FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
20-08-06 14:12  Re: [zapowiedź] Kursk z Fly Modela
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mój Gigant jest ręcznie kreślony na co wskazywała różna długość pasków w gondolach silników ( w każdym to inaczej wyglądało) Wystarczy podocinać i zaretuszować:) ja narazię nie miałem żadnych spięć z ręcznie kreślonymi modelami ani z przerysowanymi na komputerze. Może paporostu mam dużego farta jeśli chodzi o ich wybór :) A na Kursk to chyba się skuszę :)

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
20-08-06 14:54  Re: [zapowiedź] Kursk z Fly Modela
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

nie mowie o recznych projektach bo te rządziły przez lata i jakos dalo sie je kleic. mowie o przerysowywanych komputerowo. przykład? Essex z mm. ponoć starego dalo sie skleic bez wiekszego problemu a w nowym sa spore niedopasowania. no ale coz, niechcialbym zapeszac. mamj nadzieje ze bedzie dobrze ;]

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
20-08-06 15:40  Re: [zapowiedź] Kursk z Fly Modela
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Korsarz , przez jeden model wyciągasz tak daleko idące wnioski ?

--

Teoretyk ostatnio...

 
20-08-06 15:44  Re: [zapowiedź] Kursk z Fly Modela
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

kuba ma racje, ale modele okrętów od fly'a mają zieloną obwódke oczywiście obrazek byłby mniejszy niż format A3 Pozdrawiam.

--

 
20-08-06 18:22  Re: [zapowiedź] Kursk z Fly Modela
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

nie, nie przez jeden. "Burza", "Porter"... pewnie jeszcze cos bym znalazl... ale tak jak mowie- nie chce zapeszac.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
20-08-06 18:34  Re: [zapowiedź] Kursk z Fly Modela
Tomek   

Witam.

Mogę zapodać kilka obrazków z wewnątrz modelu - niestety z uwagi na to, że padł mi skaner, musiałem je zrobić cyfrakiem - na szczęście da się rozpoznać trochę szczegółów.

I tak cała okładka:


...dwa obrazki z częściami:



...oraz dwa z instrukcji - można zorientować się jak będzie wyglądał luk Granitów i kiosk:



Przy okazji dwa wyjaśnienia - model nie będzie miał otwartych wyrzutni torpedowych, a komory uzbrojenia z pociskami kompleksu Granit.
Druga sprawa, to kwestia przerysowywania komputerowego - tu powinno być jednak właściwsze użycie sformułowania opracowania - praca Grzegorza Świerczewskiego nie ograniczała się jedynie do przerysowania modelu, ale do tego korekty błędów i niedoskonałości siatki oraz wzbogacenie wizualne modelu. To co udaje się wykonać na komputerze byłoby benedyktyńską robotą, gdyby trzeba było by ją zrobić tradycyjnymi metodami... Zresztą widziałem projekt oryginalny, który wyszedł spod ręki Pana Turalskiego i nie ma co ukrywać, ale po obróbce komputerowej wygląda sporo lepiej.
No, ale to są już uroki nowych technologii...

Pozdrawiam
Tomek Więcko
http://www.gomixmodel.pl

Post zmieniony (20-08-06 18:36)

 
20-08-06 19:36  Re: [zapowiedź] Kursk z Fly Modela
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

a czy moge zapytac na podstawie jakich planow opracowano model? bo tak sie sklada ze mam plany tego okretu z "Modelarza".

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
12-10-06 11:34  Re: [zapowiedź] Kursk z Fly Modela
Okonek 

 

Tomku czy moglbys pokazac fotke z instrukcja skladania tylnej czesci kadluba ale taka od tylu. Chodzi mi dokladnie o stery bo w niektorych planach jest w tym miejscu blad i chcialbym zobaczyc jak wyglada to w modelu

--

Pozdrowionka !
Okonek GG:1880751

www.Modelwork.pl

Post zmieniony (12-10-06 11:34)

 
12-10-06 11:53  Re: [zapowiedź] Kursk z Fly Modela
Hook6   

 

KoRsarz - nie napisano na podstawie czego opracowany jest model
Okonek - proszę. Innych rysunków z tą częscią okrętu nie ma - jedynie te.



--

 
12-10-06 12:43  Re: [zapowiedź] Kursk z Fly Modela
Okonek 

 

No i wyglada wszystko na OK . Nic tylko kupowac. Dzieki Wlodku za fotki .

--
Pozdrowionka !
Okonek GG:1880751

www.Modelwork.pl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024