FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
13-10-06 14:37  Re: [zapowiedź] Kursk z Fly Modela
kurnikoff   

ja jeszcze zapytam sie o ten sklep w Bialymstoku :) w tym roku bylem w Bialymstoku na wakacjach i nie moglem trafic do tego sklepu modelarskiego na Lipowej. Czy moze ktos powiedziec jak tam sie wchodzi ?? od Cristala czy jakos od tylu ?? bo nie bylo zadnej tabliczki i nie moglem znalezc wejscia :( chyba dlatego ze malowali budynek czy cos :)

 
13-10-06 14:41  Re: [zapowiedź] Kursk z Fly Modela
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Po lewej stronie jest deptak, a prawej stronie są sklepy, powinieneś trafić ponieważ jest zielony szyld.z logiem gomixu;) mam nadzieje, że jasno sie wyraziłem :P

--

 
13-10-06 17:19  Re: [zapowiedź] Kursk z Fly Modela
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

w sumie rura taka, nie? ;)

--
------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
15-10-06 21:13  Re: [zapowiedź] Kursk z Fly Modela
Nazar 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kupiłem go w promocji jakiś miesiąc temu. Mam zamiar zacząć budowę, tylko miejsca brak. Szkielet planuję podklejić na sklejkę o grubości od 0,5 - 2,0 mm. Jak na razie kończą się finanse i muszę odczekać, sama sklejka to skromnie licząc jakieś 100 zł.
Planuję zrobić wersję z częściowo otwartymi włazami rakiet ( rakiety chyba zrobię z listwy dębowej, do nabycia w każdym markecie budowlanym ).

Będzie co wycinać. Może zapodam relację, będzie to mój pierwszy model kartonowy od 15 lat....

--Jak na razie mam jedną uwagę do tego modelu - mógłbym posiadać trochę więcej opisu dotyczącego budowy, sporo rysunków poglądowych, ale trzeba dobrze przeglądać, bo jest co. A dla mnie, początkującego modelarza. to nie będzie łatwe.

Nazar

Post zmieniony (15-10-06 21:19)

 
15-10-06 21:21  Re: [zapowiedź] Kursk z Fly Modela
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

A po co na sklejkę? Masz wyżynarke żeby to potem wyciąć? Zwykła tektura taka jaką proponują w opisie na pewno wystarczy. A palce od wycinania i tak będą boleć :) Poza tym jak zmienisz grubość wzmocnień to potem mogą cześci nie pasować.

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
15-10-06 21:24  Re: [zapowiedź] Kursk z Fly Modela
Nazar 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Obawiam się, że przy takich wymiarach modelu tektura może się pokrzywić lub coś w tym stylu. Sklejkę chcę zastosować o takich samych grubościach jak zalecana tektura, do wycinania mam piłkę włoskową. Co Wy na to ?

--
Nazar

 
15-10-06 21:51  Re: [zapowiedź] Kursk z Fly Modela
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

masa roboty włośnicówką...ale jak masz wprawę np. z modeli szybowców (A1/2, A1....) to sobie poradzisz ;)...szkoda, że nie można zrobić bardzo dokładnego skanu , ponieważ mógłbym Ci zaproponować takie coś: http://www.allegro.pl/item132580096_ciecie_laserem_1_4_zl_mb_sklejka_2mm_.html

--

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

Post zmieniony (15-10-06 21:52)

 
15-10-06 22:32  Re: [zapowiedź] Kursk z Fly Modela
Nazar 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Sys dzięki za podpowiedź ale nie skorzystam. Jak się człowiek samemu napoci przy robocie, to satysfakcja większa, no i zawsze większy bagaż doswiadczeń.
Pozdrawiam

--
Nazar

 
20-11-06 11:45  Re: [zapowiedź] Kursk z Fly Modela
brava500   

Vis a vi hotelu Cristal jest salon Orangee .Wchodzisz w pierwsze drzwi za salonem i na I piętrze masz GOMIX

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024