FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
08-08-06 19:25  [Relacja/Galeria] AH-64A APACHE (MM 7-8/2003)
panpanek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


 - 3

Kolejny model, który próbuję skleić to AH-64A Apache (Mały Modelarz 7-8/2003) zaprojektowany przez Pawła Misiewicza. Jak na razie skleja się dobrze, choć trzeba poświęcić mu sporo czasu i cierpliwości. Retusz robię zielonkawą farbką plakatową, oraz czarnym tuszem kreślarskim. Niestety popełniłem kilka błędów. Wszystko widać na zdjęciach. Mam nadzieję, że relacja się zakończy, nie tak jak budowa poprzednika: Hawker Typhoona.

Poniżej dwie fotki oryginału, oraz moje dotychczasowe osiągnięcia:







Post zmieniony (31-07-09 21:34)

 
08-08-06 19:52  Re: [R] AH-64A APACHE (MM 7-8/2003)
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

PanPanku wszystko ładnie pieknie, tylko, że strasznie brzydko wygląda ten retusz (znaczy sie popaćkany nim model). I powiem ci (z własnego doświadczenia) jest to wynikiem pośpiechu i tylko pośpiechu. Krawędzie warto retuszować przed sklejeniem a nie po. Lepiej poświecić ten kilkanaście minut więcej na przygotowanie elementów. Sam się o tym niejednokrotnie przekonałem (patrz moje relacje)

--
Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.

 
08-08-06 19:53  Re: [R] AH-64A APACHE (MM 7-8/2003)
Tomek   

Witam

Będę bardzo uważnie śledził Twoją relację, jako że również obecnie sklejam ten model (jako trzeci w moim życiu). Jestem już trochę dalej, ale muszę się przyznać że nie zachowuję sugerowanej przez autora kolejności budowy. Buduję raczej w takiej kolejności jak to miało miejsce w relacji na kartonbau, aby sobie porównywać zdjęcia. Życzę owocnej pracy.

--

Tematyka: Współczesne lotnictwo wojskowe
Na warsztacie: SU-27B Flanker, AH-64A Apache

Post zmieniony (08-08-06 19:54)

 
08-08-06 20:13  Re: [R] AH-64A APACHE (MM 7-8/2003)
panpanek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


 - 3

Retusz krawędzi robię przed sklejeniem. Te upaćkane miejsca będą później zaklejone innymi elementami, więc nie będą widoczne.

 
08-08-06 20:32  Re: [R] AH-64A APACHE (MM 7-8/2003)
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Dobra już nic nie bede mówił czekam na ciąg dalszy

--
Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.

 
08-08-06 22:27  Re: [R] AH-64A APACHE (MM 7-8/2003)
Vic Rattlehead 

 

Słyszałem, że milutki model;-). Jak na razie całkiem nieźle. Trzymam kciuki.

--

 
09-08-06 11:34  Re: [R] AH-64A APACHE (MM 7-8/2003)
_Grzecho_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mi się podoba. Powodzenia

--
_Grzecho_

 
12-08-06 03:43  Re: [R] AH-64A APACHE (MM 7-8/2003)
kefir 

 

Cisnij Młody jest okej !!

 
30-04-07 10:41  Re: [R] AH-64A APACHE (MM 7-8/2003)
panpanek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


 - 3

Witam. Model leżał zafoliowany na szafce przez kilka miesięcy. Nie mogłem już dłużej wytrzymać i w ten długi weekend postanowiłem troszkę nad nim popracować. Model skleja się dobrze, ale niestety popełniłem kilka błędów. Jeden fragment kadłuba przykleiłem krzywo, model jest pobrudzony klejem. Żałuję. Są to znowu efekty mojego pośpiechu. Mam nadzieję, że już do końca budowy nic takiego mi się nie przytrafi.
Oto kilka zdjęć:

 
30-04-07 10:45  Re: [R] AH-64A APACHE (MM 7-8/2003)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Witaj:) Jeszcze niedawno byłem na tym samym etapie:) Może moja relacja Ci się przyda, link na dole w podpisie. Idzie Ci nieźle, ale....SPOKOJNIE, NIE ŚPIESZ SIĘ, a będzie dużo lepiej:)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024