FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
06-10-06 22:39  [Relacja/Galeria] NARVIK Z-32 - GPM / cz.2
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Zakladam druga czesc relacji link do pierwszej części

________ ________


Tak się prezentuje rufa okrętu po przyklejeniu wszystkich elementów do pokładu.



--
Pozdrawiam
_____

 
20-11-06 20:11  Re: [relacja z budowy] NARVIK Z-32 - GPM / cz.2
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Ostatnio trochę zapuściłem ta relacje, jakoś wena odeszła. Na szczęście przełamałem się i wykonałem kilka drobnych elementów, budowa posuwa się do przodu, mam nadzieje ze uda mi się go dokończyć przed nowym rokiem ;)




--
Pozdrawiam
_____

 
22-11-06 22:51  Re: [relacja z budowy] NARVIK Z-32 - GPM / cz.2
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Nadbudówka śródokręcia przyklejona wraz z uzbrojeniem jednym kutrem i kilkoma drucikami, zabieram sie za klejenie reflektora i dalmierza, aby mieć ten etap budowy za sobą i móc posunąć sie dalej.



--
Pozdrawiam
_____

 
24-11-06 10:21  Re: [relacja z budowy] NARVIK Z-32 - GPM / cz.2
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Wykonałem dalmierz, troszkę go spartoliłem :/



Na zdjęciu zauważyłem ze jeden słupek relingu się odkleili już to poprawiłem

--
Pozdrawiam
_____

 
24-11-06 11:47  Re: [relacja z budowy] NARVIK Z-32 - GPM / cz.2
MichałCh 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Gratuluję bardzo udanego modelu.

 
25-11-06 13:19  Re: [relacja z budowy] NARVIK Z-32 - GPM / cz.2
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Dwa reflektory gotowe jeden ląduje na nadbudówce śródokręcia dzięki czemu mam ten element za sobą, a drugi do pudełeczka w oczekiwaniu na swoja kolej.
Teraz biorę się za główny komin.


Michał Ch nie zapeszaj bo do końca mu jeszcze daleko ;)

--
Pozdrawiam
_____

 
25-11-06 17:30  Re: [relacja z budowy] NARVIK Z-32 - GPM / cz.2
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Tym czasem stoczniowcy zamontowali komin dodali jakieś rury prowadzące z kotłowni, stolarz na kuter oraz podest na którym znajdują się pontony.





Teraz będę mieć troszkę pod górkę ponieważ występują problemy w połączeniu kotłowni z nadbudówka dziobowa, juz wiedze ze cześć która powinna się znaleźć pomiędzy nimi jest za długa. Widać ten błąd na zdjęciach modelu zamieszczonego w wycinance jak i na modelu który znalazłem w sieci.

--
Pozdrawiam
_____

 
26-11-06 13:03  Re: [relacja z budowy] NARVIK Z-32 - GPM / cz.2
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

chyba lepsza za długa niż za krótka- zaden problem skrócić ;]

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
29-11-06 14:27  Re: [relacja z budowy] NARVIK Z-32 - GPM / cz.2
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Oczywiście Korsarz ze łatwiej przyciąć, ale jak by ten łącznik przykleił wcześniej to by nie było to już takie proste.


Przez ostatnie dni przykleiłem główna nadbudówkę, oraz ukończyłem masz. Zamontowałem reflektor i zaczepem bawić się z olinowaniem ponieważ po zamontowaniu dźwigu, szalup, radaru itd. było by to mocno utrudnione.





Podczas montowania jednej z ostatnich linek, trąciłem model ręka, a on spadł mi z biurka. Serce podeszło do gardła, ale naszczęście upadł w taki sposób ze załamał się tylko czubek masztu i urwało jedno działo 150mm

--
Pozdrawiam
_____

 
29-11-06 17:57  Re: [relacja z budowy] NARVIK Z-32 - GPM / cz.2
Kuba 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Taki ladny model, a przy olinowaniu wyraznie sie nie postarales. Ja bym uzyl albo cienkiej nici, ewentualnie- jesli juz musza koniecznie byc plastikowe- to, po pierwsze, podzielilbym je na mniejsze kawalki, tak aby byly proste, a nie takie zaokraglone, bo to wyglada nienaturalnie, a po drugie, zdecydowanie za grube Ci wyszly te linki (nie wydaje sie mi, zeby w rzeczywistosci olinowanie bylo tak grube, jak niektore elementy masztu, a tak u Ciebie jest).

--
100 % karton!!!!!!!!!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024