [Relacja] PZL-23B ''Karaś''
Marcinek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Niestety gondola konczy sie wcześniej

 
21-10-06 20:43  Re: [Relacja] PZL-23B ''Karaś''
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Drogi Marcinek masz rację na zdjęciu wygląda na to że, w twoim egzemplarzu te dwa poszycia nie pasują ale bez paniki.Proponuję ci wyciąć wręgę nr.9 i przeszlifować ją po krawędzi do momętu gdy będzie pasować do wręgi nr15.wtedy wystarczy troche odciąć tych wąsów z poszycia nr 14 i powinno pasować .Wyretuszuj a póżniej jak zamontujesz karabin tego miejsca gdzie przytniesz wąsy nie będzie praktycznie widać.Pozdrawiam

--

Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

Post zmieniony (21-10-06 20:46)

 
22-10-06 01:32  Re: [Relacja] PZL-23B ''Karaś''
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Marcinek3 napisał - "Kontynuacji relacji nie będzie ponieważ model jest tragiczny. ....z pewnością to był mój ostatni MM" - święta racja chłopie, sklej se hala:) najlepiej jamato od razu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024