FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
11-08-06 10:31  Prinz Eugen / CFM / 1:250 - link do kartonbau
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Witam
Nie wiem co na to moderatorzy, ale czegoś takiego nie można po prostu przegapić.

Fantastycznie klejony Prinz Eugen, bez żadnego szpachlowania, części z plasteliny itp.
To jest to co lubię. I proszę nie pisać więcej że się NIE DA skleić pięknego modelu w standardzie!

Mam nadzieję, że i ja kiedyś będe budował modele na takim poziomie.

Prinz Eugen

--
pzdr
Kemot

 
11-08-06 22:59  Re: Prinz Eugen / CFM / 1:250 - link do kartonbau
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Święta prawda. Model jest pierwszoklaśny. Fantastyczne i niewiarygodne wykonanie detali np. drabinek, relingów.

 
11-08-06 23:14  Re: Prinz Eugen / CFM / 1:250 - link do kartonbau
Hook6   

 

Nigdzie w regulaminie nie jest napisane, że nie można propagować modelarstwa poprzez model z innego forum. Zamykanie się na świetną robotę innych i ograniczanie do własnego podwórka? No nie... To trzeba pokazywać!

--

 
12-08-06 00:24  Re: Prinz Eugen / CFM / 1:250 - link do kartonbau
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Kemot , mam pytanie bo nie znam niemieckiego a piszesz że jest w standardzie , czy na drugiej stronie nie są przedstawione fotki malowanych burt ? Bo tak patrze na łączenia na rufie i wierzyć się nie chce .

--

Teoretyk ostatnio...

 
12-08-06 08:53  Re: Prinz Eugen / CFM / 1:250 - link do kartonbau
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Też nie znam niemieckiego, ale nie sądzę, żeby burty były malowane. Ja stawiam na idealny dobór koloru retuszu. To tak jak w modelu Stara 266 w wykonaniu Jacka. Jak dopasujesz odpowiednio farbę na krawędzie to wygląda jakby całość była malowana (widziałem tego Stara w Porąbce, więc wiem co mówię).
Z tego co udało mi się dowiedzieć, to gość jest krótkowidzem i model (łącznie z drucikami) klei wodnym klejem typu Wikol.

--
pzdr
Kemot

 
12-08-06 12:32  Re: Prinz Eugen / CFM / 1:250 - link do kartonbau
Thunder909 

 

Kolega nie pisze czy byly malowane, napisal tylko ze rufe na nowo zaprojektowal i dopasowal gdyz ta "originalna" byla zle spasowana (zaprojektowana).
W ogole ten Prinz Eugen jest to pierwsze wydanie od CFM ,gdzie projektant wzial kadlub od Admirala Hippera (tego z Wilhelmshavener Modellbaubogen) i jest on nieprawidlowy (za krotki ?...) Niestety wlozyl juz tak duzo pracy w ten kadlub i nie ma ochoty go jeszcze raz robic z wydania drugiego.
Ta drabinke zrobil tak : z drutu 0,2mm najpierw boczne czesci uformowal i przykleil do kartki papieru. Potem z osobna kazdy szczebel przykleil wikolopodobnym klejem.Nastepnie oddzielil to od papieru i posmarowal jeszcze raz calosc klejem i pomalowal.
Duzo korzysta z tej strony. Jest tam duzo originalnych zdjec.
A tutaj link do zdjec modelu Bismarcka od HMV.
Tez niczego sobie.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024