FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
29-11-06 20:14  Re: [relacja z budowy] NARVIK Z-32 - GPM / cz.2
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Poprawiłem nieco olinowanie wszystkie górne grube linki usunąłem oraz te dwie przednie i zamieniłem na cieńsze. Te dolne grube zostawiłem ponieważ wzorowałem się na tym rysunku.


--
Pozdrawiam
_____

 
03-12-06 14:38  Re: [relacja z budowy] NARVIK Z-32 - GPM / cz.2
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Witam
dźwig wraz z kutrem dowódcy zamontowałem na pokładzie. Wszystkie nitki pochodzą z plastikowego patyczka rozciągniętego pod wpływem temperatury.



--
Pozdrawiam
_____

 
03-12-06 19:41  Re: [relacja z budowy] NARVIK Z-32 - GPM / cz.2
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

no niezla plataninka sie robi ;] ja do olinowania bym raczej uzył cieniutkiego druciku z transformatora ale wsumie itak niezle to wygląda. tyle ze takie plastikowe rozciagane nitki maja ten minus ze niezawsze sa jednakowej grubosci na calej dlugosci.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
03-12-06 21:23  Re: [relacja z budowy] NARVIK Z-32 - GPM / cz.2
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Bartosz, podziwiam cię za umiejętność wyciągania nitek z plastiku, mi się ta sztuka jeszcze nigdy nie udała.

Drut z transformatora na olinowanie nie jest dobry, rozciąga się przy każdym dotknięciu a potem brzydko zwisa. Lepszym rozwiązaniem jest też nić z pończoch damskich.

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
03-12-06 21:36  Re: [relacja z budowy] NARVIK Z-32 - GPM / cz.2
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam
Pozwole się zapytać skoro o tym mowa.Kat i Korsarz czy można użyć żyłki wędkarskiej do olinowania na okrętach jak i do anten na samolotach?(chodzi mi o najleprzą opcję która nie będzie później zwisała jak obciążony praniem sznurek )
Bartosz trzymaj tak dalej.Dalej obserwuję
Pozdrawiam

--

Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

Post zmieniony (04-12-06 07:56)

 
04-12-06 09:53  Re: [relacja z budowy] NARVIK Z-32 - GPM / cz.2
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Można używać żyłki. U mnie zdała egzamin.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
04-12-06 15:47  Re: [relacja z budowy] NARVIK Z-32 - GPM / cz.2
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

tyle że czasami po odwinięciu skręca sie i trzeba ją jakos prostować, chyba faktycznie najlepsza jest nic z pończochy

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
04-12-06 17:28  Re: [relacja z budowy] NARVIK Z-32 - GPM / cz.2
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Żyłka to całkiem niezły materiał na olinowanie. Kleje cyjanoakrylowe łapią ją natychmiast. Żyłka potrafi się jednak skurczyć i doprowadzić nawet do powyginania rei na maszcie. U mnie w Aurorze zastosowana na relingu żyłka po kilku dniach napinając się pokrzywiła słupki i musiałem to naprawiać (wycinać miejscami i wklejać ją od nowa). Zatem pamiętać należy, aby konstrukcje na ktorych rozciągamy żyłkę były dość sztywne i wytrzymale. Kolejne utrudnienie (ale tylko w przypadku relingów) to słaba jej wydoczność (fi 0,1mm), przez co ciężko było ją precyzyjnie umiejscowić na słupkach.
Za to do zalet należy zaliczyć bardzo łatwe malowanie (ja malowalem Pactrą).

--
pzdr
Kemot

 
11-12-06 20:45  Re: [relacja z budowy] NARVIK Z-32 - GPM / cz.2
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Witam znowu nie wiele zbudowałem , ale zawsze coś. Schodki na nadbudówkę jakieś rusztowania oraz przykleiłem ostatni kuter.



--
Pozdrawiam
_____

 
12-12-06 13:00  Re: [relacja z budowy] NARVIK Z-32 - GPM / cz.2
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Dzisiaj przykleiłem szalupy ratunkowe na swoje miejsce, a teraz biorę się za wyposażenie nadbudówki.



--
Pozdrawiam
_____

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024