FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
27-07-06 20:52  [Galeria] Avia S-199
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Witam!

Tak od dłuższego czasu grzebałem trochę przy Avii S-199 i wczoraj właśnie dotarłem do szczęśliwego końca. Mimo, że model pozostawia wiele do życzenia, (a ściślej jego wykonanie) postanowiłem jednak pokazać kilka fotek.


Po raz kolejny soczewka aparatu bezlitośnie ukazała wszystkie niedoskonałości modelarza :(
Moje nieuzbrojone oko nie dostrzega tych wszystkich niedoskonałości. Przyznaję się jedynie do totalnego skopania tych "buł" na skrzydłach (a tak na marginesie - czy ktoś wie co się pod nimi kryło?).
Sam model zaprojektowany przez Pana Zdravkova (chyba tak się to pisze?) na bardzo przyzwoitym poziomie. Wszystkie części pasowały bez zarzutu. Szczególnie podoba mi się malowanie. To głównie ono przesądziło o tym, że zabrałem się za ten model. No i nie żałuję.

Pozdrawiam

--

Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???


Post zmieniony (20-08-07 20:15)

 
27-07-06 20:56  Re: [zdjęcia] Avia S-199
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

"Buły" to owiewki tych części wnęk podwozia, które się nie mieściły w profilu płata. We wcześniejszych wersjach wnęki były płytsze, z czasem zaczęły wystawać poza górny obrys; przypuszczam, że w tej czeskiej wersji trzeba je było jeszcze pogłębić :-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
27-07-06 22:10  Re: [zdjęcia] Avia S-199
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Witam.
A jakie to wydawnictwo i jaka skala?

--
Modele kleję bo lubię, nie dlatego że, potrafię...

 
27-07-06 22:45  Re: [zdjęcia] Avia S-199
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

skala 1:33 (a właściwie 1:32)
a wydawnictwo to (bodajże) bułgarski ModelArt. Kilka modeli tego wydawnictwa było wydanych w Polsce przez Answer (m.in. MiG-3)
A projektantem jest Pan Zarkov, a nie jak wcześniej napisałem...

--

Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???


Post zmieniony (27-07-06 23:27)

 
28-07-06 08:05  Re: [zdjęcia] Avia S-199
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Wielkie dzięki za info.

--
Modele kleję bo lubię, nie dlatego że, potrafię...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024