FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
25-07-06 22:02  [in-box] Su-85 z wyd. Answer
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Witam,

Tak jak wspomniałem w innym wątku, przedstawię próbkę zawartości w/w wycinanki i napiszę kilka słów z cyklu tzw. "pierwszych wrażeń":)

Na początek to co ukazuje się naszym oczom w trakcie przerzucania stron:)




Tak właśnie to wygląda.

A teraz to, co się ciśnie do głowy i na usta:)
Na 7 arkuszach wydrukowano czysto i bez żadnych przesunięć wszystkie części kartonowe. Dochodzą do tego jeszcze 2 strony rysunków montażowych i króciutka instrukcja ograniczająca się do kilku porad ogólnych, poza może jedną na początku odnośnie przyklejania błotników. Mam nadzieję, że rysunki będą podczas budowy pomagać. Model ogólnie prezentuje się ładnie, ale jest uproszczony - nie poczytywałbym tego jako wadę - w końcu nie każda nowość musi być super wypasiona w kosmos o poziomie trudności nie dla zwykłuch śmiertelników. Dlatego, tak jak mówiłem, niska cena jak na Answer, ma tutaj swoje uzasadnienie. Gąsienice są z pojedynczych pasków a alternatywą jest zakup laserowo wycinanych ogniw za kwotę prawie dwa razy taką jak zapłacimy za model - przy czym autor zaleca ich zastosowanie, podobnie jak użycie laserowo ciętych wręg szkieletu - to tak jakby miały być kłopoty z sędziami na zawodach w klasie standard:) Z uproszczenia modelu wynika to, że niektóre elementy są jedną całością - np. włazy, bandaże kół, sprężyny wahaczy są narysowane, podobnie jak wloty powietrza (szkoda, że nie ma ich szablonów dla bardziej zaawansowanych). Krótko podsumowując - model wygląda na ciekawą propozycję dla początkujących modelarzy - stopień trudności lekko zawyża jarzmo działa, które będzie chyba najtrudniejsze do zrobienia. Dla zaawansowanych pancerniaków, którzy lubują się w tysiącach części i dopieszczaniu modelu do ostatniej śrubki to model-baza wyjściowa do pracy. Ale nie do nich przecież jest on adresowany:)

Dodam jeszcze tylko, że model przedstawia wóz z polskiego 13 pułku artylerii samobieżnej (3 bateria).

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
25-07-06 22:22  Re: [Mini-prezentacja 2D] Su-85 z wyd. Answer
Bartek1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Na to czekałem, na arkusze oczywiście, ale na model także. Wycinanka przypomina T34/85 z MM, najnowszy.

--



Post zmieniony (25-07-06 22:27)

 
25-07-06 22:29  Re: [Mini-prezentacja 2D] Su-85 z wyd. Answer
Grzegorz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


 - 1

no. ja skladalem t-34 i mysle ze pancez to jest wlasnie z tego czołgu

 
25-07-06 22:31  Re: [Mini-prezentacja 2D] Su-85 z wyd. Answer
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Tutaj nie trzeba wiele myśleć - ponad 70% części Su-85 było identycznych z czołgiem T-34.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
25-07-06 22:33  Re: [Mini-prezentacja 2D] Su-85 z wyd. Answer
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

StuG dzieki za tą prezentację. Przekonałem się, że warto kupić ten model do klejenia szybkiego ,łatwego i przyjemnego.Tak dla relaksu ;-)
Grzesiek no co ty, serio??!! ;-))





Post zmieniony (25-07-06 22:34)

 
25-07-06 22:41  Re: [Mini-prezentacja 2D] Su-85 z wyd. Answer
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Coś mi tak zaświtało w głowie, zeby tak od czasu do czasu właśnie takie mini-prezentacje przeprowadzać - nawet tych starszych, nawet dostępnych już tylko na Allegro modeli:) Można by stworzyć swoistą bazę - bez ocen, po prostu uzewnętrznić co nieco:) Przynajmniej dałoby to jakiekolwiek pojęcie, czy warto kupić dany egzemplarz:) No ale idea nie moja, więc nie gratulować:P

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
26-07-06 07:54  Re: [Mini-prezentacja 2D] Su-85 z wyd. Answer
Konrad 

Na Forum:
Galerie - 1
 

StuG
proszę bądź tak miły i pokaż rysunek montażowy kół nośnych. Jeżeli są rozwiązane tak samo jak w T-34 z MM z 2005 to chwilowo nie biorę (kończę właśnie tamego T-34 i na jakiś czas mam dosyć tak klejonych kół :) )

--
W stoczni Trabaccolo (WAK)
Przy nabrzeżu wykończeniowym Luger Le Coureur 1776 (zestaw Shipyard)

 
26-07-06 20:07  Re: [Mini-prezentacja 2D] Su-85 z wyd. Answer
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Konrad - proszę bardzo:)


Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024