FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
09-08-06 23:10  Błoto na czołgach- fotki z testu.cz1 i cz2
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Ostatniej niedzieli posunąłem trochę prace nad duuużą dioramą i w związku z tym zostało mi troche materiału na podłoże.Skoro tak to postanowiłem upaćkać w ramach sprawdzania nowej technologii kilka moich czołgów.Zdecydowałem umieścić ten post w modelach kartonowych ponieważ 2 z tych modeli są kartonowe ,przez to w skali 1-25 ,czyli większe i im daję pierszeństwo.W związku z kartonem miałem też pewne obawy ,czy materiał( w charakterze swym nasiąkliwy) mimo ,że lakierowany, a potem jeszcze malowany humbrolami wytrzyma taką ilośc wody i się nie zdeformuje. Szczęśliwie nic takiego nie miało miejsca.Teraz sam materiał - to nic innego jak najprawdziwsze błoto,zmieszane z drobnoziarnistym piaskiem i wikolem,czyli substancje tanie i powszechnie dostepne.Dość pisaniny,oceńcie sami.

Pierwsze 2 to skala 1-25.Na pierwszy ogień poszedł T34-76 z MM ,wydanie z 1968 roku.Model przeszedł "cały szlak bojowy" i jest w stanie agonalnym,więc gdyby cos poszło nie tak, to bym odżałował.


Kolejny to pokazywany już kiedyś Pz IV G z Model -Cardu,waloryzowany między innymi blaszkami Abera i blachami własnej produkcji.



Teraz plastiki w 1-35.Tu nie miałem obaw o tworzywo,lecz bałem się ,czy ziarna nie będą zbyt grube.
Pierwszy to sherman M4A3.

Kolejna ubłocona 35-ka to pokazywany już w galerii " Kolekcja T34" T34-85 model 46.

I na koniec dowód na to by nie przesadzić z błoceniem.Tygrys 1-24 RC chwilę po tym jak po" wyjsciu" z błotka ,na którym zostawiał ślady "traków" przejechał się po mokrym podłożu( trawa).Nawet w zagłębieniach nie zostało zbyt wiele paskudztwa.

To tyle relacji z "błotnej niedzieli".

Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER



Post zmieniony (22-08-06 19:32)

 
09-08-06 23:17  Re: Błoto na czołgach- fotki z testu.
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Efekt super. A figurki to wyrób własny, czy są może dostępne gdzieś w sprzedaży w skali 1/25?

 
09-08-06 23:18  Re: Błoto na czołgach- fotki z testu.
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Figurki to wyrób własny,żywica.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
09-08-06 23:29  Re: Błoto na czołgach- fotki z testu.
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Ciekawie to Piotrze wygląda, chociaż moje wątpliwości budzi fakt grubej warstwy błota na błotnikach - najbardziej widoczne w T-34/76. Wygląda, jakby czołg zatopił się do połowy swej wysokości w błocku:) Ale układy jezdne wyglądają interesująco:)
Poza tym każdy przypadek zabrudzenia jakiejś maszyny, a już czołgów w szczególności - jest jakby wyjątkowy i niepowtarzalny:) Nie ma, nie było i nie będzie zapewne identycznie zabrudzonych czołgów, więc akurat dyskusja czy błota ma być mniej czy więcej nie ma chyba wiekszego sensu:) Skończonego właśnie własnego 7TP mocno okurzyłem suchymi pigmentami Light Earth (jasna ziemia), Dark Dust (ciemny kurz) z delikatnymi wstawkami Light Dust (jasny kurz). I tutaj też może mi ktoś zarzucić, że czołg jest usyfiony zbyt intensywnie lub nie tak jak trzeba:) A odpowiedź jest taka, że jest to stan - dajmy na to - tuż po ćwiczeniach w mocno piaszczystym terenie:) Więc jednoznacznie tego się nie da określić, co wygląda prawidłowo, a co nie (inna sprawa to zadrapania i rdza:>) Mnie w każdym razie Twoja praca się podoba:)

A propos... Nakładałeś błoto pędzlem?

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
09-08-06 23:34  Re: Błoto na czołgach- fotki z testu.
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Stug a może kilka fotek tego kurzenia? Sam jestem na etapie brudzenia swojego T 34 i boje się przesadzić.

 
09-08-06 23:39  Re: Błoto na czołgach- fotki z testu.
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Stug bloto nanosiłem pędzlem,a co do pierwszego zdjęcia to ten T34 wogóle nie ma błotników i stąd błoto na pochyłej płycie pancernej.
i tak by the way przypomnę to
http://konradus.net/foto.php?scr=http://konradus.com/forum/img_upl/karton/rupieciarnia_5.jpg 79.imageshack.us/img279/5901/czogowisko112xp.jpg

Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER



Post zmieniony (09-08-06 23:41)

 
10-08-06 01:57  Re: Błoto na czołgach- fotki z testu.
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Piter , na kołach zabrudzenia są OK , ale wyżej są nienaturalne , kilkanaście razy do roku zdarza mi się jeżdzić po takim terenie samochodem , potem cały jest pokropkowany z błota , ku mojemu zdziwieniu nawet na dachu , wg . mnie górna część jest za czysta w stosunku do spodu . Mimo to bardzo ciekawie wyszło !

--

Teoretyk ostatnio...

 
10-08-06 07:56  Re: Błoto na czołgach- fotki z testu.
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Sebastian jakoś nie moge się z Tobą zgodzić.
Samochód tak,wyrzuca błoto spod kół napędowych ,głownie gdy one są skręcone.Udało mi się tak upaskudzić auto nawet nie jeżdząc po bagnistym terenie.
A czołg tak http://konradus.net/foto.php?scr=http://konradus.com/forum/img_upl/karton/rupieciarnia_5.jpg 05.imageshack.us/my.php?image=viiizlot300620062405zr.jpg

--

Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER



Post zmieniony (10-08-06 07:57)

 
10-08-06 07:59  Re: Błoto na czołgach- fotki z testu.
AT-ST vel. Jacek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

błoto fajniutkie, ja swoje robie z pigmentu MIG-a "dark earth" + wikol + drobny piasek + troche jaśniejszej pasteli np. siena palona lub piaskowa.
ale zgadzam się , że pojazdy muszą być bardziej ubrudzone od góry. Przecież po tym błocie chodzi również załoga rozcierając je butami po okolicach wszystkich włazów chociażby. Jest taki super pomalowany T-34 autorstwa Miguela Jimeneza ( właściciela MIG`a) który jest dla mnie ideałem ubrudzonego czołgu. Z tym , że Jimenez nie dał zbyt grubej warstwy na układ jezdny - chodzi raczej o samą kolorystykę niż fizyczną grubość tej warstwy.

--
UCZESTNIK PROJEKTU łSM - USS MISSOURI 1/100

 
10-08-06 08:11  Re: Błoto na czołgach- fotki z testu.
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Faktycznie - mój starczy wzrok nie dał rady juz tym razem:) Przepraszam za zamieszanie:) W takim razie uwag więcej nie mam:)

AndrzejPx48 - juz niedługo wstawię zdjęcia, bo ostatnio mogę robić fotki tylko przy sztucznym świetle, a wtedy ten kurz i brud nienaturalnie wygląda - gorzej niż na żywo:) Cierpliwości:)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024