FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
05-08-06 10:57  Re: [Relacja] Cutty Sark 1-2/2004 - MM
Staszkov 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.
Z tego co pamiętam w sklepach nic nie ma podobnego do koloru miedzi (spreje). Te paski to też nie za wesoło bo bym musiał tego troszkę nakupić aby pokryć całe dno. Moja decyzja zostaje więc nieodwołalna. Kolor dna zostaje taki jaki jest. Będzie mała niezgodność historyczna ale trudno, trzeba sobie radzić gdy ma się deficyt budżetowy. W najbliższych dniach (dziś lub jutro) zostaną położone pokłady i burty.

P.S – O tej niezgodności historycznej to będziecie wiedzieć tylko Wy i ja bo w domu i z mojego otoczenia nikt o takiej rzeczy nie będzie miał zielonego pojęcia.

Pozdrawiam.

 
05-08-06 14:32  Re: [Relacja] Cutty Sark 1-2/2004 - MM
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

A dlaczego po prostu nie użyłeś wycinankowego dna? Jest zupełnie OK.

 
05-08-06 14:37  Re: [Relacja] Cutty Sark 1-2/2004 - MM
Staszkov 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ano dlatego go nie użyłem, bo jest ono za trudne dla mnie do złożenia. Poza tym chciałem wypróbować technologię piankowania dna, szpachlowania i jego malowania.

 
05-08-06 18:18  Re: [Relacja] Cutty Sark 1-2/2004 - MM
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Z tego co mi się wydaje to miedziany metalic robi też humbrol . Spróbuj się jeszcze zapytać w sklepie modelarskim .

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
06-08-06 03:06  Re: [Relacja] Cutty Sark 1-2/2004 - MM
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

OK, jako autor już postanowiłeś więc nie będę naciskał na miedziane poszycie dna, ale przy budowie kolejnego żaglowca z tego typu dnem może TO Ci się przyda. Budując ten model będziesz opierał się wyłącznie na opracowaniu "MM" czy będziesz również korzystał z innych planów (np: PM 3-4/67)?

 
06-08-06 13:14  Re: [Relacja] Cutty Sark 1-2/2004 - MM
Staszkov 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.
W dalszej części model planuję robić prosto z wycinanki. Tylko przy olinowaniu będę się opierał na planach, gdyż te z wycinanki są do bani i mało czytelne.

Pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024