FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
15-09-06 00:08  Re: [pomysł] Ruchome amortyzatory
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mam pytanie: Samolot stojący na kołach ma zawsze trochę wbite amortyzatory, przynajmniej tak mi się wydaje biorąc to na logike. Czy w Twoich amortyzatorach tak dobrałeś czułość, aby przy ewentualnym doklejeniu już konkretnego amorka do modelu ten uginał się lekko pod modelem?
Jednak sprężyny z długopisów są raczej twarde, kiedyś ktoś pokazywał na warsztatach w Bielsku Białej amortyzatory do Mi - 17 i powiedział, że sprężynki ze starych długopisów są dość czułe i rzeczywiście były :)
Swoja drogą musiałbym też się pobawi ćw takie cos i zobaczyć j k to wygląda np. w jakimś bombowcu :)

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
15-09-06 07:20  Re: [pomysł] Ruchome amortyzatory
caped 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 2

Witam

Nie montowałem jeszcze amortyzatorów w żadnym modelu więc nie wiem jak się będą zachowywać pod jego ciężarem. Trzeba to po prostu sprawdzić. Co do czyłości to można ją zmniejszyć np. poprzez włożenie do środka sprężyny już częściowo ściśniętej. Można też samemu zrobić sprężyne ale wtedy trzeba mieć dużą wprawę żeby uzyskać pożądaną twardość. Problem jest do rozwiązania, trzeba tylko trochę poćwiczyć.

pozdrawiam

 
15-09-06 14:17  Re: [pomysł] Ruchome amortyzatory
janusz 

Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 21
 

O amortyzatorach czołgów czytałem kiedyś w książce "Modele kartonowe pojazdów gąsienicowych"

 
15-09-06 21:22  Re: [pomysł] Ruchome amortyzatory
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Zrobiłem kiedyyyś dawno coś takiego w modelu, który od podstaw zbudowałem sam. To był niemiecki Hummel. Sprężynkę od długopisu umieściłem w dziale (że niby odrzut po strzale). Model ma kilka lat, a jeszcze nic sie nie rozsypało w tym mechaniźmie:)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
18-09-06 15:37  Re: [pomysł] Ruchome amortyzatory
grabek     

Słyszałem że ten pomysł narodził sie od twojego kolegi!

 
18-09-06 21:11  Re: [pomysł] Ruchome amortyzatory
caped 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 2

Witam,

Faktycznie, pokazałem koledze golenie do modelu obwinięte folią aluminową. Zapytał mnie czy się ruszają, czym mnie troche zaskoczył. A później zacząłem nad tym myśleć i wymyśliłem...

 
21-09-06 09:16  Re: [pomysł] Ruchome amortyzatory
Grabek   

To wymysl coś jaszcze.

np:instalacje żeby cowały sie koła

 
25-04-16 12:55  Odp: [technika] Pomysł - ruchome amortyzatory
Czary 

 

Witam, po kilkunastu latach przerwy zaczynam ponownie dokształcać się w kierunku budowy współcześnie wydawanych modeli.. Napotkane tu galerie i praca twórców modeli w nich ujętych po prostu przewracają to, co do tej pory wiedziałem o modelarstwie kartonowym do góry nogami, skrzydłami i kołami ;)

Ale do rzeczy- jedną z mniejszych działających i dość mocnych sprężynek do wykonania pracującego podwozia można pozyskać rozbierając gniazdo karty micro SD z wyrzutnikiem.




Pozdrawiam, Czarek.

--

Post zmieniony (25-04-16 12:57)

 
25-04-16 13:36  Odp: [technika] Pomysł - ruchome amortyzatory
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

To nie jest żadna nowość . Bo taki patent jest w SCUD MAZ z Modelika projektu pana Ciesielskiego (od pojazdów). I to robiłem i działa na sprężynce od długopisu. Najlepiej kupić w pepco długopis wielokolorowy, to raz: wychodzą tanio sprężynki, dwa: ich średnica jest umiarkowana.

 
25-04-16 20:42  Odp: [technika] Pomysł - ruchome amortyzatory
Wojtu 

Na Forum:
Galerie - 1
 

W budowanym obecnie modelu Harriera od Hala zastosowałem sprężynki dostępne tutaj.
Te o średnicy 1,5 bardo dobrze pasują na drut 1 mm.
Mechanizm działa, acz faktycznie z doborem czułości - ściśnięcia, trzeba eksperymentować.

--
Skończone: Me-109G2/trop (MM 3/2007), Sea Harrier FRS1 (KA 4-5/98)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024