FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
25-07-06 15:25  Re: [narzędzia]Jakie narzędzie do nakładania kleju??
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Łomatkoicórko, a jednak da się :D Też kleję Szewskim, ale chyba mam za małą strzykawkę (kilka ml). Za to z BCG mi się udało. Precyzja dozowania jest bajeczna, a i sama technika wygodna.
ViTooS, czy korzystasz z pęcherzyków powietrza w strzykawce do "sprężania" kleju? Bo dzięki temu "patentowi" u mnie jednokrotne naciśnięcie tłoka daje wypływ pewnej porcji kleju bez gimnastyki, tj naciskania tłoka w momencie nakładania kleju, a gęstość kleju załatwia resztę ;) ...

--

...to ja idę sklejać pierogi :)

Post zmieniony (25-07-06 20:57)

 
26-07-06 14:20  Re: [narzędzia]Jakie narzędzie do nakładania kleju??
ViTooS   

Pęcherzyki powietrza w strzykawce likwiduje jak najszybciej, podobnie jak to robi ZŁa PaNi w PRZyCHoDNi przed robieniem zastrzyka. Nie przejmuję sie nimi jedynie przy nakladaniu kleju na duze powierzchnie. Przy malych powierzchniach a tym samym malych ilosciach potrzebnego kleju pecherzyki nie sa wskazane, gdyz zmniejszaja precyzje jego "podawania". Po nalozeniu kleju, oczywiscie ów klej rozprowadzam ta sama igla. Mozna ja dla wygody troszke ugiac sobie... pozakonczeniu klejenia nalezy zadbac, aby klej nie zostal w igle. W tym celu nalezy nieco cofnac tloczek strzykawki. Mozna tez do igly zapodac cieniutki drucik, wtedy na pewno juz nie zaschnie. A jakby doszlo do zaschniecia zawsze mozna igle potraktowac plomykiem z zapalniczki. Pozdrawiam!

--
ViTooS

 
26-07-06 15:12  Re: [narzędzia]Jakie narzędzie do nakładania kleju??
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Hmm.. wyraziłem się nader nieprecyzyjnie, więc spróbuję to naprawić :) Powinienem był napisać o tym, że owe nieszczęsne pęcherzyki (w potocznie rozumianej postaci faktycznie szkodliwe) zachowują się po kilku minutach jak oka tłuszczu w rosole, tworząc większy bąbel powietrza w tłoku. Ten to sprężony bąbel działa zamiast tłoka(po jego naciśnięciu) rozprężając się powoli i przez pewien czas wypychając klej w trakcie jego nakładania. Warunek - bąbel musi być z daleka od igły :)
Spróbuję patentu z płomieniem, bo po trzech tygodniach nieużywania, BCG zaschło w igle na amen, mimo iż była zaklejona kulką z tegoż kleju :]

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
26-07-06 15:49  Re: [narzędzia]Jakie narzędzie do nakładania kleju??
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

A propos igły, czy też innych końcówek i wylotów kleju: kolega zalepiał z niezłym skutkiem plasteliną, w szczególności tubki z cyjanopanem. Zaleta: zawsze pasuje ;-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
26-07-06 17:48  Re: [narzędzia]Jakie narzędzie do nakładania kleju??
dingolotek   

Na dużych powierzchniach np.podklejanie tekturą to raczej szpachelka na małe elementy -wykałaczki.Ale każdy robi jak mu wygodnie.

 
26-07-06 19:34  Re: [narzędzia]Jakie narzędzie do nakładania kleju??
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

czytajac takie tematy zastanawiam sie jakim cudem ludzie kleili gdy jeszcze nie bylo internetu... toć wystarczy sie rozejrzec po kuchni czy graciarni, ruszyc troche wyobraznia i juz wszystko jasne co, jak długie, z czego wykonane i jaka szerokosc powinno miec... zreszta zobaczysz- z czasem sam stwierdzisz czym ci sie najwygodniej nakłada bo to jest raczej sprawa indywidualna- kazdy ma swoje sposoby... jak komu wygodniej...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024