FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
29-08-06 20:35  Re: Zapowiedź (kolejna z duuużym wyprzedzeniem) - CardPlane
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Zdublowało mi się ;o)



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

Post zmieniony (29-08-06 21:18)

 
29-08-06 20:37  Re: Zapowiedź (kolejna z duuużym wyprzedzeniem) - CardPlane
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Lech napisał:

Skoro jestem przy głosie, to powiem, że planuję jeszcze dwa modele z serii "niezrealizowane projekty" : PWS-17 (nie mylić z Z-17) i PZL P-45 Sokół. I to będzie koniec tej serii (chyba, że pojawią się jakieś nowe materiały dotyczące projektów z okresu II RP).

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
29-08-06 20:57  Re: Zapowiedź (kolejna z duuużym wyprzedzeniem) - CardPlane
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Lechu , a Sum ?

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
29-08-06 21:07  Re: Zapowiedź (kolejna z duuużym wyprzedzeniem) - CardPlane
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Z tego co wiem, SUM był zrealizowanym projektem, latał. Może nie był produkowany seryjnie, ale były latające egzemplaże. Tak więc jest nadzieja, że model kiedyś powstanie :))

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
29-08-06 22:24  Re: Zapowiedź (kolejna z duuużym wyprzedzeniem) - CardPlane
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

A powstał, powstał.., i to dwukrotnie wydany przez "znane i lubiane wydawnictwo z tradycjami" ;) Tyle, że nie spotkałem na temat tego opracowania nawet jednego zdania in plus. Za to "szaleńcy", którzy próbowali go popełnić klęli na czym świat stoi :] (po przeczytaniu instrukcji, wiedziałem czemu :P)
Dawno temu widziałem galerię, w której model był mocno waloryzowany dzięki czemu przypominał Suma, ale gdzieś mi wcięło linka i nie mogę znaleźć (byłbym przysiągł, że na http://www.modelarstwo.org.pl).
Niemniej temat obowiązkowo do ponownego opracowania :D

--

...to ja idę sklejać pierogi :)

Post zmieniony (30-08-06 07:50)

 
30-08-06 08:33  Re: Zapowiedź (kolejna z duuużym wyprzedzeniem) - CardPlane
panzer12   

A rwd 11 ? A pws 54 ? a pws 10 i 15 ? Chętnie bym każdy z tych modeli kupił - podobnie jak R-XXI.

 
30-08-06 09:07  Re: Zapowiedź (kolejna z duuużym wyprzedzeniem) - CardPlane
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


"A rwd 11 ? A pws 54 ? a pws 10 i 15 ? Chętnie bym każdy z tych modeli kupił - podobnie jak R-XXI."
Bardzo chętnie, ale skąd wziąć dokumentację? Mówiąc szczerze: wystarczy już SF w CardPlane. Do tej pory w miarę dobrze oddający rzeczywistość (poza tablicami przyrządów) był PWS-19. P-8 w dużej mierze miał wymyśloną kabinę (poza tablicą przyrządów, której fotografia jest dostępna), natomiast Żubr miał wymyślone wnętrze środkowej i końcowej części kadłuba oraz zakończenie kadłuba. Lublin całe wnętrze miał zmyślone ("maxem" był Sęp: w całości "mój projekt".) RWD-22 będzie miał wygląd zgodny z rysunkami ofertowymi wytwórni poza przekrojem osłony kabiny, który jest zgodny z fotografią modelu do dmuchań. Będzie miał prawidłowe rozmieszczenie uzbrojenia i stanowisk załogi, ale całe pozostałe wyposażenie oraz kratownica kadłuba to już całkowite SF.
Intensywnie poszukuję materiałów dotyczących mało znanych polskich konstrukcji, ale rezultaty są właściwie żadne, poza jednym "sukcesem": możliwe, że zachowały się kawałki dokumentacji technicznej PZL P-45 - od dwóch miesięcy oczekuję na informację od pracownika archiwum (to samo dotyczy PWS-10).
Lech

 
30-08-06 11:17  Re: Zapowiedź (kolejna z duuużym wyprzedzeniem) - CardPlane
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Cieszy mnie, że CardPlane wydaje modele polskich samolotów. Sam planuję wykonać model "Lublina R-VIII", a na razie jako wprawkę treningową buduję Bartla BM-6a. Jestem pełen podziwu dla Pana, Panie Lechu, za zmaganie się z brakami dokumentacji konstrukcji lotniczych, które były w stosunkowo wczesnych fazach rozwoju. A może uda mi się Pana namówić też na opracowanie modeli bardziej znanych samolotów z rodziny RWD ? Takich jak np: RWD-6, RWD-8(w malowaniu aeroklubowym), RWD-9, RWD-13, RWD-17. Może będzie łatwiej o dokumentację ? Kto je wyda jeśli nie CardPlane ???

Pozdrawiam,
Zdzisław

 
30-08-06 11:49  Re: Zapowiedź (kolejna z duuużym wyprzedzeniem) - CardPlane
Barbarossa 

 

Chciałbym się dołączyć do głosów podziwu, ale to chyba racja, że na razie wystarczy SF - znajdzie się dokumentacja, będzie model, a jest wprzecież wiele tematów zagranicznych, które nie doczekały się (i pewnie nie doczekają) opracowania gdzie indziej. Nie wymienam żadnych bo to nie koncert życzeń, a Lecha zostawmy w spokoju, bo robi wspaniałą robotę, więc niech opracowuje to co Jemu sprawia przyjemność i daje satysfakcję (lub to do czego istnieją dobre plany:)
I jeszcze jedno: CP w przeliczeniu cena/jakość to obecnie najlepsze polskie wydawnictwo (np. sklejki segmentów bez przerywanych czarnych linii - tu nawet HAL mógłby się wzorować), więc trochę real'nych samolotów jest jak najbardziej wskazane:)

Niech Bozia zachowa Lecha w dobrym zdrowiu, żeby wszystkie Jego projekty znalazły odzwierciedlenie w kartonie!

Pozdrawiam!

--
per aspera ad astra...

 
30-08-06 12:44  Re: Zapowiedź (kolejna z duuużym wyprzedzeniem) - CardPlane
Wojciech Cięciwa   

Lechu jestem pelen podziwu dla Twojego samozaparcia :)

Cichutko siedze i oczekuje na pozostale samoloty, ktore (mam nadzieje) kiedys zostana wydane, a ktore za czasow II RP udowadnialy swiatu, ze polska mysl techniczna stoi na najwyzszym swiatowym poziomie.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024